282 Shares 9774 views

Klasa 3 raka piersi: dożywotnia. Leczenie raka piersi

Rak piersi – nowotwór złośliwy, który zagraża nie tylko zdrowie i piękno kobiety, ale także jej życie. Liczba pacjentów chorych rośnie w Rosji skokowo. Jeśli nawet 30 lat temu 6000 przypadków w ostatnich etapach lekarzy zarejestrowanych w ciągu roku, ale teraz ta liczba wzrosła do dwóch i pół razy. W tym artykule opiszemy szczegółowo co grozi klasa 3 raka piersi. Żywotność kobiet, jej leczenie, objawy, które czuje, co jest profilaktyka chorób niebezpiecznych – wszystko to, czytaj dalej.


Jak niebezpieczny gatunek raka 3?

Na początek będziemy rozumieć, że to do choroby. Lekarze mówią, że rak piersi u kobiet w fazie 3 – jest to dość duży guz. Średnica osiąga pięciu centymetrów, a tym samym mogą być rozmieszczone na skórze: naskórek ciemnieje pęcznieje ma postać skórki z cytryny. Węzły chłonne pach mają przerzutów: są spawane i gęsta, znaczny wzrost wielkości. Obrzęk na dwóch pierwszych etapach są często pozostaje niezauważony, więc ona odwraca się do lekarza, gdy choroba jest aktywnie postępującym.

Rak 3 ° – choroba układowa. Oznacza to, że nie wystarczy wyciąć nowotwór złośliwy, żeby go leczyć. Najprawdopodobniej guza już niech mikroskopijne przerzuty w narządach wewnętrznych. Zgodnie z tym, taki przebieg wydarzeń zagraża nawrót, rozwoju nowotworów w innych miejscach, mastektomii, w szczególnie ciężkich przypadkach choroba może być śmiertelna. Jeżeli po operacji w leczeniu raka nie terapia, nawrót występuje w 100% przypadków.

czynniki ryzyka

Jak widać, do nieodwracalnych konsekwencji może doprowadzić stopień 3 raka piersi. Długość życia pacjenta zależy od jej świadomości: im więcej wie o chorobie, tym bardziej prawdopodobne, aby zauważyć negatywnych procesów zachodzących w organizmie. Jednocześnie lekarze koncentrują się na czynnikach, które mogą prowadzić do powstawania nowotworów. Po pierwsze, obraz życia kobiety. Chory na ryzyko bezdzietnych pań starszych lub tych, którzy są w ciąży po raz pierwszy po 30 latach, panienki, które mają częsty kontakt ze źródłem promieniowania, które mają tendencję do jedzenia tłustych potraw. Zagrażające pacjentom z nowotworem w wieku powyżej 40 lat, genetycznie predysponowane do tej choroby, jak również tych, którzy zaczęli miesiączkować wcześnie (przed 12 lat) i późnej menopauzy przyjść.

Po drugie, powstawanie nowotworu wpływa na poziom zdrowia. Raka u podatnych którego wysoki poziom estrogenów w surowicy, są zaburzenia przemiany materii, otyłości, zaburzenia endokrynologiczne, choroby tarczycy. Pod nadzorem lekarza powinny być panie, którzy przeszli raka narządów płciowych i piersi, jak również te, biorąc antykoncepcję doustną, w których występują zmiany w piersi.

inne przyczyny

Choroba, rak piersi występuje bez powodu. Może on być poprzedzony różnych procesów patologicznych w tkankach. Na przykład, tworzenie ognisk dysplazji mastopatii względu na powtarzające dishormonal hiperplazji. Ich przyczyny są następujące: wszystkie te same zaburzenia endokrynologiczne, które rozwijają się po przejściu aborcji, wielkość powiększania piersi, przydatków choroby, niewłaściwe karmienie noworodka.

Niestety, ryzyko „zarobić” choroby jest wprost proporcjonalna do wielkości piersi. Większy biust, tym bardziej dokładnie trzeba monitorować jego stan. rozwój raka również przyczyniają się do zaburzeń anatomicznych, zaburzeń powstających bardziej, gdy kobieta była zarodkiem i był w łonie matki. Mówimy o obecności dodatkowych płatów tkanki gruczołowej, wrodzona lub genetyczną predyspozycją do nowotworów łagodnych – gruczolakowłókniaka. Wszystkie te podmioty muszą być usuwane chirurgicznie, ponieważ są one trudne do odróżnienia od początku raka.

objawy

To smutne, ale to zwykle w późniejszych etapach pań zauważyć raka piersi. Objawy w tym przypadku podano inaczej. Main – uszczelnienie, które mogą być odczuwalne w klatce piersiowej podczas sondowania. To niekoniecznie jest nowotworem złośliwym, ale do odwiedzenia kliniki nie będą zbędne. lokalizacja guza mogą być różne: w lewo, w prawej piersi. Obserwowano tylko 2,5% przypadków raka dwustronne: piersi drugi węzeł może być oddzielna i powstawanie przerzutów. Połowa chorych na raka „lubi” umieszczone na zewnątrz bliżej pachy.

rak piersi, objawy i oznaki, które w łagodnych postaciach choroby nie wydaje się niepokoić kobiecie ciasne formacje w trzecim etapie. Nie boli, ale stworzyć dyskomfort: kiełkujących w ścianie klatki piersiowej, są solidne jak skała, a biust jest często przekształcona stacjonarnego rzeźby. Jeśli zmienioną chorobowo skórę, choroba jest zauważalny gołym okiem: naskórek pokrycie odkształca, pociągając za sutek. Z niej można przejść plamienia lub białawy rozładowania. Gdy dotknięte węzły chłonne są powiększone i niedogodności w obszarze pod pachami.

Nietypowe formy raka

Zwykle klasa 3 raka piersi, długość życia w czasie, który zależy od właściwych działań kobiety i lekarz ma kilka odmian. Oprócz powyższego standardu obrazu klinicznego, guz może mieć nietypowe formy atypowe:

  1. rak Mastitopodobny. Charakteryzuje się szybkim prądzie, tkliwość piersi, jej wzrost. Skóra jest czerwona, gorąca w dotyku, rozciągnięta i napięta. Choroba jest bardzo podobny do zapalenia sutka, tak tragiczne błędy w diagnozie są wspólne.
  2. Formularz Rozhistopodobnaya. Zaczerwienienie skóry biustu, który rozprzestrzenia się daleko poza jej granicami, ma zębaty postrzępione krawędzie. Kobieta może dramatycznie wzrosnąć temperaturę. Guz jest łatwo pomylić ze zwykłymi róży.
  3. Rak pancerny. Bardzo niebezpieczna forma. Występuje w wyniku infiltracji pęknięć skóry i węzłów chłonnych, co powoduje nierówne gęstych formacji. Przejawia się w postaci powłoki, która obejmuje dużą część klatki piersiowej.
  4. Rak Pageta. Łapie sutek on łuskane, wydziela płyn. To jest często mylone z wyprysk. Nieleczony rak głęboko penetruje tkanki, tworząc tam węzeł złośliwych.

Wszystkie te formy nie są jak zwykłe raka. Ale dla doświadczonego profesjonalisty zdiagnozować szczególny rodzaj choroby nie będzie trudne.

Co dzieje się w organizmie?

raka piersi u kobiet histologicznej dotyczy gruczolakoraka lub tak zwanej stałej postaci choroby z wielu form przejściowych. Nowotwory są zrazikowy i przewodowy, w zależności od kształtu i rozprzestrzeniania. Warto wiedzieć, że oprócz wspólnych nowotworów złośliwych w piersi może wystąpić nowotwory nienabłonkowych, takie jak mięsak. To zdarza się dość rzadko – tylko 1% przypadków. Diagnozę i leczenie są podobne do wspólnego guza.

Rak sutka może być podzielona na dwie grupy, w zależności od obecności lub braku określonego stanu receptora estrogenowego (erz). To może dramatycznie zmienić przebieg choroby, to często zależy od strategii leczenia z niego, że lekarz zdecyduje. Nowotwory, które mają ERZ bardziej charakterystyczne dla menopauzy. To samo odnosi się do większej liczby pierwotnych nowotworów – około 70%. ERZ-ujemne nowotwory występują częściej u kobiet przed menopauzą.

przerzuty

Jest to bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia edukacji, które często występują w późnych stadiach choroby, gdy kobieta jest z rozpoznaniem raka piersi. Przerzuty – te same komórki nowotworowe, z zastosowaniem przepływu chłonki (i jest on bardzo rozwinięte w tkance piersi) są rozmieszczone do węzłów chłonnych. Wstępne nowotwory wpływa głównie pach, pod łopatką i podobojczykowej części ciała. Potem raczkować przerzuty w okolicy szyi, piersi i drugiego obszaru wokół niego. Czasami pojawiają się przerzuty zanim stwierdzono raka. W takim przypadku należy natychmiast zrobić wszystkie badania, aby wykluczyć raka piersi zmiany.

Krwiopochodne sposób – za pośrednictwem układu krążenia – dostać się przerzuty do innych narządów, gdzie zaczynają pasożytować. Zazwyczaj znajdują się one w tkankach mózgu, wątroby, płuc, opłucnej kości. Jeśli edukacja zaczepione szkielet, przede wszystkim, że „załatwić” w miednicy, czaszki, kręgosłupa, żeber, kości udowej i kości ramiennej. W tym przypadku, kobieta odczuwa bóle ból, który jest łatwo pomylić z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego. W przyszłości będą one bolesne, ostre i nie do zniesienia, jeśli nie traktuje ich głównej przyczyny – raka.

diagnostyka

Leczenie raka piersi mogą być bardzo skuteczne, jeśli choroba jest dopiero zaczyna się rozwijać. W innych przypadkach, często uciekają się do bardziej agresywnych metod leczenia. Ale przed podjęciem decyzji o środkach, lekarz jest zobowiązany do dokonania prawidłowej diagnozy. będzie musiał potwierdzić lub obalić założenie raka, jak również określić rodzaj nowotworu, który rozpatruje. Dodatkowo, lekarz określa położenie i etap tworzenia choroby. W przypadku metod diagnostycznych należą: USG, rezonans magnetyczny (terapia rezonansu magnetycznego) i mammografii – pier rentgenowskiej.

Również kobieta oferowane zrobić biopsję – analiza histologiczna dotkniętego obszaru tkanek. Procedura bolesne, dlatego jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych. Ponadto, pacjent jest kierowany do USG brzucha, badania radioizotopowe kręgosłupa promieniowanie rentgenowskie płuc. Ponadto trzeba przejść wszystkie testy i ogólną analizę wprost palec węzłów chłonnych.

leczenie

To zależy od wielkości i rodzaju nowotworu, obecność przerzutów. Jeśli kobieta jest zbyt późno, aby wykryć raka piersi, operacja jest nieunikniona. Odnosi się to do trzeciego i czwartego stadium choroby. Aby rozpocząć obrzęk starają się „zabić” z chemioterapii lub terapii hormonalnej. Całkowicie pozbyć się choroby nowotworowej nie może być, ale można zrobić to działać i osiągnąć downsizing. Co do operacji, lekarze starają się całkowicie wyciąć guza i chorych węzły chłonne. Objętość pracy może się zmieniać: w zależności od wielkości formacji. Czasami trzeba wyciąć całe piersi.

Po operacji raka piersi radioterapii podawana. Celem – aby zapobiec nawrotom. W ciągu pierwszych 5 lat po interwencji trzeba odwiedzić onkologa – kwartalnie. Ocenia skuteczność leczenia i monitoruje stan pacjenta. Kobiety mogą powołać terapię medyczną, która obejmuje korzystanie z przebiegu leków.

prognozy

Nowotwór nie zawsze śmiertelne. Jeśli wykryte w czasie do klasy 3 raka piersi, średnia długość życia może znacznie wzrosnąć. Pozytywny wynik tego problemu i przyczyniają się do umiejętności lekarza i brak przerzutów. Niestety, jeśli choroba rozpoczęła, pacjent będzie żył tylko trzy lata. Jak na wczesnych etapach, wskaźnik przeżycia pięciu lat wynosi 90%.

Aby nie doprowadzić do takiej choroby stanu zagrożenia, jest wystarczająca do wykonania środków zapobiegawczych. Po pierwsze, nawet w młodym wieku dziewczyna powinna monitorować swój stan zdrowia nie do aborcji, rodzą dzieci na czas, prawo do karmienia piersią i jeść prawo, przestrzegać zrównoważonej codziennej rutyny i ćwiczenia. Po drugie, po 30 latach, trzeba stale badać swoje piersi: prod ją, szukając podejrzanych uszczelki. Po trzecie, trzeba systematycznej konsultacji z ekspertem i przejście mammografii: po 40 lat – raz w roku. Zapobieganie jest zawsze łatwiejsze. Należy o tym pamiętać i być dobrze.