438 Shares 6148 views

Te 15 czynniki wpływają na wielkość i zdrowie gruczołów sutkowych

Czasami może się wydawać, że piersi zmienia się na naszych oczach – staje się większy w pewnych okresach cyklu miesiączkowego, sutki wzrasta z podniecenia, z wiekiem traci elastyczność. Wiele z tych zmian są spowodowane wahaniami poziomu hormonów. Pod wpływem innych czynników – diety, leków i niektórych rodzajów zatrudnienia. Wielkość i stan piersi może wiele powiedzieć o swoim ciele jako całości.

faza pęcherzykowa

Cykl menstruacyjny jest podzielona na dwie części: pęcherzykowych, w którym rozpoczyna się cykl i lutealnej, który występuje po owulacji. Podczas fazy folikularnej, pięć do siedmiu dni po szczeblach miesiączki, estrogenów i progesteronu są dość niskie, a piersi różni się minimalny rozmiar. Ponieważ w tym momencie na swoim ciele wpływa na minimalną ilość hormonów, można uzyskać najdokładniejsze odwzorowanie prawdziwej postaci piersi.

fazy lutealnej

poziom estrogenów i progesteronu zwiększa podczas owulacji, która towarzyszy napływ krwi do klatki piersiowej. W związku z tym, zwiększając swoją objętość i czułość. Badania wykazały, że gęstość i wielkość piersi kobiety jest znacznie większa w fazie lutealnej. Jeśli czujesz się w swojej klatce piersiowej coś niezwykłego, spróbuj oko na jej stan w różnych punktach w cyklu miesiączkowym. Być może nie jest to problem zdrowotny, ale po prostu to zjawisko związane z hormonami. Jeśli uczucie nie znika, należy skonsultować się z lekarzem.

Wahania masy ciała

Piersi składa się z mięśni i tkanki tłuszczowej. Gdy przyrost masy ciała, zwiększa piersi, kiedy straci, to można znacznie zmniejszyć. Ilość tłuszczu, który może zyskać lub stracić kobietę zależy od indywidualnej struktury piersi. U niektórych kobiet, piersi jest gęstszy, zawiera bardzo mało tłuszczu – w tym przypadku utraty wagi to niewiele zmieni. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na kobietę, która ma więcej niż pierś tkanki tłuszczowej.

pokwitanie

Zmiany zachodzące w okresie dojrzewania zdarzyć z powodu wzrostu estrogenów. Rozwój piersi jest pierwszą oznaką początku dojrzewania. Pierwszy zaczyna się rozwijać niewielkie wybrzuszenie tuż poniżej brodawki. Następnie brodawki i otoczki staje się większe i ciemniejsze. Wzrost piersi. Czasami może się wydawać, zauważalny asymetrię, która rozciąga się w czasie i pozostaje na stałe. Aby osiągnąć pełny rozmiar piersi może trwać nawet kilka lat. Przeciętnie dziewczęta zaczynają posiadające okresy około dwa – dwa i pół roku po rozpoczęciu rozwoju piersi.

ciąża

Większość zmian zachodzących w piersi w czasie ciąży są potrzebne, aby przygotować ciało do karmienia piersią. naczyń krwionośnych i przewodów mlecznych niezbędne do produkcji i transportu mleka. Oni rosną, powodując znaczny wzrost wrażliwości i piersi rozmiaru. Można też zobaczyć wzrost otoczki i brodawki.

karmienie piersią

Krótko po porodzie w organizmie znajduje się duża ilość hormonu prolaktyny, co wpływa na produkcję mleka. Karmiące kobiety mogą zauważyć, że prolaktyna wpływa wiele różnych czynników, w tym nawet płacz dziecka lub rozmawiać o dziecku. Jeśli martwisz się, że podczas seksu, przepływ mleka, nosić biustonosz z klocków chłonnych. Nawet po zakończeniu karmienia, produkcja mleka piersi trwa kilka miesięcy, więc nie zdziw się, jeśli zauważy spadek na sutek podczas stymulacji piersi.

seks

Zwróć uwagę na stan klatki piersiowej podczas seksu. W trakcie gry wstępnej serca i wzrostu ciśnienia krwi, co powoduje wzrost rozmiarów piersi i sprawia, że żyły bardziej widoczne. Sutki wzrosty, jak i otoczki. Istnieje jakiś związek między stymulacji sutek i stymulacji łechtaczki, więc niektóre kobiety mogą mieć orgazm tylko od uderzenia w klatce piersiowej.

klimakterium

tkanka piersi jest wrażliwe na działanie hormonów, więc możemy założyć, że piersi po menopauzie zmniejsza się, ale tak nie jest. Średnio kobiety zyskać funta rok po menopauzie wiąże się ze zmniejszeniem aktywności hormonów i fizycznych różnic. To również zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi. Wraz z wiekiem piersi staje się miękka i zaczyna się sag. Gęstość tkanki jest zmniejszone, a więc gromadzi się tłuszcz w skrzyni więcej.

pigułki antykoncepcyjne

Kiedy pigułka pierwszy wyszedł, zawierają duże ilości estrogenu, a zatem zwiększenie rozmiaru piersi. We współczesnych warunkach tabletki znacznie mniej estrogenów, więc efekt nie jest tak oczywista. Niemniej jednak, to jest normalne, aby zauważyć nieznaczne zwiększenie rozmiaru piersi po rozpoczęciu przyjmowania tych tabletek. Estrogen powoduje płynu zatrzymanego w tkanki i zwiększa ich objętość.

leki

Niektóre tabletki, zwłaszcza leki przeciwdepresyjne wpływają na rozmiar piersi. Niektórzy mogą nawet działać na poziom prolaktyny, w wyniku produkcji mleka i gdy karmisz piersią. Diuretyki, które są często stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, może zmniejszyć obrzęk piersi. Jeśli leki znacznie wpływa na stan pacjenta, należy skonsultować się z lekarzem.

ćwiczenia fizyczne

Zwykle żadne zmiany w piersi nie stanie, nawet jeśli robi intensywny trening siłowy. To dlatego, że w klatce piersiowej znajduje się na mięśniach, zamiast być jego częścią. Jednak okazało się, że piersi mogą aktywnie poruszać się podczas aktywności fizycznej. To może pomóc w zapobieganiu bielizny sportowej.

ukąszenia owadów

Niespodziewanie, ugryzienie owada jest często w klatce piersiowej. W rezultacie rozwija czerwone plamy stan zapalny, to sprawia, że kobiety uważają, że mają raka. W rzeczywistości jest to tylko reakcja na ukąszenie owada, który jest łatwy do usunięcia antybiotyków. Nie myśl, że rak może wystąpić w nocy, tak, że widząc stan zapalny i obrzęk, tylko skonsultować się z lekarzem – pomoże to wyeliminować ryzyko.

kofeina

Rano filiżanka kawy może wpływać na zdrowie swoich piersi. tkanka piersi u niektórych kobiet jest niezwykle wrażliwe na działanie kofeiny, co może powodować pojawienie się fok w klatce piersiowej. Lekarze muszą jeszcze ustalić, dlaczego tak się dzieje. Jeśli zauważysz ten problem, należy zrezygnować kofeinę tygodni. Jeśli to nie pomoże, należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć zagrożenie dla zdrowia.

implanty

Podczas gdy implanty wykorzystywane do powiększania piersi, mogą prowadzić do atrofii tkanek. To dlatego, że implant naciska na klatkę piersiową, w końcu powoduje zniszczenie komórek. Implanty mammografii nie przeszkadzają, tak aby można było monitorować ich zdrowia bez żadnych problemów.

alkohol

Kobiety często nie doceniają wpływu alkoholu na zdrowie swoich piersi. Ponad stu badania wykazały związek między spożyciem alkoholu a rakiem piersi u kobiet. Ostatnie badania w Wielkiej Brytanii wykazały, że nawet minimalne spożycie alkoholu zwiększa ryzyko dwanaście procent. Nie wiadomo dokładnie, jak to powoduje ten efekt. Picie alkoholu może prowadzić do nadwagi i zwiększa ryzyko wraz z nim. Nie pij więcej drinków dziennie, a lepiej i zrezygnować z alkoholu w większości przypadków.