535 Shares 6666 views

Khagendra Thapa Magar – najniższy człowiek świata (2010-2011 gg.). Wzrost, waga Khagendra Thapa Magar

Najniższy wzrost – 57 centymetrów – została po raz pierwszy oficjalnie zarejestrowany „Księgi Rekordów Guinnessa”, obywatel Indii, New Delhi rezydenta, Mohammeda Ki. Posiadacz najniższy wzrost w 1997 roku, zmarł z powodu niewydolności oddechowej spowodowanej przez nadmierne palenie, kiedy miał czterdzieści lat.

Wśród najbardziej długowieczne miniaturowe człowiek na planecie została uznana za Indianina, Nepalu, odkryta w odległej wiosce Chandra Dangi. Ze wzrostem 54 i pół centymetra i waga 12 kg, człowiek przez całe swoje życie był zdrowy, aktywny i skuteczny. Łapanie tkania, użyźniony marzył o rodzinie i podróżach. Starszy mógł zrealizować swój drugi sen w życiu, odkąd otwarto jego istnienie. W 2015 roku, w czasie, gdy nowy rekordzista nepalski Khagendra Thapa Magar, których wzrost jest ustalona na poziomie 67,08 cm, zdobył już tytuł i sławę, Chandra Dangi zmarł na zapalenie płuc w Samoa.

Wśród najmniejszych w mistrzostwach świata kobiet należących do Indian Woman Jyoti Amge Maharashtra. W 2014 roku, Little Jyoti został nominowany do tytułu „najmniejszy na świecie kobiety”, gdy jego wzrost wyniósł 61,9 cm.

Życie i rodzina Khagendra Thapa Magar

Najmniejszy człowiek świata w latach 2010-2011. też był mieszkaniec Hindustan – Khagendra Thapa Magar. Jego wzrost w tym czasie została ustalona na zaledwie 67,08 cm, co jest równoznaczne ze wzrostem troje dzieci.

W 1992 roku urodził się w Himalaje Khagendra Thapa Magar, który zważony tylko 600 gramów. Do czasu jego sławę zdobył 5 i pół kilograma. Okruchy matka Dhana Maya przyznał, że noworodek został umieszczony w jej dłoni, a jej ojciec, kiedy Magar trochę starszy, nosił ją w kieszeni. Teraz krasnolud-mistrz mieszka w dzielnicy Baglung w Nepalu z jego rodziny, i to, co nazywa się Little Buddha. Ma młodszego brata, którego wzrost nie wykracza poza konwencjonalny rozwój. Nawiasem mówiąc, takie różnice między braćmi nie wpływa na ich związek.

Rodzice niewymiarowe nastolatek Thapa Magar – mieszkańcy i właściciele farm owoce – nie zna przyczyny swojego niskiego wzrostu i byli przekonani, że wzrost będzie kontynuowany. Małe Nepalu Khagendra Thapa Magar nie chodzą do szkoły z powodu niezabudowanej mowy, percepcji dziecka świata i zachowania, i poszedł do przedszkola na równi z 5-letnich dzieci.

Mówi jak mały facet jest niebezpieczny żyć w wielkim świecie, gdzie zwierzęta wydają się być gigantów i musiał dokonać strzałów przeciw wściekliźnie z powodu ukąszenia psa. Hagendra ale nie zniechęcaj się, a opieka rodzicielska i miłość pozwalają humor o życiu. Zwłaszcza, gdy jest uznaną gwiazdą. Ludzie są dobroduszny mu dać prezenty, głośne okrzyki na ulicy i prosić o błogosławieństwo. chce znaleźć żonę.

Titulonosets – Khagendra Thapa Magar

W dniu jego urodzin, Khagendra Thapa Magar, zdjęcie, które można zobaczyć w artykule, został zapisany w „Księdze Rekordów Guinnessa”. W tym dniu, jego wysokość została zmierzona trzykrotnie aby uzyskać średnią końcową. Rząd Nepalu został mianowany Ambasadorem Dobrej Woli dla mistrz i reprezentant swojego kraju w 2011 roku, rok turystyki międzynarodowej. Aby przyciągnąć turystów do tego kraju został ukuty dźwięk slogan „Najmniejszy człowiek świata zaprasza do odwiedzenia bardzo wysoką górę”. Po tym wszystkim, wysokość Mount Everest z 8848 metrów znajduje się w Nepalu.

„Guinness World Records” ustanawia zasadę: tytuł uznania występuje tylko wtedy, gdy kandydat osiągnie pełnoletność – 18 lat. Kolekcja Records i walorów przyrodniczych nie przewiduje rekompensaty pieniężnej, ale publikacja pomaga przyciągnąć uwagę ekspertów medycznych i pomocy finansowej, które byłyby w stanie zbadać przyczyny i statusu niezwykłych ludzi i posiadać szereg interwencji medycznych. Więc Hagendra Magar otrzymał pomoc medyczną od lekarzy i Stanach Zjednoczonych, zgodnie z głową „Book of Records”, doświadczenie w działalności Ameryki na koszt państwa. Nepalska dziecka zdiagnozowano „karłowatości pierwotnej”, czyli prymitywny lub wrodzony karłowatość.

Specyfika diagnozy

Do pierwotnego karłowatości charakteryzują się absolutnie małych kształtu ciała i bardzo niską dynamikę wzrostu. Budowanie u chorych na karłowatość proporcjonalnej, głowy i kończyn ciała odpowiadają wielkości, ale wzrost i rozwój organizmu odpowiadają dzieciństwa norm. Dziecko rodzi się w czasie, a z niewielką masę i wysokość (500-1500 g, a 20-25 cm, odpowiednio), a następnie rozwija się w sposób naturalny, bez zaburzeń hormonalnych. Patologia nie jest w pełni zrozumiały, ale nie jest to hipoteza o niedostatecznej dojrzewania głównych gruczołów dokrewnych, przysadki, w macicy. Genetyczna nieprawidłowość nie jest dziedziczna, ale niewiele osób z tym rozpoznaniem są klasyfikowane jako karłów.

Wycieczka World of Little Buddha

Daleko Australia stała się pierwszym punktem trasy rekord świata. W 2012 Hagendra udał się w podróż do Francji, odwiedził Paryż i wybrać się na spacer głównymi ulicami. Szczególnie lubił herbatę z mlekiem. W ramach World Tour „boy-z-finger” udał się do Nowego Jorku, gdzie muzeum zmierzył się z figurą Robert Wadlow – światowego giganta, który mieszkał w Stanach Zjednoczonych, w którym mógł sam wystartować, aby dopasować. Również dziecko Hagendra odwiedził najwyższy wieżowiec Empire State Building i Amerykanie próbowali danie narodowe, hot doga, który był bardzo zadowolony.

Przed i po Khagendra Thapa Magar

Poprzedni rekord należał kolumbijskiej krasnoluda i Edward Nino Ernandosu aktora, który dorastał w wieku od 18 do 3 dłuższych cm (70 cm) niż Hagendra. Trochę Nepal Budda wyprzedzony przez tytuł Junro Balauinga z południowych regionów przygranicznych na Filipinach, która do swojej 18. rocznicy tylko wzrosła o 59,9 cm na 7 cm niższe niż mikrus wzrostu Nepal.

Ciekawostki z życia Tapa Magarze

W życiu Khagendra Thapa Magar wystąpiły następujące ekscytujących wydarzeń:

  1. Magar zagrała w filmie przez brytyjski reżyser Marc Dolan „I i najmniejszego człowieka na świecie” i pojawiła się w telewizji.
  2. Rodzice chłopców na Kilkakrotnie złożyli wniosek o uznanie Hagendry najbardziej krótkim człowieka na tej planecie, ale zostały odrzucone ze względu na jego wiek.
  3. Po śmierci Mohhameda Gi rodaka, który był wyższy niż centymetr lokalnej Buddy Magar jest pretendentem do tytułu „Mini-człowieka wszech czasów.”

To takie ciekawe i bogate życie Khagendra Thapa Magar. W jego przykładzie widzimy, że nawet mali ludzie w swoim życiu może stać się „wielki”. Każda osoba może być coś specjalnego, najważniejsze – czas, aby go otworzyć, a zacząć mówić o nim dookoła!