237 Shares 1316 views

Co to jest buforowane dane i buforowanie?

Komputer, niestety, nie od razu wykonuje polecenia, które są odbierane od ludzi. Aby przyspieszyć ten proces używa różnych sztuczek, a poczesne miejsce wśród nich należy do buforowania. Co to jest? Jakie są buforowane dane? Jak ten proces faktycznie odbywa? Co jest buforowane dane w smartfonie „Samsung”, na przykład, i różnią się nieco od tych w komputerze? Przejdźmy do uzyskania odpowiedzi na te pytania.


Co to jest cache?

Tak zwany pośredni bufor, który zapewnia szybki dostęp do informacji, prawdopodobieństwo, że zapytanie przede wszystkim. Wszystkie dane w niej zawarte. Ważną zaletą jest to, że wydobyć potrzebne informacje z pamięci podręcznej może być znacznie szybciej niż z oryginalnego sklepu. Ale istnieje znacząca wada – rozmiar. Buforowane dane są wykorzystywane w przeglądarkach, dysk twardy, procesor, serwer WWW, WINS i usług DNS. Podstawą konstrukcji są Zestawy rekordów. Każdy z nich jest związana z pewnym elementu lub jednostki danych, które wystają skopiować to, co jest w głównej pamięci. Wpisów ma identyfikator (TAG), za pomocą którego określa się poprzez dopasowanie. Przyjrzyjmy się nieco inny punkt widzenia: co jest buforowane dane w telefonie „Samsung” lub innego producenta? Są one różne od tych, które znajdują się w komputerze? Z fundamentalnego punktu widzenia – nie tylko różnica w wielkości.

Proces z wykorzystaniem

Gdy klient (są one wymienione powyżej) żąda danych, pierwszą rzeczą, która sprawia, że komputer – sprawdza pamięć podręczną. Jeśli jest to pożądane wejście to jest, po czym jest ona wykorzystywana. W tych przypadkach nie jest hitem. Okresowo dane kopiowane z pamięci podręcznej do pamięci głównej. Ale jeżeli wymagany rekord nie został znaleziony, jest zawartość wyszukiwania w pamięci podstawowej. Wszystko się informacja jest przekazywana do pamięci podręcznej, tak aby następnie można uzyskać szybciej. Odsetek wniosków kiedy uwieńczone sukcesem, zwany poziom lub uderzyć stosunek.

Aktualizacja danych

Przy zastosowaniu na przykład przeglądarka internetowa jest sprawdzana lokalnej pamięci podręcznej, aby znaleźć kopię strony. Biorąc pod uwagę ograniczenia tego typu pamięci, miss jest postanowili odrzucić informacji, aby zrobić miejsce. Aby zdecydować, co dokładnie zostanie zastąpiony używać różnych algorytmów przemieszczenia. Nawiasem mówiąc, jeśli mówimy o tym, że to buforowane dane do „Android”, które w większości przypadków są one wykorzystywane do pracy z obrazami i danych aplikacji.

Napisać Policy

Podczas modyfikacji zawartości pamięci podręcznej i aktualizować dane w pamięci głównej. Opóźnienie czasowe, który przechodzi między informacjami aplikacji w zależności od polityki nagrywania. Istnieją dwa główne rodzaje:

  1. Natychmiastowe nagrywanie. Każda zmiana jest rejestrowana synchronicznie do pamięci głównej.
  2. Opóźnione lub opóźnionego zapisu. Aktualizuj dane utrzymywane okresowo lub na żądanie klienta. Śledzić, czy została ona zmieniona na używanie oznaczenia z dwóch stanów: „brudne” lub zmodyfikowane. W przypadku miss mogą być wykonane dwa apele mające pamięć główna: pierwsza służy do rejestrowania danych, które zostały zmienione z pamięci podręcznej, a drugi – do zapoznania się z żądaną pozycję.

Może być tak, że staje się nieistotne dane do bufora pośredniczącego. Dzieje się tak, gdy dane w pamięci głównej bez dokonywania jakichkolwiek korekt do pamięci podręcznej. Dla spójności wszystkich procesów edycyjnych wykorzystaniem protokołów spójność.

Współczesne wyzwania

Wraz ze wzrostem częstotliwości procesorów i zwiększonej wydajności pamięci, nowe obszary problemowe – ograniczeń interfejsu transmisji danych. Co można zauważyć wiedzą osoby? Pamięć podręczna jest bardzo użyteczna, jeśli częstotliwość jest mniejsza niż pamięć RAM procesora. Wiele z nich ma swój własny pośredni bufor skrócenie czasu dostępu do pamięci, która jest mniejsza niż rejestry. CPU, które obsługują adresowanie wirtualne, często umieścić niewielki, ale bardzo szybki bufor translacji adresów. Jednak w innych przypadkach, pamięć podręczna nie jest bardzo przydatne, a czasami tylko stwarza problemy (ale to zwykle w komputerach, które zostały poddane nieprofesjonalnego wersję). Mówiąc o tym, co jest w pamięci podręcznej danych w smartfonie, NGO zauważyć, że ze względu na niewielki rozmiar urządzenia konieczne jest stworzenie nowego miniaturowego realizację cache. Teraz niektóre telefony mogą pochwalić parametry jak dziesięć lat temu, Advanced Computer – ale co za różnica w ich wielkości!

Synchronizacja danych między różnymi buforami

Pamięć podręczna jest przydatna, gdy jeden i jak utrzymać efektywność tej technologii, jeśli wielu z nich? Ten problem jest rozwiązany spójność bufora. Istnieją trzy opcje wymiany danych:

  1. Włącznie. Pamięć podręczna może zachowywać się jak chcesz.
  2. Wykluczają. Przeznaczony dla każdego konkretnego przypadku.
  3. Niewyłączne. powszechnie akceptowanym standardem.

poziomy cache

Ich liczba jest zwykle równa trzy lub cztery. Im wyższy poziom pamięci, a więc jest większe i wolniej:

  1. Pamięć podręczna L1. Pamięć podręczna najszybszy poziom – pierwszy. W rzeczywistości jest to część procesora, ponieważ znajduje się na jednym układzie scalonym, i odnosi się do bloków funkcyjnych. Zwykle dzieli się na dwa rodzaje: cache instrukcji i danych. Większość nowoczesnych procesorów nie działają bez tego poziomu. Ta skrzynka pracuje przy częstotliwości procesora więc odniesienia do nich można wykonywać w każdym cyklu zegara.
  2. cache L2. Zwykle znajduje się razem z poprzednią. Oddzielne obszary pamięci. Aby dowiedzieć się jego wartość, trzeba całą objętość, podane pod buforowania danych, podzielona przez liczbę rdzeni, co jest w procesorze.
  3. L3 cache. Powolny, ale największym zależny cache. Zazwyczaj więcej niż 24 MB. Jest on używany do synchronizacji danych otrzymanych z pamięci podręcznej o różnym poziomie drugim.
  4. L4 cache. Zastosowanie jest uzasadnione tylko dla wysokowydajnych serwerów wieloprocesorowych i mainframe. Wdrożyć go jako osobny chip. Jeśli zadasz pytanie, które jest buforowanie danych w smartfonie „Samsung” i patrząc na niego, ten poziom – Mogę powiedzieć, że w ciągu 5 lat precyzyjnie spieszyć.

cache asocjatywność

Jest to fundamentalna cecha. Łączność z pamięci podręcznej danych jest wymagane, aby wyświetlić logiczną segmentację. Ona z kolei jest konieczne ze względu na fakt, że sekwencyjne skanowanie wszystkich istniejących liniach trwa kilkadziesiąt cykli i okazuje nie wszystkie korzyści. Dlatego stosowanie komórek RAM sztywne przywiązanie do pamięci podręcznej danych, w celu zmniejszenia czasu wyszukiwania. Jeśli porównamy bufory pośrednie są tej samej objętości, ale innym skojarzeń, jeden z którą świetnie się woli mniej pracować szybko, ale z dużym określonej wydajności.

wniosek

Jak widać, buforowane dane pod pewnymi warunkami umożliwia komputerowi szybciej działać. Ale, niestety, wciąż jest sporo aspektów, na których można pracować przez długi czas.