558 Shares 3473 views

Nawóz podczas sadzenia ziemniaków. uprawy ziemniaków. Najlepszym nawozem podczas sadzenia

Preparat do ziemniaków sadzenia rozpoczyna się natychmiast po pobraniu uprawy ziemniaków. Materiał do sadzenia, muszą być starannie rodzaj usuwając bulw na obecność oznak parcha ślady pik i brony, zepsutych szkodników.


Wybrane ziemniak jest pożądane w celu rozłożenia w otwartym dla światła. Czy trzeba więc było wygodne, aby okresowo odwrócić go do sadzenia bulw. Zielone plamy na ziemniakach świadczą o edukacji w ich alkaloidu solaniny. To dzięki nim, że roślina będzie miała potężną siłę rezerwowej na zimę rodzaj odporności. Tak, i gryzonie nie zje produkt bez smaku.

R repozytorium do sadzenia ziemniaków, zaleca się przeplatać popiołu drewna, przesiana przez sito lub sito. Popiół zapobiega rozwojowi grzybów i gnicia podczas przechowywania.

dobra rada

Optymalna waga dla sadzonek – 50-80 gramów. Jeśli chcesz zwiększyć ilość ziemniaków, które zadowolą jego plastyczności, smak, wielkość bulw (ponad 100 g), a do sadzenia nie wystarczy, nie rozpaczaj. Takie duże bulwy można ciąć na 2-3 kawałki, a następnie traktowane popiół, niech kąpiel w suchym miejscu, aż do grubości skorupy, takich jak karton. Przechowywać materiał przed przesadzania należy oddzielnie.

nawozy organiczne są wykorzystywane do sadzenia ziemniaków

W miejscowości i wsi, w których trzymane bydło, problem jest rozwiązany nawozu szybko i łatwo. Jej usunięcie ze straganów na polach ziemniaczanych na jesieni, ale nie jest gotowy, aby dodać do gleby. Po tym wszystkim, zwierzęta pasą jedli trawę z nasion ciepłych szkodniki sezonu określonymi jaja i larwy są już żarłoczne. Aby to wszystko nie dostać się na polu, w formie stosów rozprzestrzeniania obornika ponad nadchodzącym obszarze sadzenia ziemniaków. Zimą on gnić ze wszystkimi jego „mieszkańców”, a wiosną może być stosowany do gleby.

Jeśli nawóz jest wystarczające do rozproszenia wideł nawozu na powierzchni pola, a następnie pługa lub kopania. Jeżeli mała, a następnie dokonać nawozu podczas sadzenia ziemniaków na dołek (na piksel) popiołu prisypaya lub torf. Dobrze wymieszać w równych częściach: obornik, ziemia, popiół. Uważa się, że jest to najlepszy nawóz do sadzenia ziemniaków w, ale też nie powinno być nadużywane nawozu. To sprawi, że to wystarczająco do gleby raz na 2-3 lata.

Nie należy zapominać o innych nawozów organicznych: miotu drobiu, humus, popiołu. Dobrym substytutem jest nawozem podczas sadzenia ziemniaków z torfofekalnogo torfonavoznogo i kompostów. Wytwarza się je na tej samej zasadzie: w ramię dodanie nawozu lub kału, aby lać torfu, trzykrotność masy znajdującej się w nim, i mieszano. Po dwóch lub trzech tygodniach nawóz jest gotowy i można go stosować do gleby w tempie 5-6 kwintali na sto metrów kwadratowych.

nawozy mineralne

Doświadczenie pokazuje, że użycie najskuteczniejszych nawozy organiczne, w połączeniu z mineralnym. Każdy doświadczony ogrodnik wie, potasu i fosforu zapłodnienia konieczne, jak również zastosowania gleby sprężyna nawozu azotowego.

Zastanów się, co nawóz do sadzenia ziemniaków w wymagane. Czas i część aplikacji gleby podanej na opakowaniu:

  • siarczan amonu ;
  • NPK;
  • superfosfat;
  • siarczan potasu;
  • azotanu amonu;
  • siarczan potasu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na nawóz złożony podczas sadzenia ziemniaków – „Olbrzym” To jest w postaci pastylki miękkie i łatwo rozpuszczalny w wodzie. W przypadku wprowadzenia roztworu 50 g granulatu do wiadra 12 litrów wody, a następnie wylano je jednocześnie odbierać ziemniaki pożądane bogaty skład: azot, potas, fosfor i potas. Ogrodnicy pamiętać jakościową i ilościową zmianę w uprawie po zastosowaniu „Giant” i wierzą, że jest to najlepszy nawóz do sadzenia ziemniaków w.

wymagany opatrunek

Nie należy zapominać, że istnieje taki nawóz podczas sadzenia ziemniaków jako ściółka kurczaka. Wiadro rozcieńczono 1:20 w wodzie, pozostawić na 2-3 dni, miesza i wprowadza do obsadzone między rzędami roślin.

Dobry nawozu podczas sadzenia ziemniaków na studzienkę – roztwór sody, którą doprowadza się bezpośrednio w korzeniu rośliny. Jego proste do zrobienia: w wiaderku 12-litrowym popiołu wlać pojemności kwarty i napełnić wodą. W godzinach porannych, wymieszać, można zrobić opatrunek. Że popiół daje smak i chrupkość ziemniaczaną.

Celem stosowania nawozów dla roślin jest nie tylko wysoką wydajność, ale także jego jakość. Powstawanie uprawy może być skuteczne tylko wtedy, zrównoważonego i terminowego karmienia. Pod każdym bruzdy nie leniwa dodanie naw nawozów pod pierwszym – siarczan magnezu, – w następującym potaż i superfosfat.

Minerały są często rozproszone na stronie natychmiast po wschodach. Następnie poluzować ziemi zakopane płatki nawozu. To przyczynia się do bardziej aktywny, przyjazny kiełkowania.

W trosce o żniwach

Ziemniaki, chyba najbardziej szanowany i ukochany kultura. Prawie każde gospodarstwo domowe rośnie go.

Ważne podczas wzrostu ziemniaków, to dać mu uwagę i wykonać następującą procedurę: grudek i pielenia, podlewania, pielenia i kontrolę nad glinianym myszy, zbierania i niszczenia stonki ziemniaczanej. Rośliny wygląd zawsze powiedzieć o problemach wzrostu: twisted zwiędłych liści, zwiędłe kwiaty przed czasem pożółkłe zielenie. Każdy właściciel powinien wiedzieć, co było przyczyną tej choroby i jak traktować roślinę.

Bardzo dobrze, jeśli można w lecie 3-4 razy podlać ziemniaki. Zwłaszcza roślin kocha rozluźnienie, które zapewnia dostęp powietrza do systemu korzeniowego. Jednocześnie chwasty są niszczone z nim. Jeśli nie są one usuwane w odpowiednim czasie, są one nie tylko „zgnieść” ziemniaki, ale mieszkają w nich jej mieszkańcy, jak drutowce. To on więc jego ruchy smugowe bulwa, że podczas czyszczenia pozostaje nawet niewielki fragment całości. Lub larwy chrząszcza maja. praktycznie osiedlili się oni w bulwach, takich jak rodzina, pozostawiając je „rogów przed nogach."

Jeśli zastosujemy się do wszystkich wskazówek zawartych w tym artykule, będzie można nie tylko do zachowania zbiorów, ale również znacznie pomnożyć.

streszczenie

Stosowanie kombinowanego nawozu wymaga doświadczenia, umiejętności i wiedzy. Spróbuj ich nie nadużywać. Spróbuj zacząć używać tylko takich pomocników jak popiołu drzewnego, leśnego próchnicy i kompostu żywności. Nawóz podczas sadzenia do wiecznego. I nie powinniśmy zapominać nasycenie gleby ze względu na obrót. Niekoniecznie być agronom wiedzieć, jakie składniki mineralne są niezbędne dla każdej kultury.