884 Shares 6814 views

Bazar – w … znaczeniu tego słowa, etymologia. W przeciwieństwie do rynku bazarze

Słodycze wschodnie, pachnące przyprawy i dojrzałe owoce – to wszystko pojawia się przed oczami, to tylko słyszą słowo „rynek”. Spróbuj zrozumieć różnicę pomiędzy rynkiem z rynku. Należy zauważyć, że ta rzecz ma kilka znaczeń. Rozważmy je!


Bazar: etymologiczny dochodzenie

Etymologia bada pochodzenie słów. Wszystkie zapożyczone słowa nabyć szereg cech języka, w którym nie jest, na przykład, wymowy i gramatyki definicji. Ale znalezienie korzenie tego słowa jest nadal możliwe. Słowo „rynek” nie jest wyjątkiem. Istnieje wiele opinii o tym, co to język jest rzeczownikiem w języku rosyjskim. Najczęstszym wersja – zapożyczenie z perskiego. Jednak niektórzy badacze twierdzą, że słowo to może pojawić się w naszym języku z języków Kirgistanu, Uzbekistanu i Turkmenistanu. Naukowcy teoretyzować, że aktywnie używać tego słowa w naszym kraju zaczęła się w 1499 roku! Początkowo rynek – jest to powierzchnia handlowa, w której obecność wielu kupujących i sprzedających.

Gniazda te są zwykle znajdują się na otwartym powietrzu, i praktycznie nic nie zostało wyposażone. Bazary są również rodzajem centrów informacyjnych – że przybywali tu wszystkie najnowsze wiadomości. Znaczenie „imprezy charytatywnej” lub „sprzedaży na cele charytatywne,” słowo „rynek” ukazał się w języku rosyjskim z niemieckim lub francuskim.

W dosłownym i przenośnym tego słowa: „rynku” w słowniku

Patrząc w słowniku, zobaczysz, że rzeczownik wielu wartości „Bazaar”. Jest to przede wszystkim miejsce dla handlu, najczęściej znajduje się na placu. Bazar zwany handel detaliczny i tylko w takim miejscu, a handel w rzemiośle, żywność, która jest zwykle wykonywane przez samych producentów. Transakcja w przedświąteczny nazywany jest również, na przykład, świąteczne jarmarki, sprzedaż określonych towarów lub rzeczy dany sezon. A rynek – jest hałas i chaotyczne krzyki, które publikuje duże zgromadzenie ludzi.

Poziome listwy z urwiska, gdzie gniazdowania ptaków są nazywane w ten sam sposób. Powodem jest to, że podejście do tych miejsc ptaki zaczynają wydawać szalone okrzyki przypominające zakłócenia rynku. Język Buriacki-Mongolska ma również słowo „rynek”. Sens swego – „diament”. Ale uncultured młodzi ludzie o bardzo niskich poziomach edukacji słowo „rynek” jest używane w znaczeniu „mówić” lub „obietnicę, która pociąga za sobą niezgodność z pewnymi obowiązkami.” Nawiasem mówiąc, jest nazywany specjalny sposób mówienia – nagany lub akcent.

Do najbardziej znanych rynków na świecie

W świecie istnieje wiele rynków, zna prawie każdy na tej planecie. Zaledwie dwa słynne miejsca znajdują się w Stambule. Na największym rynku – jest „Wielki Bazar”, o powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych. 66 ulice są ponad cztery tysiące sklepów detalicznych! Drugim co do wielkości w Stambule – egipski. Tutaj sprzedawał słodycze, przyprawy i zioła. Najbardziej popularne w Samarkandzie bazarze – to Siab. Znajduje się w centralnej części miasta, zajmuje dużą powierzchnię – około siedem akrów! Oprócz mięsa i tortille można znaleźć wiele słodyczy. A w kawiarni, która działa na obszarze, można spróbować Lagman i Shurpa, ryż i kluski. Dywany, kapelusze, owoce i warzywa, wyroby z marmuru – wszystko to można znaleźć na najsłynniejszym bazarze w Aszchabadzie. „Altyn Asyr” (jest to nazwa tego obszaru biznesowego) pojawił się zaledwie pięć lat temu, ale już zyskał popularność wśród turystów i mieszkańców. Tutaj, pomiędzy wylotami nawet spacery transportu!

Bazar i rynek: różnice

Teraz, gdy już zna znaczenia słowa „rynek”, spróbuj dowiedzieć się, czy istnieje różnica pomiędzy bazarze i rynku. Aspekty prawne są: bazar nie jest osobą prawną, a tym bardziej nie ma zorganizowanego systemu obrotu. Sprzedawcy nie płacą czynszu za pomieszczenia. Rynek przewiduje również zapłatę czynszu i jest uporządkowany system handlu. Warto zauważyć, że na bazarze można kupić różnorodne produkty: ozdób i produktów, ceramiki i dywanów, sprzętu i przypraw. Rynki są głównie wyspecjalizowane. Na przykład, motoryzacyjnym, spożywczym. Nie ma mieszane rynki.