838 Shares 7215 views

„Boldin Jesień” Puszkin – najbardziej produktywny w czasie poety

„Boldin Jesień” Puszkin – jest to prawdopodobnie jeden z tych okresów, kiedy dzieło wielkiego rosyjskiego geniusza płynęły. Alexander jest właśnie przygotowuje się do ślubu z Natalia Gonczarowa, ale po zatrudnieniu, która odbyła się wiosną 1830 roku, były pewne trudności finansowe w celu ich rozwiązania, mężczyzna udał się do Boldin. Poszedł do wsi 31 sierpnia 1830 i planował zostać tam dłużej niż tydzień, a następnie wrócić do narzeczonej, ale los postanowił inaczej. Podczas swojego pobytu w Boldin rozpoczął epidemia cholery, a ze względu na siedzibę kwarantanny, pisarz nie mógł wrócić nie jak w Moskwie, a nawet w Petersburgu.


„Boldin Jesień” Puszkin dał światu tak wiele ciekawych i utalentowanych prace, zarówno w prozie i wierszem. Wioska ma korzystny wpływ na Aleksandra, lubił samotność, czyste powietrze, piękne krajobrazy. Poza tym nikt nie ingerował, więc pisarz pracował od rana do nocy, aż muza opuściła go. „Boldin Jesień” w życiu Puszkina jest uważany za najjaśniejszą okres jego pracy. To było we wsi, objawił się w wielu gatunkach i stworzył maksymalną liczbę produktów o małym okresie czasu (w Boldino przebywał przez około 3 miesiące).

Alexander zwykle obudziłem się o 6 rano, wziąć prysznic lodu, picia kawy i leżącego na łóżko pisania prozy i poezji. I zrobił to tak szybko, jakby ich praca nie uspokoić, a nagrany dyktando. Sam pisarz był zadowolony z twórczym nastroju i nie tracąc ani jednej minuty do stracenia, aby tworzyć arcydzieła rosyjskiej klasyki. „Boldin Jesień” Puszkin był bardzo produktywny, za pobyt w pisarza wsi udało się stworzyć trzy tuziny wierszy, napisać oktaw historia, 5 opowieści prozą, kilka małych tragedii ostatnie 2 rozdziały „Eugeniusza Oniegina”. Ponadto było wiele niedokończone prace.

Różnorodność gatunek – to co wyróżnia się „Boldin Jesień” przez Puszkina. Wiersze pisane w tym okresie można podzielić na dwie kategorie: wspomnienia z przeszłości i obecnych doświadczeń. Istnieje elegie miłosne ( „Czar”), opis rodzaju ( „Jesień”), polityczne i dzieł filozoficznych ( „Hero”, „Moje drzewo genealogiczne”), obrazy rodzajowe ( „Biesy”), fraszki ( „To nie kłopot …”) , To było jesienią 1830 roku Alexander stworzył swoje najlepsze liryczne dzieła.

Oprócz poezji, należy zauważyć, historię, napisany prozą. W Boldin Puszkin napisał „Opowieści z Belkin”, które pomogły mu osiedlić się nie tylko jako poeta, ale także jako pisarz. Prace te zostały podane do pisarza szczególnie łatwo i naturalnie, że stworzył je humorze i niespotykaną entuzjazmem. Tale Alexander nie wydał pod własnym nazwiskiem. W nich zrealizował wiele łagodnym ironii, obserwacji i ludzkości.

„Boldin Jesień” Puszkin – to nie tylko najbardziej intensywne i jasne strony w dziele wielkiego pisarza, ale także przykładem niewytłumaczalny twórczego entuzjazmu. Alexander jest prawie unikalny w świecie w tak krótkim okresie czasu stworzył ogromną liczbę dzieł geniusza.