441 Shares 9323 views

Schizofrenii u dziecka: objawy podmiotowe i przedmiotowe. Metody leczenia i diagnozowania

Schizofrenia nazywana jest niezdrowy stan umysłu. Jest to choroba, która może pojawić się w dzieciństwie.

Schizofrenia. cechy charakterystyczne

W tej choroby dziecko może doświadczać halucynacji, emocjonalną przepaść, radość. Ponadto dziecko może wycofać się w głąb siebie. Innym jest osłabienie aktywności umysłowej. Fizycznie, pacjent może wystąpić nieregularne ruchy i inne objawy niezdrowe.

W rzeczywistości, schizofrenia ma takie same objawy u dzieci i dorosłych. Ale różnica polega na tym, że dziecko nie otrzymał jeszcze naukę i jego mózg się rozwija. U dzieci jest to trudniejsze do zdiagnozowania.

Choroba ta wymaga stałego monitoringu w całym życiu. Dlatego ważne jest wczesne rozpoznanie i przyjęcie środków niezbędnych do leczenia.

Pierwsze oznaki

Aby ustalić, co jest schizofrenia u dziecka, musimy zwrócić uwagę na pierwsze oznaki choroby.

Jeśli dziecko jest chore, pierwszą rzeczą będzie przejawiać zaburzenia rozwojowe. Mianowicie opóźnieniem mowy i chodzenia. Objawy te mogą być również wskaźnikiem innych chorób dziecięcych, takich jak autyzm. Dlatego konieczne jest, aby zrobić dokładną diagnozę stanu dziecka i diagnozy. Może to być konieczne, aby skonsultować się kilku specjalistów.

objawem choroby

Jakie są objawy schizofrenii u dzieci? W okresie dojrzewania objawy ujawniają o wiele bardziej skomplikowana. Wynika to z faktu, że dzieci w tym okresie hormony niestabilny, a więc zachowują się niewłaściwie. Dlatego w złym nastroju, depresja można przypisać fakt, że dziecko ma przyjść przejścia. Trzeba powiedzieć, że te objawy schizofrenii charakteryzują i dorosłych. Jeśli zauważyłeś pogorszenie nastolatek w szkole, izolacji od przyjaciół, powinniśmy wykazać szczególną uwagę na dzieci i umówić się do lekarza.

Jakie są znane objawy schizofrenii u dzieci? Co należy zwracać uwagę?

 1. Po pierwsze, schizofrenii u dziecka objawia się omamami. Osoba, która jest chora, usłyszeć dźwięki, które nie istnieją, i widzi, nie istnieją w rzeczywistości rzeczy.
 2. Drugi znak, że dziecko jest obecny ze schizofrenią są jakieś przekonania. Na przykład, pacjent może myśleć, że ktoś z przeznaczeniem. Czy on uważa, że ma wszelkie cechy, które podnoszą go przede wszystkim. Ponadto, osoba może zdecydować, że jest coś nie tak fizycznie. Opcje mogą być wielki wybór, wszystkie one odnoszą się do jego majaczenia.
 3. zaburzenia mowy. Pacjenci ludzie obserwowano niewyraźną mowę. Na przykład, jeśli pacjent zadać pytanie, będzie on odpowiedzieć na nią częściowo lub całkowicie.
 4. zaburzenia ruchu. Ruchy mogą być nieobliczalny, wskazując w dowolnym kierunku. Albo na przykład, osoba może wziąć dziwne pozy.
 5. Ponadto, istnieje wiele objawów, które są problematyczne dla postrzegania innych. Na przykład, osoba może przestać troszczyć się o siebie, albo mówić jednym głosem, idź cały czas z jednego wyrazu twarzy, i tak dalej. Schizofrenia jest często objawia się w dziecko zamyka się w sobie.

Trudność polega na tym, że powyższe objawy są słabi w początkowym stadium choroby. Dlatego rodzice mogą być trudne do zauważenia ich z dzieckiem. Stwierdzono, że charakter dziecka przez siebie niespokojny. Dlatego, aby rozpoznać objawy schizofrenii jest bardzo trudne. Ponadto, choroba postępuje, a objawy nasilają. Na etapie, gdy dziecko stracił kontakt z rzeczywistością, to musi być pilnie hospitalizowany.

W takim przypadku należy udać się do lekarza?

Teraz rozumiem, co schizofrenia u dzieci, objawy, pokrótce opisane. A teraz powiedzieć, w takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem.

Zgodnie z ogólną zasadą, trudny dla rodziców, aby określić ich dziecko jest chore. Ponadto, zawsze chcą wierzyć najlepszy. Dlatego zakładamy, że dziecko cierpi na chorobę psychiczną, wielu rodziców może być trudne. Jednak należy stwierdzić, że wcześniejsze leczenie zaczyna, tym większe prawdopodobieństwo, że stan osoby jest stabilizowany przez długi czas. Nauczyciele w szkole może powiedzieć rodzicom, których potrzebują, aby zobaczyć się ze specjalistą. Zaleca się, aby nie ignorować swoje poglądy i słuchać rad tych, wokół ludzi podrzędnych.

Powinien udać się do specjalisty, jeżeli następujące objawy są widoczne u dziecka:

 1. Hamowanie rozwoju w porównaniu z rówieśnikami.
 2. Opóźnienie w codziennych czynnościach, takich jak mycie, czyszczenie i drugiej klasy artykułów gospodarstwa domowego.
 3. Jeśli dziecko stało się mniej komunikować się z przyjaciółmi i krewnymi.
 4. Złe stopnie w szkole.
 5. Wszelkie niewłaściwe gesty lub Mahi ręce, na przykład podczas lunchu lub kolacji.
 6. Różni się od zachowania innych dzieci w zespole. Na przykład, dziecko nie chce grać z innymi, znajdujących się w bok, ukazując niewystarczającą odpowiedź na czymkolwiek.
 7. Dziecko z rozpoznaniem „schizofrenii” ma jakiekolwiek obawy lub dziwne myśli.
 8. Agresja, przemoc, złość wobec innych, lub niektórych rzeczy.

Należy zauważyć, że powyższe właściwości nie są koniecznie wskazuje, że dziecko jest obecne takie choroby jak schizofrenia. Objawy te mogą być związane z depresją, złym nastroju, adaptacji do nowego środowiska, a nawet być oznaką infekcji lub przeziębienia. Ale w żadnym wypadku nie powinna być opóźniona, i udać się do lekarza jak najszybciej.

Przyczyny choroby

Rozmawialiśmy o tym, jak objawiają schizofrenii u dzieci, objawy i oznaki choroby szczegółowo opisane. Rozważmy teraz przyczyny tej choroby u dzieci.

Trzeba powiedzieć, że powody są takie same, jak w przypadku osoby dorosłej i dziecka. Nie jest jasne, dlaczego niektórzy ludzie to zaczyna rozwijać się w dorosłym życiu, podczas gdy inni w dzieciństwie lub życiu dojrzewania. Choroba jest związana z pracą mózgu. Choroba jest obwiniać dziedzictwa genetycznego człowieka i środowiska. Chorobę diagnozuje się przez wiele lat, ale przyczyny nie są precyzyjnie określone.

czynniki

Jednakże, istnieje kilka cech, które mogą wywołać chorobę:

 1. Krewni, którzy cierpią z powodu tej choroby.
 2. Zajścia w ciążę po 35 latach. Jest to statystyka, dzięki którym wiadomo, że dzieci kobiet, które urodziły po 35 roku życia podlegają większym stopniu schizofrenii. Im starsza matka, tym większe prawdopodobieństwo, że jej dziecko zachoruje na tę chorobę.
 3. środowisko niekorzystne. Na przykład, każdy stres, skandale rodziców lub innych niekorzystnych warunków, które mogą mieć wpływ na psychikę dziecka.
 4. Jeżeli ojciec dziecka jest w podeszłym wieku, może to być również rozwój choroby dziecka.
 5. Stosowanie leków psychotropowych i złe nawyki nastolatka. Czynniki te przyczyniają się do choroby psychicznej.

Objawy schizofrenii zazwyczaj występują podczas dojrzewania i pogarsza 30 lat. Choroba u małych dzieci jest niezwykle rzadkie.

powikłania

Przyjrzeliśmy się wszystkich objawów schizofrenii u dzieci, zachowanie pacjentów opisaliśmy. Musimy teraz rozważyć powikłań choroby.

Zdarza się, że diagnoza schizofrenii nie została przeprowadzona na wczesnym etapie. W tej sytuacji, powikłania mogą pojawić się choroby. noszą ten sam charakter, zarówno u dzieci jak i dorosłych. Po pierwsze, dziecko ze schizofrenią nie może iść do szkoły. Spowodowane jest to niezdolność do nauki. Po drugie, osoba nie może wykonywać czynności związanych z higieną osobistą. Po trzecie, osoba zostaje zamknięty, nie komunikować się z nikim. On ma myśli samobójcze.

Również on może zranić, spowodować żadnej szkody. Następnie pacjent doświadczeniu różne lęki lub doświadczenia, może on czuć, że jest prześladowany. W tym okresie zaczyna pić alkoholu, palić, brać większe dawki leków. Na tym tle, pokaż agresja, konflikt zaczyna się w domu, i tak dalej.

rozpoznania schizofrenii

Przede wszystkim, lekarz zbada i mówić, gdy odnosi się do placówki medycznej. Może będzie chciał wiedzieć o pracy szkoły lub oglądać jako dziecko badane przed i ocena co ma teraz.

Kolejnym etapem badania jest badanie krwi. Należy to zrobić, aby wykluczyć inne choroby, przez który dziecko może być w tym stanie. Na przykład, test krwi wskazuje, czy ma obecności alkoholu lub narkotyków.

Ponadto możliwe rozpoznanie mózgu przy badaniu komputerowym.

W uzupełnieniu do fizjologicznego zbadaniu ciała, lekarz jest zobowiązany do prowadzenia rozmowy z dzieckiem, aby dowiedzieć się, czy miał jakieś fobie, dziwne myśli i inne objawy choroby psychicznej. Ponadto, lekarz ocenia wygląd pacjenta, jego schludność.

Należy zauważyć, że proces diagnozowania dziecka trwa długo. W niektórych przypadkach nawet do sześciu miesięcy, ponieważ zanim lekarz ma trudne zadanie – aby wykluczyć inne choroby o podobnych objawach. Ale w tym momencie rozpoznania psychiatra może przepisać leki, które pomagają ustabilizować stan dziecka. Na przykład, w przypadku, gdy jest ona krzywdzenia siebie lub jest agresywny.

leczenie

Proces leczenia będzie występować stale, przez całe życie człowieka. Schizofrenia jest traktowany ze specjalnymi preparatami. Również w tym procesie powinny obejmować członków rodziny, społeczeństwa. Może trzeba hospitalizacji.
Dzieci przepisane leki takie same jak osoby dorosłe. To leków przeciwpsychotycznych. Leki te pomagają wyeliminować takie objawy jak urojenia, halucynacje i utratę emocji. Wynika z danych leków pojawiają się w ciągu kilku tygodni. Istotą terapii jest do dozowania leków, poniżej i w dalszym ciągu utrzymuje się osoby w stanie normalnym.

Leki te mają różne skutki uboczne. Szczególnie należy uważnie monitorować stan dziecka, które pobiera dane leki. Sytuację pogarsza fakt, że małe dziecko nie może mówić o swoich uczuciach podczas przyjmowania leków. Dlatego też, gdy każdy organizm zaburzenia u pacjentów przyjmujących te leki powinny niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. On może zmienić dawkę lub przepisać inny lek.

leczenie psychoterapeutyczne

Ten rodzaj leczenia jest bardzo ważne. I musi wejść do kompleksowej terapii. Z dzieckiem powinien skontaktować się z lekarzem i nauczyć go, aby poradzić sobie z ich stanem. Zabieg ten pozwoli ułatwić komunikację z przyjaciółmi i rodziną, nauczyć dziecko radzić sobie z lękami i tak dalej. Ważne jest, aby rodzice dzieci ze schizofrenią byli zaangażowani w leczeniu. Jest to konieczne, aby go wspierać, aby ustawić się dialog, w celu analizy sytuacji konfliktowych. Jeżeli członkowie rodziny sami nie mogą tego zrobić, powinni skonsultować się z lekarzem. Dzięki wspólnym wysiłkom stan pacjenta poprawia się.

wniosek

Teraz już wiesz, że to choroba. Zbadaliśmy przyczyny choroby, objawów i metod leczenia.