426 Shares 3376 views

Grubość ściany. Minimalna grubość ściany z cegieł lub bloków

Przed budową niezbędnej grubości ścianki jest ustalany i wybranego typu materiału muru. Rozwiązaniem tych problemów może zawieść żadnego początkujący budowniczy, ze względu na szeroki wybór materiałów oraz dostępność różnych metod murze.


Ważnym czynnikiem przy wyborze grubości ścianki staje motywów ekonomicznych. Aby dokładnie obliczyć parametry wystarczającą grubość ścianki, należy zdefiniować parametry przyszłej struktury, na ogrzewanej powierzchni, obliczonej żywotnością trybie przebywania, rodzaju i wydajności instalacji.

Najważniejsze w doborze murze

Przy określaniu charakteru przyszłej murze zaleca się zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 1. Szacunkowa obciążenie na ścianie. To zależy głównie od wysokości konstrukcji.
 2. Warunki klimatyczne. Wraz z niezbędną wytrzymałość ścian muszą być przeprowadzane wymagania izolacji cieplnej.
 3. Estetyczna komponent. Ściany małej grubości wygląda bardziej atrakcyjny w porównaniu z tym samym układania dwóch lub pół cegły.

Grubość ścianki wybór uzasadnienie ekonomiczne

Jest całkowicie niepraktyczne konstrukcję, przy czym grubość ścianki jest większa niż 38 cm. W celu utrzymania ciepła, w tym przypadku różne sposoby izolacji cieplnej za pomocą materiału izolacyjnego.

Często budynek w niskiej zabudowie z użyciem lekkiej murarskich. Proces taki polega na umieszczenie kilku ścian w dwóch rzędach w pewnej odległości od siebie, w przybliżeniu w połowie cegły. Tworzenie warstwy powietrza odgrywa rolę w tym przypadku skutecznym izolatorem ciepła. W razie potrzeby zagłębienie może być utworzone z dowolnego wypełnione odpowiednim materiałem izolującym.

murowane ściany nośne

Przy prawidłowej realizacji obliczeń, które prowadzą do równomiernego rozkładu obciążeń w grubości ściany z cegły mają najwyższą siłę nośną. Zgrubienie ścianek z powodu wyższych właściwościach termoizolacyjnych prowadzi do konieczności układania stałą podstawę, która ma wpływ na wzrost nakładów zaplanowanych.

Utrzymywane estetycznie grubość ścianki cegły mogą być odczuwane przez zastosowanie izolatorów. W przypadku montażu działanie konserwujące ciepła jest zwiększona o około 30%. W przypadku stosowania jako grzejnik można uzyskać zwiększenie efektywności izolacji piankowej 2-3 krotnie.

W celu polepszenia właściwości izolacyjnych ścianach nośnych na poziomie 10-15%, pozwala na stosowanie innych tańszych izolatorów:

 • trociny;
 • tuf;
 • fioletowy;
 • Rozwiązanie oparte na żużlu lub drobnego kruszywa.

Podczas tworzenia solidnych murów zaleca się zainstalowanie izolacji od wewnątrz lub na zewnątrz. W tym przypadku, zapisane minimalną grubość cegły.

Jeśli chodzi o wskaźniki grubości łożyska ściany z najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych rodzaju cegły, może być niemal dowolny. Ponadto, w tym przypadku przestrzegania bilansu cieplnego jest prawie niezależna od obecności grzejnika.

Grubość ścianek wewnętrznych cegły

Wykładania wnętrz cegły ścianki jest korzystnie używany. Wystarczająca grubość ścianek wewnętrznych tych materiałów wynosi nie więcej niż 25 cm. W przypadku, gdy ściany obciążenie wzrasta, zastosowanie wzmocnienia struktury są dozwolone.

Jeśli mówimy o przegród wewnętrznych o minimalnej długości i pół metra, wystarczy w pół cegły muru. W tym przypadku, grubość przegrody wynosi 12 cm, alternatywny przykład wykonania ćwierć Cegła. – 6,5 cm.

W przypadkach, gdy przegrody mają długość od 1,5 m, w celu poprawy właściwości nośne odpowiednie do zastosowania wzmocnienia. W tym celu średnica stali zbrojeniowej od 2 do 5 mm. materiał wzmacniający układa się mniej więcej co trzy rzędy cegieł.

Grubość cegły

Obecnie następujące rodzaje cegieł:

 • Wolny;
 • półtora;
 • double.

Parametry jednej cegły to: 250 x 12 x 65 mm. Szerokie zastosowanie materiału została wprowadzona na początku ubiegłego wieku. Później aktywnie wykorzystywane jako alternatywa dla cegieł i stalowych podwójne sesquioxides. Takie decyzje są bardziej efektywne pod względem kosztów budowy obiektów inwestycyjnych.

Oblicz, jaka powinna być minimalna grubość ścianki może być, na przykład. Gdy Cegła w 2,5 jest korzystna do stosowania podwójnych cegieł i ściany cegieł podczas układania pozostałych 0,5 cm od ściany. Zastosowanie do wykonania podobny plan jednej cegły zwiększa zużycie materiału, w temperaturze około 25 do 35%.

Innym ważnym czynnikiem, który determinuje grubość cegły służy wskaźnik jego przewodności cieplnej. Zgodnie z tą cechą, w połowie ścianki cegły materiałów budowlanych tracą znacznie mniejszą grubość, na przykład drewna.

Przewodność cieplna stałej standardowej cegły wynosi około 0,7 W / m ° C, kilka możliwych do zmniejszania szybkości poprzez zastosowanie pustaków. Jednakże, wraz z obniżeniem przewodności cieplnej, oczywiste staje się wadą tutaj spadek wytrzymałości konstrukcji.

Możliwe przyczyny pogrubienie ścian murowanych

Powodem zgrubienie muru staje się zapotrzebowanie na poprawę właściwości izolacji termicznej i strukturalnej. Może być połączony z osobliwości miejscu budowy. Na przykład, z jego montaż w pobliżu lotniska, ruchliwych skrzyżowań, budowę w regionie ze szczególnym klimacie.

Wystarczająco wysoki poziom cegły przewodności cieplnej konieczne ze wykorzystać różne możliwości zwiększenia struktury izolacji termicznej. Aby stworzyć komfortowe warunki w strukturze mieszkalnej w naszych warunkach klimatycznych, wystarczająca grubość ścianki powinna wynosić około 20 cm. W tym przypadku, stosowanie ciężkich cegieł pociąga za sobą dodatkowe obciążenie na fundamencie i zwiększenie budżetu na budowę.

Możliwości poprawy izolacji cieplnej ścian murowanych

 1. Zwiększenie grubości ścianki przez wykonanie murze z cegły 2.
 2. Utworzenie wentylowanych elewacjach w wyniku układania tarcicy, specjalnych płyt izolacyjnych, siding, cegły licówki.
 3. Standardowa izolacja fasad, ponieważ ich ściany tynkiem.
 4. Ściany wyposażenie grzejników cegły w środku. Na warstwie izolacji musi być koniecznie nałożona warstwa barierowa dla pary, a następnie do wewnętrznej przestrzeni.

Grubość ścianek w prefabrykowanych domów

Średnia grubość ścian w budynkach typu płyty 14 i 18 cm. Opierając się niektóre organizacje użyciu płyt o grubości do 22 cm, od pierwszej do piątej podłodze, co zwiększa konstrukcje nośne cechy. W tym samym czasie, bez względu na grubość panelu ściennego, obowiązkowo stosowane okucia ujędrniająco.

W odniesieniu do łożysk wewnętrznych ścianek działowych w budowli tego typu są tu o grubości 8 cm. Czasami materiały gazowe krzemian są wykorzystywane do tworzenia przegrody wewnętrzne. Krzemian grubość ściany w domów prefabrykowanych jest identyczny z wyżej wartości. Jak to jest w przypadku konstrukcji betonowych ścian, ścianki działowe są również używane w pociągu zaworu.

Niektóre domy prefabrykowane są połączone pogrubione ścianki zewnętrznej do 38 cm, co poprawia własności izolacyjne nakładania. Czasami te ściany są wykonane z betonu lub betonu Keramzyt warstwowe z wewnętrzną warstwą z pianki.

Grubość ścian modułów

W przypadku użycia, jako główne bloki piankowe materiały budowlane posiadające grubość ścianki nie zależy od liczby pięter przyszłego budynku. Określanie parametrów, które określają grubość ściany, tutaj jest przewodność cieplna. Ta wartość jest zależna od gatunku zastosowanego materiału oraz od cech konstrukcji ściany.

Grubość ścianek podtrzymujących bloki z okładziny z cegieł:

 1. Materiał stopnia 600 – 450 mm grubość warstwy.
 2. Materiał stopnia 800 – 680 mm grubość warstwy.
 3. Materiał klasy 1000 – grubość warstwy 940 mm.

Sprzęgła sztukaterią:

 1. Materiał stopnia 600 – 480 mm grubość warstwy.
 2. Materiał stopnia 800 – 720 mm grubość warstwy.
 3. Materiał klasy 1000 – 1000 mm grubości.

Technologie podobne bloki wykonania Cegła. Na rdzeniu blok pianki jest taka sama jak cegły, lecz z pewnymi różnicami w parametrach. Podczas instalowania ściany betonowe bloki organizowane wspólnie z zaprawy cementowej.

Układania materiału w kilku rzędach jest nieekonomiczne, ponieważ blok pianki, ze względu na porowatą strukturę wewnętrzną, sama w sobie ma doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Oczywistym powodem do budowy ścian wykonanych z bloków piankowych jest niski ciężar materiału pomimo pewnego objętościowego. Na ogół, unikalne cechy bloków piankowych, pozwalają nie tylko zaoszczędzić na zmniejszenie grubości ścianek, ale także zaoszczędzić pieniądze, gdy kładąc podwaliny.