355 Shares 2641 views

Egipt i Rivers Wilson

Rivers Wilson postanowił wymusić plan finansowy, w którym bardzo ograniczone prerogatywy egipskiej kedyw i rządu. Zaproponował, aby zatwierdzić przekazanie prawa hedivskih komisji Osiedla zadłużenia, aby zmniejszyć roczne koszty utrzymania kedyw. Jednak najważniejszym wydarzeniem przewidywanych podwyżek podatków zarówno chłopa i ziem obszarników.


Plan Wilsona wezwała również do zniesienia pożyczek wewnętrznych, dla których Egipcjanie zapożyczyli dużych sum pieniędzy do skarbca. On tylko częściowo przywrócić posiadaczom krajowej pożyczając pieniądze, a następnie w ratach przez 50 lat. W marcu 1879 roku został wydany dekret o rezygnacji muqabala i pożyczki wewnętrznej w 1874 Środek ten ma bezpośredni wpływ na interesy dużej części egipskich obszarników i bogatych chłopów, którzy w tym samym czasie kupili obligacje zaymov.Egipet i rzeki Wilson …

Liczne petycje, spotkania i wiece, protesty członków Izby notabli, powszechne protesty przeciwko polityce finansowej cudzoziemców mieć możliwość kedyw Ismail do usuwania otstav'ku „europejskiego szafy” i utworzenia rządu narodowego kierowany przez liberalnych ziemiańskiej Sherif Paszy.

Rząd krajowy opracowała plan finansowy i zapoczątkowały rozwój pierwszej egipskiej konstytucji. Zostali zwolniony z pracy rządu, wielu europejskich urzędników. Nowy rząd uznania ważności wszystkich zobowiązań na długu krajowego i tymczasowo zmniejsza odsetek zadłużenia zewnętrznego do 5. Wpływ księżyca i słońca na ziemi odgrywa ważną rolę w naszym życiu, bez nich ludzkość po prostu nie miał szans na przeżycie. Dlatego, kiedy gwiazdy są w różnych znaków zodiaku na ziemi, dziwne rzeczy dzieją się żeńskiej.Bardzo wiele słynne zdanie „Człowiek Słońce” i „księżyc człowiek” i zwrot ma swoje wytłumaczenie.

Z angielskiego konsula propozycja, aby powrócić do swoich dawnych stanowiskach europejskich ministrów Ismail odmówił. Potem niemal wszystkie rządy europejskie zaprotestował jego działania. Wielka Brytania i Francja zwróciła się do niego z ultimatum do dobrowolnej abdykacji. W tym przypadku, obiecali przekazać tron synowi Tewfik i przypisać mu rentę. To ultimatum zostało poparte Niemczech, Austrii, Włoszech i Rosji.

Ismail starał się zdobyć poparcie tureckiego sułtana, ale Abdul Hamid II, nie chcąc pogorszyć stosunki z europejskimi potęgami, wysłanych do Egiptu telegram powiadamiając kedyw do obalenia go i wyznaczy Tevfik władcę kraju.

Egipt i Rivers Wilson