101 Shares 9704 views

Analog "Otrivin" "Go Sineks Weeks", "Galazolin" (krople), "Nazivin" (krople). Porównaj i recenzje

Ludzkość jest przyzwyczajony do korzystania z różnych kropli do nosa i spraye. Leki mają inną zasadę pracy. Niektóre uratowany z zatorów, podczas gdy inne są przeznaczone do zwalczania infekcji bakteryjnych, a inni są potrzebne w celu wyeliminowania alergii. Popularny i powszechnie przepisywany lek jest „Otrivin”. Oznacza to, że można kupić bez recepty za około 250 rubli. Ale niezależnie od powodów, pacjenci mają tendencję do wyboru analogi i namiastki tego leku. O nich i dowiedzieć się z dzisiejszym artykule.

zaawansowane funkcje

Przed dowiedzieć się, czy absolutny analog „Otrivin”, należy poznać sobie leku. Preparat substancji czynnej jest ksylometazoliny. Składnik ten ma zwężające naczynia i anty-obrzęk efektu, ułatwia oddychanie przez długi czas. Przypisane środek do chorób zakaźnych, górnych dróg oddechowych i laryngologii: nieżyt nosa, zapalenia zatok, zapalenia ucha, evstahiit. także stosować do wytwarzania leku i pacjenta do różnych metodach diagnostycznych.

Przeciwwskazania do stosowania leku do nosa będzie miał następującą sytuację: nadciśnienie, jaskra, choroby tarczycy, nadwrażliwości. Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 6 roku życia oraz kobiety w ciąży. Czas trwania leczenia nie powinien przekraczać 10 dni.

Analogowy „Otrivin”

Zastąpić lek może być teraz szeroka gama środków. Mogą one składać się z tego samego ksylometazoliny lub innych komponentów. W ten sposób wykorzystują takie same lub różne. Absolute analog "Otrivin":

  • "Galazolin";
  • „Ksylen”;
  • "DlyaNOS";
  • "Grippostad RINO";
  • "Xymelin";
  • "Snoop";
  • „Tizin” i inne.

Uzyskać podobny efekt może być z „Nazivin” leków „Sanorin”, „Noksprey”, „Tydzień” i tak dalej. Przed wymianą, trzeba skonsultować się z lekarzem. Rozważmy najczęściej używany analogi „Otrivin” lek.

"Noksprey"

Jest to główny lek oksymetazoliny. Dostępny jako preparat do opryskiwania. Lek wskazany do chorób bakteryjnych i wirusowych, którym towarzyszy przekrwienie. Spray stosowany „Noksprey” na zapalenie zatok i alergie. Nie wolno stosować leku u kobiet w ciąży i karmiących, dzieci poniżej 6 lat, jaskry i nadciśnienia, a także podczas stosowania inhibitorów MAO.

Instrukcje dotyczące raportów aplikacyjnych że terapia prowadzona jest przez to nie znaczy więcej niż 7 dni. Jeśli porównamy leku z „Otrivin”, ten ostatni może być stosowany dłużej. Ponadto, cena pieniądza „Noksprey” dość wysoki – nie mniej niż trzystu rubli za opakowanie. W porównaniu z „Otrivin” preparat „Noksprey” przegrywa.

Funkcje aplikacji oznacza „Xylo-Mephala”

O ten lek może powiedzieć, że to odnosi się do analogów strukturalnych „Otrivin”. Substancja czynna jest ksylometazoliny. Przepisać leki do objawowego leczenia zapalenia śluzówki nosa o różnym charakterze: bakteryjne, wirusowe, alergicznych. Osobliwością stosowania tego typu leków jest to, że nie jest używany przez więcej niż pięć dni. W porównaniu z poprzednimi lekami jest jeszcze mniej czasu. Ważne jest, że leczenie może być przeprowadzone u dzieci już od dwóch lat. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią dawkę leku. Aktywny analog „Otrivin” nie wydaje się w postaci aerozolu z 0,5 do 1 mg na mililitr. Koszt donosowego preparatu wynosi około 200 rubli. Minusem tego jest substytutem dla krótkotrwałego użytku, a także – możliwość stosowania u dzieci.

Lek „Lazorin”

Oznacza „Lazorin” (spray do nosa) zawiera w swoim składzie tramazolin. Składnik ten odnosi się do pośredniego analogów leku „Otrivin”. Ma ten sam efekt: obkurcza naczynia krwionośne, ułatwia oddychanie. Ale ten lek ma swoje własne cechy. Powołany natryskowej „Lazorin” w leczeniu alergicznego nieżytu nosa:, naczynioworuchowych, zakaźne. Również w medycynie praktyki ENT używane w celu poprawy odprowadzania śluzu z zatok w zatok, zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego i inne choroby. W przeciwieństwie do „Otrivin”, lek ten rozrzedza śluz.

Przeciwwskazania do stosowania w wieku dziecięcym (poniżej 6 lat), jaskry, wysokiej czułości. Nie używany w składzie pacjentów, którzy przeszli zabieg chirurgiczny wewnątrzczaszkowe transnasal sposób. Medycyny stosowanej trzy razy dziennie przez 5 dni. Spray można kupić w cenie 250 rubli.

Krople i Spray „Grippostad”

Następny strukturalnym analogiem leku „Otrivin” – lek „Grippostad”. krople nosa może być stosowany u dzieci od dwóch lat. Po 6 roku życia i dla dorosłych jest bardziej wygodny w użyciu lek w postaci aerozolu. Jak można zrozumieć, aktywny składnik leku jest ksylometazoliny. Terapia nie powinna przekraczać 3-5 dni, co jest znacznie mniej niż w poprzednich rozwiązań.

Wskazania do stosowania środków: nieżyt nosa o różnej etiologii, przygotowanie do zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych. Nie przypisane środki do dzieci w wieku do dwóch lat, kobiety w ciąży, osoby z urazami mózgu. Nie możesz używać tego leku w leczeniu przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa, zanikowe i lekarstw. leki obkurczające błonę śluzową nosa wart nie więcej niż 150 rubli.

Popularnym substytutem „Nazivin”

Nie wspominając, "Nazivin" (krople i spray). Cechą charakterystyczną tego leku jest to, że wiele gatunków. W aptece można kupić krople, spray, leki dla dorosłych i dla dzieci. Również popularne jest „Sensitive Nazivin”. Krople w tej formie są przeznaczone dla osób, które są podatne na alergie. Substancję czynną tych środków jest oksymetazoliny. Zakup leków bez recepty mogą być wycenione na około 200 rubli. Zauważ, że „Nazivin Sensitive” jest droższy.

Przypisane leczniczego o zwężeniem i obrzęk błon śluzowych nosa z różnych powodów: choroby dróg oddechowych, zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok i tak dalej. Zwrócić uwagę na fakt, że ten lek jest uważane za bezpieczne. W pewnej dawki mogą być stosowane nawet u noworodków. Ważne jest, że środek jest przeciwwskazane w jaskrze, nadciśnienie i zanikowego zapalenia błony śluzowej nosa. Termin leczenie spada „Nazivin” wynosi nie więcej niż pięć dni.

Co można powiedzieć o przygotowaniu „Galazolin”?

Lek ten ma bardzo przystępnej cenie. Często konsument jest co motywuje zastąpić wyznaczony „Otrivin”. Zakup leków „Galazolin” (spada) może wynosić zaledwie 50 rubli. Kompozycję leku wchodzi ksylometazoliny. Wykorzystuje leku u dzieci od dwóch lat. Instrukcja zaleca czas leczenia – 5 dni. Leki na receptę, ale lekarz może użyć maksymalnie dwóch tygodni. Ważne jest, aby nie przekraczać zalecanej dawki.

W przypadku nadwrażliwości i zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa jest przeciwwskazane stosowanie leków „Galazolin”. Krople nie są przewidziane dla jaskry i nadciśnienia, miażdżycy i cukrzycy, jeśli pacjent ma chorobę serca.

„Tygodnie” oznacza liniowe

Można zastąpić znanego „Otrivin” lek „Go Sineks tygodni”. Warto lekarstwo więcej niż 300 rubli. Jeśli chcesz zapisać, a następnie z tego narzędzia, to nie będzie działać. Substancja czynna, spray do nosa „Knoty Sineks aktywny” jest oksymetazoliny. Zastosuj środek do leczenia może być przez tydzień. Nie przypisane leki dla dzieci do 6 lat. Opinii na temat tego leku dodaje pozytywne. Jako część sprayu mieć eukaliptus i mentol. Składniki te ułatwiają szybki oddech i poczuć się lepiej.

Również linia „Wicks”, są inne leki, takie jak „Weeks Go Simptomaks”. Lek ten jest dostępny w saszetkach. Od zawartości saszetki jest konieczne, aby przygotować roztwór i użyć go do środka. Lek ma również działanie obkurczające naczynia krwionośne przez fenylefryny. Ale w przygotowaniu są dodatkowe komponenty: paracetamol.

Recenzje i porównanie

Konsumenci często w pogoni za niską cenę stać analogi albo narkotyków. Wszystkie te substytuty „Otrivin” mają ten sam efekt. Pasuje nawet pewne przeciwwskazania. Ważne jest, że część leku jest przeciwwskazane u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Należy zwrócić uwagę na metody aplikacji. Niektóre kompozycje mogą wykorzystywać tylko 3-5 dni, podczas gdy inne mogą być stosowane w tygodniu, a nawet 10 dni. Jeśli wybierzesz swoją analogię, zawsze czytać adnotacji. Lekarz może przepisać pewien lek z wykorzystaniem pięciokrotnie, a jego substytutem może być stosowany trzy razy dziennie.

Komentarze na temat sposobów opisanych w przeważającej części dobre. Konsumenci mówić o skuteczności leków. Wszystkie one działają szybko. Po użyciu oddech ulgi jest odczuwalne w ciągu minuty. Efekt trwa od 4 do 8 godzin (w zależności od dawki leku i substancji). Spośród wszystkich wykonań opisanych korzystnych leków, staje się „Galazolin”. Powinna ona być środkiem tani, to działa dobrze. Ponadto można go stosować u dzieci w wieku od dwóch.

Jeśli masz problemy zdrowotne, nie ma potrzeby, aby je rozwiązać na własną rękę i opierają się na opinii doświadczonych użytkowników. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem. Życzę dobrego zdrowia!