167 Shares 2899 views

Rumianek. Przydatne właściwości, sprawdzone czas

Ten piękny i skromny kwiat kryje wiele zalet. Zauważono w czasach starożytnych. Egipcjanie i Arabowie wykorzystywane roślinę do leczenia różnych dolegliwości. W tym przypadku główną zaletą rumianku jest nie tylko szeroka gama pozytywnego wpływu na organizm, ale także bardzo delikatny efekt. Oznacza to, że nie ma żadnych skutków ubocznych w rozsądnej aplikacji. W efekcie możliwe jest w leczeniu zarówno dzieci jak i dorosłych. Ewentualnie przyjęcie przez długi czas, ale w tym przypadku pożądane jest konsultacja z lekarzem.


Rumianku, właściwości

Więc, umiłowani medycynie ludowej rośliny – rumianek, właściwości użytkowe, które są bardzo zróżnicowane, to pomaga:

  • chorób zapalnych. To może być zimno, zapalenie układu oddechowego, oczu. Jest to również doskonałe narzędzie do leczenia zapalenia okaleczania żeńskich narządów płciowych jest stokrotka.
  • Choroby układu pokarmowego i przewodu pokarmowego. Nawet owrzodzenia, przewlekłe zapalenie jelita grubego jest przydatna do uzupełnienia rumianek leczenia, jak rośliny właściwości pomagają wyeliminować infekcję.
  • Zaburzenia układu nerwowego. Rzeczywiście, wśród użytecznych właściwości rumianku i sedacji.
  • W celach kosmetycznych. Zakład wzmacnia włosy, plami je w złotym kolorze, a także nadaje się do czyszczenia skóry.

Rumianek: Metody aplikacji

Jak przydatne rumianku, okazało się. Teraz spójrz na sposobach jego stosowania. Rumianek jest przyjmowany doustnie, ponieważ sprawia, że rozwiązania do lewatywy i płukanek, wykonane maski i kremy. Poniżej zostanie podana kilka przykładów receptur zastosowań rumianku.

Przepis. Rumianek herbaty jako środek wzmacniający.

Przygotować podobną herbaty jest dość prosta. Aby to zrobić, kupujemy gotowych woreczków lub przygotować herbatę z kwiatów rumianku (można je kupić w każdej aptece). Tak, jedna łyżeczka kwiatów wystarczy na jeden litr wody. Domagaj potrzeba około 30 minut i można go używać zamiast zwykłej herbaty.

Zastanówmy się teraz, co jest przydatne rumianku. Przede wszystkim to jest dobre jako środek ułatwiający ból wrzodów żołądka, pomaga przy przeziębieniach. Jeśli rumianku napar razem z Melissą, herbata pomoże w zaburzeniach nerwowych. Herbata jest dobra jak profilaktyce kamicy żółciowej; zapobiega występowaniu powikłań w cukrzycy.

Przepis. Wlew rumianku płukaniu

Ten przepis może pomóc z przeziębienia, ból gardła, zapalenie dziąseł, etc. Aby przygotować trzeba rumianek i wrzątku. Wypełnić go z dwoma łyżkami rumianku litra wrzącej wody i nalegać. Po ochłodzeniu roztworu lekko można płukać lub jamy ustnej.

Przepis. Wanna z kwiatów rumianku dla twoich stóp.

Idealnym lekarstwem po godzinach pracy, aby wyeliminować zmęczenie i nadmiar nogi ciężko skórę. Do kąpieli muszą napar z liści i kwiatów rumianku (wstępnie przygotować, wnęka 2 łyżki kwiaty 500 ml wody i gotować przez 10 minut). Wreszcie, trzeba przecedzić rosół, trochę chłodny, niższe nogi do niego. Po zabiegu należy zastosować środek zmiękczający krem.

Przepis. Krem z stokrotki w celu wyeliminowania zmarszczek

Rumianek, właściwości, które często są stosowane w kosmetykach, i nadaje się do wytwarzania kremu w domu. Składniki: masło 1/4 paczka (topi się w łaźni wodnej) miesza się z dwóch łyżek oleju roślinnym, a następnie dodać 2 łyżek miodu i dwa jaja. Wszystko to jest dokładnie wymieszane. Oddzielnie zanętę łyżkę gliceryny 100 ml infuzji rumianku z kamfory i alkoholu (30 ml). Łączenie zarówno roztwór i utrzymywać w obcisłe szklanym pojemniku. przechowywanie termin nie dłuższy niż sześć miesięcy znaczy.

Rumianek: Zamówienia

Prawidłowo przechowywane rumianku korzystne właściwości nie zgubić, więc zwrócić uwagę na rośliny zamówień. Zbierz potrzebne kwiatów, liści i łodyg przy suchej pogodzie. Następnie, również osuszyć na powietrzu, rozłożone na suchej powierzchni. Następnie można posiekać i umieścić w plastikowych workach i przechowywać w suchym miejscu.