610 Shares 8548 views

Pilot zdalnego sterowania PC z Androidem

Istnieje wiele sytuacji, w których może być konieczne do sprawowania kontroli PC z Androidem. Na przykład, jest przydatna, jeśli nagle przerwać myszy lub klawiatury lub jesteś po prostu zbyt leniwi, żeby wstać z kanapy, a kolejna seria ulubiony serial na szczęście skończyło. Ogólnie rzecz biorąc, te i wiele innych problemów można rozwiązać, jeśli ręka jest smartphone.


W tym artykule dowiesz się, co program może pomóc w konkretnym przypadku. Ponadto, będzie to rozważyć wady i zalety każdego z zastosowań i inne przydatne informacje są podane na ich temat.

RemoteDroid

Jest weteranem wśród programów, które pozwalają na zdalne sterowanie poprzez Android. Aplikacja nie wymaga żadnych skomplikowanych manipulacji, aby nawiązać połączenie. Wszystko co jest potrzebne – jest, aby zainstalować klienta na urządzeniu mobilnym, a część serwera – na komputerze.

W RemoteDroid sterowania PC z Androidem jest analogiczna do laptopa touchpad. ekran smartphone w tym samym czasie jest podzielony na trzy części, z których jeden jest odpowiedzialny za poruszanie kursorem po ekranie, a pozostałe dwa – przyciski myszki w lewo i prawo. Ponadto, można wywołać wirtualną klawiaturę do pisania i korzystania z jej tekstu. Wśród tych wad, być może, można określić tylko niewygodne regulację czułości czujnika. Aby zmiany odniosły skutek, trzeba będzie ponownie za każdym razem smartfon do komputera.

Wi-Fi Mouse

Wielu użytkowników uważa, że ten program jest do sterowania PC z Androidem jest najlepszy w swoim rodzaju. Połączenie odbywa się za pomocą Wi-Fi i ustawić go po prostu. Można nawet zrobić smartfon automatycznie podłączone do komputera, jeśli jest to pożądane.

Interfejs WiFi Mouse emuluje standardowego laptopa touchpad i nie ma żadnych możliwości. Ale program zadowoli cię z jego dodatkowymi funkcjami. Na przykład, można go używać jak klawiatura, która obsługuje pełny zestaw standardowych poleceń i skrótów. Dodatkowo aplikacja posiada gorących klawiszy do sterowania odtwarzaczem multimediów i innych funkcji.

Brak Wi-Fi Mouse odzwierciedlenie w fakcie, że z czasem zaczną pojawiać inwazyjny płytę z propozycją zakupu płatnej wersji programu. To nie jest krytyczna, ale czasem jest to denerwujące.

Monect Portable

Program ten pozwala nie tylko do sterowania PC z Androidem, ale również wymienić gamepad i trackball (odtwarzacz multimedialny). W ogóle, to idealny wybór dla graczy i audiofilów. Aplikacja jest bardzo łatwa w konfiguracji, a następnie zrozumieć swoje podstawowe funkcje.

Jeśli mówimy o standardowych funkcji, nie Monext Portable jest praktycznie nie różni się od zwykłej touchpada. Ale jak tylko zaczynają rozumieć program dogłębne, a następnie natychmiast znaleźć te użyteczne kawałki, podobnie jak skróty pomocnicze, prostych makr, a także zdolność do zmiany układu klawiatury wirtualnej, gdy jest to konieczne. Minusem jest reklama aplikacji, a następnie mozolyaschaya oczy. Problem został rozwiązany zakupu płatnej wersji, że nie każdy użytkownik może sobie pozwolić.

Microsoft Remote Desktop

Własne oprogramowanie firmy Microsoft, co pozwala zbudować sterowanie PC z android. Narzędzia zaletą jest to, że nie trzeba instalować rolę serwera na komputerze, a wszystkie ustawienia połączenia są zredukowane do włączania trybu zdalnego dostępu.

Program jest w pełni emuluje pulpit komputera, który daje dostęp nie tylko do pierwotnych funkcji, takich jak pisanie lub plików startowych, ale również pozwala na wykonywanie skomplikowanych operacji z folderami. Ponadto, sterowanie PC za pośrednictwem Android mogą być wykonywane bez potrzeby patrzenia na monitor, i nie może sobie pozwolić każdy wniosek. Niestety, Windows Remote Desktop działa tylko na komputerach z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszego. W niektórych przypadkach, ograniczenie to będzie miało kluczowe znaczenie, ponieważ wielu użytkowników nadal korzystać z XP lub nie wybierać system operacyjny firmy Microsoft.

TeamViewer

Jest to bardzo popularny program. sterowanie PC za pośrednictwem Android jest ustanowiony przez Wi-Fi, a konfiguracja połączenia z należytą fachowością pozwoli Ci zająć więcej niż minutę. Aplikacja jest w pełni emuluje pulpicie komputera na ekranie smartfonu i umożliwia dostęp do plików zapisanych na dysku twardym.

Nie wspominając, funkcje programowe, takie jak wbudowany czat i połączeń wideo. Ponadto, poprzez TeamViewer, można łatwo przesyłać pliki z komputera do smartfona, i vice versa. Mówiąc najprościej, aplikacja pozwala nie tylko na zdalną kontrolę komputera z systemem Android, ale posiada również szeroką gamę dodatkowych narzędzi. TeamViewer Wadą jest złożoność rozwoju wszystkich funkcji dla początkujących. Jednak większość z nich, może nie potrzebują.

Splashtop 2

Jest to kolejny przydatny program, którego głównym celem jest, aby kontrolować komputer za pomocą telefonu Android. Zalety tego jest łatwość zastosowania, jak również z dużymi prędkościami. Splashtop 2 wyświetla pulpit komputera na ekranie telefonu w czasie rzeczywistym. To pozwala na pracę z plikami, oglądać filmy lub słuchać muzyki, a w niektórych przypadkach nawet grać w proste gry. Inną unikalną cechą programu – jest transmisja wysokiej jakości wideo z komputera do telefonu w Internecie. Jednak nie każde urządzenie poradzi sobie z nim, ale nadal bardzo przydatne.

Warto również wspomnieć, że istnieje wersja premium programu, który ma zwiększoną funkcjonalność. Na przykład, możliwe jest kontrolowanie komputera, a nie tylko przez Wi-Fi, ale również poprzez 3G lub 4G. Mniej Splashtop 2 – ograniczenie liczby komputerów, które mogą być podłączone. Problem występuje tylko w wersji darmowej i decyduje zakupić subskrypcję premium.

PocketCloud

Jest to kolejny darmowy program, który realizuje zdalne sterowanie z android. Aplikacja pozwala wybrać typ połączenia, a następnie projekty pulpit komputera na ekranie smartfonu. Nawiasem mówiąc, to najprostszy sposób, aby połączyć się ze swoim kontem Google.

Z cech programu jest obecność nawigacji specjalny koła. Przedstawia wszystkie rodzaje funkcji, które umożliwiają szybki dostęp do plików multimedialnych, powiększyć lub na określonym obszarze ekranu, zminimalizować okno, i więcej. Ponadto aplikacja obsługuje wiele ustawień, które mogą poprawić lub odwrotnie pogorszyć jakość obrazu na pulpicie wirtualnym.

Braki w PocketCloud kilka. Przede wszystkim, program działa tylko z systemami operacyjnymi Mac i Windows, dzięki czemu użytkownicy, którzy wolą Linux, to nie będzie działać. Ponadto, darmowa wersja aplikacji pozwala na połączenie tylko z jednym komputerem.

Skocz Pulpit

Jest to ciekawa aplikacja, która jest porównywalna z funkcjonalnością do powyższego TeamViewer. Tutaj kontrola PC z android za pośrednictwem Wi-Fi, dzięki czemu dostęp do pulpitu można uzyskać z każdego miejsca, gdzie jest dostęp do Internetu. Program obsługuje wiele gestów na szybki dostęp do niektórych folderów, może pracować z wieloma monitorami i pozwala na swobodne oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Kolejną wielką cechą aplikacji – jest wspieranie mysz i klawiatura podłączona do urządzenia z systemem Android.

Brak Jump Desktop to, że program płatna, a wersja testowa nie istnieje. Jest możliwe, że z powodu tego narzędzia nie jest powszechna.

Unified Remote

Program pozwala na sterowanie komputerem z systemem Android, ale jeszcze większym stopniu nadaje się do wykorzystania smartfona jako pilota. Aplikacja oferuje kilka trybów, co pozwala na pracę z plikami wideo (start, pauza, przewijanie do tyłu), obrazy (skalowania), pliki audio (przewijanie do tyłu, odtwarzanie), a także wyregulować głośność.

Aby zacząć korzystać z Unified Remote, trzeba będzie wstępnie zainstalować część serwera z komputera. Reszta procesu jest proste ustawienia programu i nie zajmie dużo czasu. Należy pamiętać, że istnieją dwie wersje Unified Remote. Płatny, w przeciwieństwie darmowy, obsługuje sterowanie głosem. Wadą programu można przypisać chyba że biedny zestaw funkcji w porównaniu do najbliższych analogów.

ThinVNC

Jest to ciekawy program o niezwykły sposób realizacji pilota. Funkcje aplikacji jest to, że nie trzeba go zainstalować na smartfonie. Wystarczy uruchomić część serwera na komputerze i wprowadzić specjalny adres w przeglądarce telefonu. Po tym, będziesz miał pełny dostęp do pulpitu komputera.

Zaletą programu jest to, że jego realizacja nie zależy od wersji systemu operacyjnego „Android”, który jest zainstalowany na smartfonie. Wszystkie czynności wykonywane są w oknie przeglądarki, a prędkość jest całkowicie zależna od jakości połączenia internetowego. ThinVNC wadą, na tyle dziwnie, jest kontrola przeglądarkę internetową komputera. Na urządzeniach z małymi wyświetlaczami nie są bardzo wygodne robi, a wszelkie cechy, które ułatwiają interakcję z plikami i folderami, nie są dostępne.