718 Shares 9561 views

Jak wyregulować monitor do pracy z komputerem nie wpływa na perspektywy użytkownika?

Obecnie trudno wyobrazić sobie dom, który nie ma komputera. Technika ta stała się wiarygodnym asystent w pracy, szkole, wyszukiwanie i przetwarzanie informacji, a nawet w najprostszych sprawach domowych. Integralną częścią każdego komputera jest coś takiego jak monitor. To zależy od tego, jak będzie zmęczony w oczach użytkownika, czy ból po siedząc tak długo w internecie, i czy ludzie będą w stanie pracować normalnie przez kilka godzin pojawia dziennie. W tym artykule opisano sposób regulować monitor jak najwięcej poprawnie, więc nie szkodzi zdrowiu, a także spędzić czas PC był jak najbardziej komfortowy.


Na początek zobaczmy, bo z tego, co oczy męczą się podczas pracy przy komputerze. Na długo siedzi przed monitorem ze wzrostem obciążenia na wiele grup mięśniowych – dodatkowe napięcie uzyskuje mięśnie ramion, szyi i pleców. Ale przede wszystkim zmęczone mięśnie oczu. Wynika to z faktu, że osoba siedząca przed komputerem wymaga pewnej koncentracji, jak i zmiany w sposobie i szybkości czytania.

Między innymi, dane techniczne wielu monitorów doprowadzić do tego, że użytkownik komputera zaczyna migać trzy razy rzadziej niż zwykle. Z tego powodu Warstwa ochronna oko suszy znacznie szybciej i rogówka jest zasilany wystarczającą ilość wilgoci. Efektem jest obniżenie ostrości wzroku (w niektórych przypadkach może rozwinąć się fałszywe krótkowzroczność), uczucie suchości i pieczenie w oczach, ból podczas ruchu oka, a ból w oczodołach i czole. Teraz przyjrzyjmy się, jak ustawić monitor tak, że podczas operacji, aby zminimalizować obciążenie mięśni oka i uniknąć tych przykrych objawów.

Jednym z głównych czynników wpływających na zmęczenie oczu podczas pracy przy komputerze, są wskaźniki kontrastu i jasności wyświetlacza. Aby zrozumieć, w jaki sposób skonfigurować monitor komputerowy optymalnie, trzeba znać pewne niuanse, jak nasze oczy reagują na jasność. Aby załadować oko było minimalne, to ustawienie musi być ustawione tak, aby odpowiadały jasności jasność monitora w pomieszczeniu. Jeśli pomieszczenie jest bardzo lekki, trzeba trochę „oszukać” ten parametr w celu monitorowania, czy raczej nudny i (lub jeśli chcesz siedzieć przy komputerze w nocy), wręcz przeciwnie, niższe. Jak wyregulować monitor, organizm może powiedzieć sobie – w jasnym świetle w pokoju, aby monitorować obraz nie wydaje się nasycony, a wydaje się zbyt jasny przy umiarkowanym świetle. wystarczy trochę poeksperymentować, i można wybrać optymalny poziom jasności.

Ale jak technologia nie stoi w miejscu, wiodących producentów wyświetlacz nie zbawił nas od ciągłego dostosowywania jasności, uwalniając Smart-monitorów. Wyświetla tych urządzeń automatycznie dostosowywana do oświetlenia otoczenia. Jak wyregulować monitor, jeśli nie ma funkcji inteligentnego? Najprostszym sposobem – jest otwarcie czyste konto w MS Word, i porównać go do „białego” oświetlenia wokół monitora. Jeśli ta lista będzie oślepiać i przypominają lampy, jasność trzeba trochę osłabiony. Jeśli wydaje ciemniejsze niż ich otoczenie, konieczne jest nieznaczny wzrost tego ustawienia.

Nie zapomnij o prawidłowym umieszczeniu monitora. Musi być on umieszczony nieco poniżej poziomu oczu (tworząc kąt wynoszący około 10 stopni). Za swoim miejscu pracy powinno być żadnych bezpośrednich źródeł światła, które mogą tworzyć odblasków na ekranie.

I teraz, że wiesz jak prawidłowo ustawić monitor, przypomnę ci jedną prostą prawdę, pomaga utrzymać wzrok podczas pracy przy komputerze. Dorosłych w ciągu dnia nie powinno się odbyć przed monitorem więcej niż sześć godzin. Dla dzieci i osób starszych, a tym razem nie przekracza dwóch godzin. Nie zapomnij o nim, a Twoja wizja będzie zawsze w najlepszej formie!