283 Shares 7846 views

Obraz „Morze Czarne”: Aivazovsky i jego wiecznej historii

Morze Czarne jest stała, a najczęstszym tematem obrazu Ivana Ayvazovskogo. Pochodzący Teodozjusza, wielki morski prawie na pamięć znał ich rodzimych brzegi, więc wody Morza Czarnego w jego pracy jest tak zróżnicowana. „Morze Czarne” – Aivazovsky obraz, który przyciąga prostotą i wewnętrzną siłę. To nie jest pokazany jedynie na morze, i to, co sprawia, że jest cienki i piękne.


malarz morskie Ivan Aivazovsky

Prawdziwe imię uznany mistrz morski – Hovhannes Ayvazyan, że pochodzi z rodziny ubogiej ormiańskiego kupca. Ze względu na trudną sytuację finansową młodych Aivazovsky nie może sobie pozwolić przyzwoity uczenie się sztuki rysunku i malarstwa, jeszcze nie przyciągnęły uwagę jego naturalny talent główny architekt Teodozja.

Po wstępnej pomocy od swojego dobroczyńcy Aivazovsky był w stanie szybko zdobyć akceptację i popularność. Dużą rolę w osiąganiu stanu akademickie Sztuka miała swój niepowtarzalny sposób do zobrazowania wody w ogóle, aw szczególności krajobrazów morskich.

Talent malarski nie ogranicza się do obrazów na morze, o czym świadczą jego liczne portrety, sceny rodzajowe i rzadkich przedmiotów na tematy religijne. Jednak jedynym i niewiędnącego pasja Aivazovsky było morze.

Morze Czarne w pracach Aivazovsky

Pomimo faktu, że „Morze Czarne” (Aivazovsky malarstwo, napisany w 1881 roku) – jedyny obraz o tej samej nazwie, wielki malarz morskie często przedstawiany woda morska Czarno na swoich płótnach. Artysta urodził się w Teodozja i mieszkał tam przez większość swojego życia. Aivazovsky Uważa się, że woda nie jest możliwe wyciągnięcie z natury, ponieważ jest to najbardziej zmienny i zmienny z elementów. Jednak plaża i fale rodzimej Morza Czarnego były mu znane, tak aby mógł przedstawić inny pamięć o ich stanie.

Wśród olbrzymiej spuścizny artystycznej największą liczbę obrazów poświęconych autorowi Morza Czarnego, który jest stałym tematem artysty. Aivazovsky przedstawiono na Morze Czarne w jego najróżniejszych odsłonach – w spokoju i burzy, w dzień iw nocy, w słońcu, rano lub ognia słońca. Wielki malarz morskie kreatywność nie pozostawia żadnych wątpliwości co do jego miłości i przywiązania do swoich rodzimych brzegów.

Opis malarstwa Aivazovsky „Morze Czarne”

Pomimo częstego wizerunku ich rodzimych wybrzeży, w artystycznej spuścizny Aivazovsky jest tylko jeden obraz, który jest po prostu o nazwie „Black Sea”. Ten obraz został stworzony przez artystę w 1881 roku i oferuje widzom widok na bezgranicznym morzu, zamrożone na płótnie tuż przed burzą. Drugi tytuł obrazu – „W Morza Czarnego zaczyna grać burzę”.

„Morze Czarne” – Aivazovsky malowanie, charakteryzuje się prostotą fabuły i prawie idealnie proporcje kompozycji. Płótno przedstawia przyciemniony morze z częstymi, niespokojny, ale nie są jeszcze wysokie fale, ozdobione małymi grzbietami piankowych. Takie fale są penetrowane przez promienie światła i tym podobne świecące wewnątrz współczesnego artysty o nazwie „fale Ayvazovski”.

Linia horyzontu dzieli obraz niemal idealnie na dwie równe części – poniżej wzburzonym morzu, na górze zaciemnionego nieba, a między nimi ledwo widoczne przez zasłonę mgły cienki pas ziemi i zmierza do jej samotny żagiel.

analiza obrazu

„Morze Czarne” – Aivazovsky obraz, który przyciąga wzrok zrelaksowany harmonia i niezwykle realistyczny palety kolorów. Poza tym, że kompozycja obrazu jest dwudzielna przez morza i nieba, elementy tych dwóch części, jakby odbite w siebie.

Ciemne chmury na prawo łączyć i tworzyć równoboczny klin z ciemnymi falami morza szaleje. Gra światła i cienia w obrazie tworzy żywą piosenkę, która podkreśla dynamikę nieco obcasie do lewego horyzoncie.

Symetryczny kształt w przeciwnym folii na asymetrię w stosowaniu kolorów, podczas gdy niebo jest pełne bogatej palecie kolorów, w tym fioletowy, niebieski, niebo niebieskie, szare i kości słoniowej, rozłożone pod gołym niebem na morze nie może pochwalić się takim gamy chromatycznej. Morze w obrazie Aivazovsky za „Morze Czarne” wykonany jest w niebiesko-zielone, stonowanych kolorach. Obraz „Morze Czarne” (Aivazovsky mistrzowsko przedstawiony stan elementu wody) nie powinien złożyć bogactwo szczegółów i feerią barw i realistyczne, naturalne piękno i siłę rozszalałym morzu.

Morza Czarnego na innych obrazach Aivazovsky

Morza Czarnego był odwiecznym tematem Aivazovsky a nigdy przez dłuższy czas nie opuszczają płótno, na którym działał świetnie widokami. Prace artysty celebruje piękno i zmienność naturalnej mocy elementu wody, nie jest zaskakujące, że Morze Czarne w pobliżu Aivazovsky pokazane w swoich obrazach w całej ich różnorodności i nietrwałości.

Cichy i spokojny Morze Czarne widać na obrazach „Zaloguj Sewastopol Bay” i „Gurzuf” i jej wodach, wypełnionych promieniach zachodzącego słońca, przedstawiony w obrazach „Widok na morze z górami Krym” i „Zachód słońca na Półwyspie Krymskim.” Opis malarstwa Aivazovsky „Burza na Morzu Czarnym” jest skomplikowana przez fakt, że dziedzictwo krajobraz ma trzy obrazy o tej samej nazwie.

Aivazovsky przedstawiono na Morze Czarne w pierwszych promieniach wschodzącego słońca ( „Sunrise w Teodozja”) oraz w gale ( „Widok Odessa od morza”). Na obrazach artysty morskich fal wchłaniane przez mgłę ( „Misty Morning”) lub zaznaczyć jasny księżyc ( „Teodozja. Księżycowa noc”). Każdy obraz Morza Czarnego powiedział, że malarz morskie Ivan Aivazovsky cenionych jego pamięci przez całe życie, a nawet we Włoszech, nie przestaje pisać rodzajów rodzimych brzegów.