609 Shares 2884 views

Art. 161 Kodeksu Karnego: kradzież zorganizowana grupa

Teraz możemy zapoznać się ze sztuką. 161 kodeksu karnego „Robbery”. Tutaj montowane listę możliwych sytuacjach łamania, ze wszystkimi karami. Dokładnie przewidzieć, jaka będzie decyzja sądu, jest to niemożliwe. Tylko przypuszczać. Rzeczywiście, informacje z kodeksu karnego – to tylko rodzaj wsparcia, które jest potrzebne do ostatecznej decyzji w sprawie ukarania kogokolwiek. W kwestii wpływa wiele czynników, które są w stanie zacisnąć środków mających zastosowanie do sprawcy. Co będzie podążać za rozbój popełnione przez zorganizowaną grupę, na przykład? Wiedza o sztuce. 161 kodeksu karnego ( „Robbery”) pomoże zrozumieć, w dzisiejszym trudnym temacie.


Pojęcie „grabieży”

Przed rozważeniem ewentualnych kar, powinien jasno zrozumieć, jakiego rodzaju naruszenia w pytaniu. Po napadzie (art. 161 Kodeksu karnego) ma wyraźne oznaki, które pomagają odróżnić go od innych kradzieży mienia. Które?

Pod napadu jest powszechnie rozumiane jako otwarty kradzieży obiektu. Że jest ktoś świadomie i w obecności właściciela bierze w posiadanie cudzej własności. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę – rabunek nie jest gwałtowna. To nie jest niebezpieczne zarówno dla życia lub zdrowia ludzkiego.

To jest jak naruszenie można odróżnić od innych form kradzieży. Na przykład, kradzież (tajne działania) lub rozbój (z lub groźba przemocy i przemocy fizycznej). Oczywiście, kara będzie się zmieniać. Biorąc pod uwagę wiele czynników. Kradzież, rozbój (art 158, 161 kodeksu karnego.), A także rozbój – wszystko to jest przestępstwo. Ale w różnym stopniu.

struktura

To jest część naszej dzisiejszej przestępstwo? Należy pamiętać, że kradzież jest otwartym i celowe kradzieży. Oznacza to, że złodziej jest w pełni świadomy tego, co robi. I ma konkretny cel – przejęcia cudzej własności.

Skarga musi zostać zakończone. W przeciwnym razie zostanie to potraktowane jako próba napadu. I nic więcej. Kiedy to uznać za sukces rozbój (art. 161 kodeksu karnego)? Przestępstwa i wyraźnym motywem. Ale co można powiedzieć o perfekcji? Komentarze w artykule stwierdza: rabunek jest skuteczne od chwili, gdy złodziej dostaje pożądane i może rozporządzać nim. Tylko pod takim scenariuszu można narysować osobę odpowiedzialną za rozbój. Istnieje kilka środków zapobiegawczych. Dlaczego należy przygotować do popełnienia naruszenia?

zgodnie z normą

Sytuacja może być inna. To wielokrotnie zauważył: w zależności od przypadku środki przeciwko szabrowników będzie się różnić od siebie. I większość opcji wymienionych w artykule pod numerem 161 kodeksu karnego. „Bez komplikacji”, czyli w przypadku braku jakichkolwiek okoliczności obciążających lub cech, akt nie zawsze jest surowo karane.

Na przykład, czasami winowajcą skazany na działalność społeczną. We wszystkich jego przejawach. To może być zmuszony, obowiązkowego lub naprawczych pracy. W pierwszym przypadku, termin ten nie może przekroczyć 4 lat, w drugim – 24 miesięcy, a trzeci – 20 dni.

Ograniczenie swobody odbywa się również. To może być aresztowany (maksymalnie sześć miesięcy) lub pozbawienia wolności, który trwał przez około 4 lata. Może mniej, ale nie dłużej. Bezpośredni ograniczenia wolności (realnie) za przestępstwa nie podana tak często, ale ma uzasadnione. I trwa od 24 do 48 miesięcy. W zależności od sytuacji jako całości. Co jeszcze ma arsenał prawa? Rozbój, noszenie bardziej poważne, bardziej surowo. Więc co to za sytuacja występuje?

grupy

Jeśli spojrzymy na godz. 2 łyżki. 161 kodeksu karnego ( „Robbery”), można zauważyć, że czasami popełniony czyn w zmowie przez kilka osób. Jest również dość powszechne w Rosji. I to jest karane znacznie surowiej niż zwykły rozbój zaangażowanej samotnika.

Który opiera się gwałcicieli? Każdy zostaną wydane odrębne decyzje. Ani okres ograniczenia wolności lub okresu pracy społecznej lub grzywny nałożonej nie są podzielne przez wszystkich uczestników.

W realizacji rabunku przez kilka osób na umowy przedwstępnej sąd jest w stanie podjąć decyzję, zgodnie z którą każdy przestępca zostanie przydzielony do przymusowej. Dokładny termin zostanie ustalony w trakcie debaty sądowej. Ale maksymalny, który jest umieszczany na podstawie art. 161 kodeksu karnego ( "Robbery") – to 60 miesięcy. Lub, innymi słowy, 5 lat. Okres ten może zostać skonfigurowana do wykonywania pracy przymusowej.

To nie jest tylko kara. Najczęściej dla grupy grabieży nie opiera się jedynie na więzienie. W tym przypadku, może to trwać 7 lat. dodatkowo także przyznane lub uiszczenie grzywny lub późniejszego ograniczenia wolności do 2 lat. Ile trzeba zapłacić, jeśli zdecyduje się sądu? wypłata, jeżeli takie naruszenie nie jest zbyt wysoka – do 10 tysięcy rubli rosyjskich. Dochód miesięczny jest również uważany skazany.

organizacja

Na tej pozycji. 161 kodeksu karnego ( „Robbery”) kończy. Jest jeszcze trzecia część. Książka zawiera wszystkie najbardziej poważne kary i grabieży. Na przykład, co jeśli przestępstwo zostało popełnione przez zorganizowaną grupę?

Tutaj wszystko jest o wiele łatwiejsze niż w poprzednich przypadkach. Po tym wszystkim, najbardziej poważne przestępstwo w Kodeksie Karnym są karalne w przybliżeniu taki sam – więzienie. Różni się ona tylko w długości pobytu w miejscach nie tak odległych. Jak będzie karane rozbój (art. 161 kodeksu karnego)? Termin pozbawienia wolności za przestępstwo wszelkich zrzeszeń różna. Od lat 6 do 12 lat. Zmniejszyć nie. Ale do uzupełnienia tego środka – łatwo.

dodatek

Na przykład grzywną przeznaczenia lub zawieszeniu po odbyciu określonego czasu w więzieniu. W praktyce jest to ograniczenie wolności człowieka jest najczęściej przyznane. Jest w stanie trwać nie dłużej niż 24 miesięcy.

Jeśli jako dodatkowy środek kara została wybrana karę, byłoby dość duże – do 1 miliona. Albo inaczej kwota wyrażona w postaci jakiegokolwiek dochodu skazany na okres nieprzekraczający 60 miesięcy (lub 5 lat, odpowiednio). Być może jest to wszystko, co możemy odnosić się do kradzieży popełnianych przez zorganizowaną grupę. W rzeczywistości, dodatkowe kary powołany do uznania sądu.

Komentarze

Od tej pory, wiemy wszystko o zbrodni rozboju. Art. 161 kodeksu karnego (komentarz) wskazuje, że zbrodnia może być zakwalifikowane jako próbę napadu. Na ten akt musi zawieść.

Ponadto, ważne jest to, aby zrozumieć przestępstwa. Świadkowie muszą rozumieć i zdawać sobie sprawę z natury karnej kradzieży. W przeciwnym razie nie będą uznawane za rozbój i kradzież. Ale to jest kolejny artykuł. I wprowadzić inne kary.

Jeśli przestępcy ukradli rzeczy cudzej lub mienia, aby je zniszczyć, stanowią przestępstwo nie będzie. Rozbój wykluczyć podobnego zachowania. Podobnie, jak nie może być ścigana na podstawie niniejszego artykułu hooligan motywy działania. Rozboje – to tylko otwarte i przemyślanych działań innych niż niebezpieczne, które mają tylko jeden cel – z zamiarem kradzieży przyszłej własności lub innego mienia.

odkrycia

Tu są wprowadzone do art. 161 kodeksu karnego „Robbery”. Można zauważyć, że definicja przestępstwa ma niebezpieczeństwa dla ludzi samo w sobie nie prowadzi. Ponadto, kara za czyn nie jest najgorsze. I tylko za pracę zorganizowanej grupie powinno naprawdę martwić.

Zmieszany rozbój z jakiejkolwiek innej formy kradzieży jest łatwe. W wielu krajach, to jest w ogóle on nie wyróżniać się w odrębnym postępowaniu. W Rosji, w tym naruszenie jest odrębną definicję. A teraz jest jasne, co mamy do czynienia.