647 Shares 3483 views

Zmiany w przepisach: niebezpieczna jazda

Od czerwca 2016 r SDA został zmieniony, odnoszące się głównie do tych kierowców, którzy preferują „agresywne” prowadzenia pojazdu. Innowacje zostały wprowadzone jedynie w pkt 2.7 zasad, który stanowi, że zakaz popełniania osobę, która jest jazdy, pewne działania a teraz dodał określenie takie jak „lekkomyślnej jazdy.” Zakłada się tutaj, jest grzywna w wysokości pięciu tysięcy rubli. Ale, mimo innowacji w przepisach, zmiany do Kodeksu postępowania administracyjnego nie zostały jeszcze wykonane. W związku z tym odpowiedzialność za przestępstwa „niebezpieczną jazdę”, wciąż pozostaje pod znakiem zapytania.


definicja

Co jest niebezpieczne jazdy i jak to jest wyrażone? Jakie przedmioty trzeba łamać reguły kierowcy cierpią karę za to?

Niebezpieczna jazda jest wyrażona jako kierowca popełnienie powtarzane jeden lub więcej działań występujących jeden po drugim, które przedstawiają się następująco:

 • Niespełnienie „ustąpić” transport, ma tę zaletę;
 • zmiany pasa ruchu, gdy wszystkie pasy są zajęte, chyba że chcesz jeździć przeszkody, skręcić w lewo / w prawo, lub się zatrzymać;
 • niezgodność z bezpiecznej odległości przed przejściem przed transportem, a także gniazda bocznego;
 • hamowania, oczywiście, jeżeli nie zostało zrobione w celu uniknięcia wypadku;
 • zapobieganie prowizję od wyprzedzania.

Zwłaszcza jeśli jest to niebezpieczeństwo śmierci lub zranienia, uszkodzenia towarów, pojazdów, a także stosowanie innych szkód materialnych. Tylko w tym przypadku, jest to jazda może być nazywany niebezpieczne.

Tutaj należy zauważyć, że definicja wystarczająco duża i obejmuje naruszenie SDA wiele punktów. To z tego powodu ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie takiej definicji jako „niebezpieczną jazdę”.

Jak zostanie ustalone naruszenie?

Oczywiście, że żaden z inspektora policji drogowej nie mógł od razu zidentyfikować wszystkie łamią przepisów ruchu drogowego. Dlatego, aby pomóc im dojść do takich specjalnych urządzeń technicznych, takich jak kamer ulicznych i innych urządzeń zainstalowanych w samochodach policjantów, które ustali niebezpiecznych i agresywnych użytkowników dróg. Ponadto, policja drogowa liczą na świadomości innych kierowców, którzy będą w stanie dostarczyć dokumentację rejestratora silnika, jeśli jest to konieczne.

Szacowany kara

Odpowiedzialny za agresywną jazdę, co jest niebezpieczne jazdy (SDA), dekret rząd nie ustawia – to tylko wprowadza nową definicję do przepisów ruchu drogowego. Ponadto, Kodeks postępowania administracyjnego jest również nie przewidziano tego przestępstwa karnego nie. Kwestia ta jest wciąż przedmiotem rozważań w Dumie. Zgodnie z planem, ewentualna kara tutaj będzie się zmieniać w zakresie od pięciu tysięcy rubli.

Co jest potrzebne do wprowadzenia w życie tego terminu jako „niebezpieczną jazdę” (SDA)? Uchwała rządu jako głównego dokumentu ustalającego tę definicję, specyficzna odpowiedź na to pytanie nie zawiera. Jednak deputowani uważają, że wraz z wprowadzeniem tej koncepcji agresywnych kierowców nie będzie tak upalny dzień na drogach i spowodować poważne utrudnienia w ruchu.

istniejące sankcje

Ta innowacja jako niebezpieczną jazdę, zasady ruchu definiuje jako wielokrotnie popełnić jedno lub więcej działań kierowcy, polegająca na braku dostarczenia korzyści z innych środków transportu, uniemożliwiając wyprzedzanie, niezgodność z bezpiecznej odległości iz boku przedziału, gdy istnieje realne zagrożenie śmierci i obrażeń ciała lub uszkodzenia towarów, stosowanie materiału uszkodzenie. Jednak kara dla takiego zachowania na drodze do kodeksu administracyjnego Federacji Rosyjskiej nie została jeszcze ustalona.

Obecnie ten zbiór przepisów zawiera sankcje tylko w przypadku niektórych przestępstw, które razem tworzą pojęcia takie jak „niebezpieczną jazdę”. Planowane jest kara za to być wykonane w ciągu pięciu tysięcy rubli. W międzyczasie, aby ukarać kierowcę do agresywnej jazdy może być tylko do różnych artykułów kodeksu wykroczeń administracyjnych. Kary przewidziane są następujące:

 • mocny nacisk na pedał hamulca – 1500 rb;
 • niedrożność wyprzedzania – ta sama ilość jak w przypadku pierwszego naruszenia;
 • nie ustępują innego pojazdu – 500 rubli lub ostrzeżenia (po raz pierwszy);
 • Przebudowa w silny ruch, a także nieprzestrzegania przerwą i odległości – 1 500 rubli za każde naruszenie.

warunki

Kierowca musi dokonać kilku naruszeń zasad punktów, dzięki czemu może być pociągnięty do odpowiedzialności za agresywnej kontroli ruchu. Na przykład, wykonać kilka ewolucji w dużym natężeniu ruchu, gdy wszystkie pasy są zajęte, lub w celu zapobiegania i wyprzedzania gwałtownie hamulec przed innym samochodem. Aby takie działania kierowcy mogli rozpoznać agresywną jazdę, muszą stwarzać zagrożenie w której możliwość utraty życia, uszkodzenia innych pojazdów i ładunków.

Opis i przykład

Termin takich jak „niebezpieczną jazdę” pojawiła się w przepisów ruchu drogowego, w celu powstrzymania lekkomyślny, że ich sposób jazdy, stanowią poważne zagrożenie na drogach dla innych obywateli. W szczególności młodzi ludzie w drogich samochodów wykonywania ryzykownych manewrów bez myśli w tej chwili o innych kierowców i pieszych. Kilka źle przemyślane działania, takie jak niewystarczającej odległości, zmiany pasa ruchu z silnym ruchem, gwałtownego hamowania bez powodu, są bezpośrednio związane z takim pojęciem jak niebezpiecznej jazdy (SDA). Przykład można przytoczyć następujące: obywatela kilka godzin poruszający swój samochód przez miasto z prędkością około 200 km / h, podczas gdy ostro hamująca nagle przebudowany w innej serii dokładnie w chwili, gdy ruch jest szczególnie intensywne, a nie przechowywane. odległość. W rezultacie kierowca jechał z pełną prędkością w tylnym zderzaku autobusu, pozostawiając pasażerów zostało rannych.

specjalna nazwa

Każdy kierowca pochopny czyn, który jest częścią definicji „niebezpieczną jazdę”, ma swoją nazwę popularnej. Na przykład, niektóre z nich:

 • „Warcaby” (zmiany w transporcie silnego ruchu, kiedy wszystkie zespoły są zajmowane);
 • „Nerwowe” (agresywnych kierowców, tworząc różnorodne zakłócenia dla innych kierowców);
 • „Bustler” (gdy niektórzy członkowie ruchu nie spełniają wymaganej odległości);
 • „Edukatorzy” (ostry nieuzasadnione hamowania przed innym transportu);
 • „łóżka” – kierowca nie jest zgodny z rozstawem bocznym;
 • „Uparty” – zapobiegania popełnianiu wyprzedzania.

Należy również zauważyć, że takich nieracjonalnych działań prowadzą ruch nieodwracalne konsekwencje. Drogi nadal twierdzą, setki lub nawet tysiące ludzi. I pomimo tego, że prawo zabezpieczonego coś takiego jak „niebezpieczną jazdę” (SDA). Artykuł kodeksu wykroczeń administracyjnych, które zawierają formę kary za przestępstwa, nie zostały podane. Z tego powodu, nie możemy powiedzieć, że ten nowy przepis ma zastosowanie i skuteczne.

ważny

Chociaż przepisów ruchu drogowego, nowa definicja dla większości kierowców, którzy jeżdżą w zgodzie ze wszystkimi przepisami punktów, nic się nie zmieniło. Innowacja ta jest przeznaczona głównie dla tych obywateli, którzy nie przestrzegają innych kierowców i pieszych, jak również jego sposób jazdy stanowić zagrożenie dla życia innych ludzi i uszkodzenia cudzego mienia. Jak to zostanie zastosowane w praktyce tę normę, jest obecnie nieznany. Dlatego przygotował ustawę o nałożeniu kary za agresywna jazda jest pozostawiony spadać. Jako kara, która ma zostać wprowadzona członków nie może być skuteczne do zwalczania lekkomyślnych kierowców na drodze.

Ponadto, należy zauważyć, że kodeks wykroczeń administracyjnych są już sankcje dla niektórych rodzajów przestępstw, które tworzą coś takiego jak niebezpieczną jazdę.