128 Shares 9129 views

„Program przestał działać”: jakie są przyczyny błędów i co zrobić w tym przypadku?

Każdy użytkownik wie, że fundamentem każdego komputera – „żelaza”. Jego jakość zależy nie tylko od rzeczywistej wydajności systemu, ale także jej stabilną pracę. Ale nie zapomnij o programach, ponieważ bez komputera – wystarczy chipset.


Oczywiście, w przypadku jakichkolwiek problemów z nimi pracować na komputerze czasami staje się niemożliwe. Jednym z najbardziej frustrujących sytuacji jest komunikat „Działalność zaniechana programu.” Najczęściej obserwuje się w przypadku „Explorer”. Co to jest błąd i jak uniknąć takiej swój wygląd?

Ze względu na to, co jest pokazane?

Zazwyczaj taki kłopot pojawia się z powodu konfliktu sterowników. Nowe wersje są czasami niezgodne ze starszymi wersjami programów, dlatego system zacznie „załamania”. Bardzo często to widać w starych gier wideo. Nowe sterowniki od karty graficznej nie może zapewnić niższy tryb kolorów, powodując awarie programu, a czasami jest „niebieski ekran śmierci”, zazwyczaj rozpoznawalną nazwą BSOD.

Co zrobić z kierowców?

Jeśli przyczyną jest sterowniki, rozwiązania problemów może być tylko kilka. Po pierwsze, można po prostu usunąć starą wersję sprzecznych wniosków przez zainstalowanie w jej miejsce nową uwolnienia. Po drugie, może przeciwnie opcja: odinstalować nowy sterownik, przywrócić jego starej wersji.

Jak pokazuje praktyka, druga sytuacja jest powszechne, szczególnie jeśli chodzi o starszych wersjach systemów operacyjnych, na których lepiej „dogadać” został wcześniej zwolniony wersje aplikacji. Jednak nie zawsze wiąże się z tym problemem „zatrzymał pracę programu.” Windows 7 w jednym czasie doznał trudne „nietolerancję” starej wersji aplikacji, jak się je nazywa problemy jądra. Wina tu byli sami producenci oprogramowania, które nie są w pośpiechu, aby zwolnić jego najnowszą wersję.

Inne komentarze

Ponadto, nie ma powodu, aby zwrócić uwagę na używanej aplikacji. Na przykład, właściciele starych mapach NVIDIA zaleca się stosowanie sterowników, które są dostępne na oficjalnej stronie internetowej. Faktem jest, że kiedy go zainstalować „wyciągnął” z kilku dodatkowych aplikacji jest to, że będą one niemal nieuchronnie spowodować problemy dla użytkowników nie jest najnowszy komputer „żelazo”.

Nastąpił znaczny spadek wydajności lub, albo stale wyświetlany jest komunikat „działalność zaniechaną programu.” Co możemy zrobić w tym przypadku? Trzeba usunąć oficjalną wersję aplikacji i sterownik dla karty graficznej, aby spojrzeć za pośrednictwem usługi Windows Update.

Jak uruchomić aktualizację?

To bardzo proste. Najpierw należy usunąć starą uwalnianie przez „Dodaj lub usuń programy”, ponownie uruchom komputer. System natychmiast zaczyna szukać brakującego sterownika, odnosząc się do powyższego za tę usługę. Po zakończeniu wyszukiwania, pobierania i instalacji są kompletne, zostanie wyświetlony monit, aby ponownie uruchomić komputer.

Co do zasady, tym bardziej widać komunikat „działalność zaniechaną programu.” Co jeśli działanie nie podano żadnego rezultatu? W takim przypadku warto rozważyć kompatybilność sprzętu i systemów. Konieczne jest, aby odwiedzić stronę internetową producenta i czytać fora – być może trzeba odświeżyć BIOS płyty głównej, lub kupić inny model całkowicie.

Niektórzy użytkownicy mają miesiąc cierpiał podobny problem, jeszcze nie zmienił się do nowej karty graficznej przez przypadek. Szczególnie mocno w tym zakresie, podczas gdy użytkownicy sprzętu ATI. Nieraz eksperci donoszą, uporczywe problemy w swoich oficjalnych wersjach sterowników, więc zawsze warto pamiętać, że.

gra

Jak mogę to naprawić? Jeśli pojawi się komunikat „zatrzymany pracę programu” pojawia się w przypadku starych zabawek, to dość trudno tutaj. Można spróbować ustawić tryb zgodności z wersją systemu Windows, w których ta gra działał bez zarzutu.

To jest proste. Kliknij na ikonę gry na prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „Właściwości” z menu kontekstowego. powinien być zainteresowany w zakładce „zgodność”, dostępne w oknie dialogowym. Zaznacz pole wyboru przed opcją „Uruchom w trybie zgodności”, a następnie wybrać z listy rozwijanej wersję systemu Windows, w którym złożono wniosek działało. Kliknij przycisk OK, a następnie ponownie spróbować programu na wydajność.

Jeśli to nie zadziała

Jeśli tryb kompatybilności aplikacji odmawia również do pracy, albo będzie musiał patrzeć na jego współczesny odpowiednik, albo zabraknie maszynę wirtualną, która jest uruchomiona wersja systemu operacyjnego, a dla których program został zwolniony.

Starsze wersje przeglądarek

Jeśli znowu mówić o „Explorer”, pojawi się komunikat „zatrzymany pracę programu” można często zaobserwować na tych użytkowników, których komputery zostały jeszcze ustalone bardzo starych wersji przeglądarek internetowych. Jest to szczególnie prawdziwe w Firefox 3.6, który okazał się być po prostu niezgodne z nowoczesnych systemów operacyjnych ze względu na pewne ograniczenia w nich. W tym przypadku nie jest ciągle taki rodzaj błędu. „Firefox został zatrzymany programu pracy” – to przesłanie, które użytkownicy widzą pecha.

Jak rozwiązać ten problem?

Jak się „wyleczyć”? Niestety, w tym przypadku przepis może być tylko jeden: trzeba będzie usunąć jego anachroniczny od komputera, a następnie zainstalować nową przeglądarkę. Jest to nie tylko w celu uniknięcia obraźliwych błędy, z powodu której trudno jest pracować na komputerze, ale także znacznie zwiększyć bezpieczeństwo systemu. Ten ostatni jest ze względu na fakt, że starsze przeglądarki szereg znanych hakerów „dziur” w dziedzinie bezpieczeństwa, że w internecie za pomocą swojej podróży po prostu nie jest bezpieczny.

Dlatego pisze: „działalność zaniechaną programu” Jak widać, powodów może być wiele, ale prawie wszystkie z nich są połączone ze starej wersji, której używasz na oprogramowanie komputerowe.

Należy pamiętać, że takie błędy bardzo często powodowane przez self-made wersje russifiers i aktywatorów. Często powodują bardzo silne zmiany w rdzeniu aplikacji, która jest już prowadzące do poważnych konfliktów.