832 Shares 1457 views

Jaki powinien być rozładunek po porodzie: kolor, zapach i czas trwania

Każda kobieta oczekuje narodzin dziecka. W każdym przypadku proces urodzin odbywa się na różne sposoby: naturalny przejście płodu wzdłuż ogólnych ścieżek (z pęknięciami lub bez) lub dziecko może rodzić się z pomocą lekarzy prowadzących cesarskie cięcie. Ale niezależnie od przebiegu i wyniku procesu, przedstawiciele słabszej płci obserwują rozładowanie po porodzie. Jak długo trwa, kolor, zapach – artykuł będzie mówił o wszystkim. Dowiesz się o oznakach patologii, które występują u kobiet po urodzeniu dziecka.

Co to jest absolutorium po urodzeniu?

Końcowym etapem procesu urodzenia jest oddzielenie łożyska lub miejsca dziecka. Dzieje się to niemal natychmiast po wydobyciu dziecka i przecięciu pępowiny. Miejsce oddzielenia łożyska pozostaje powierzchnią rany, która w rezultacie zaczyna krwawić.

Wypuszczanie popłuczyny nazywa się lochia. Mają nieco inny charakter niż zwykła miesiączka. Czas trwania lolations różni się również od miesiączki. Podczas pobytu w szpitalu położniczym eksperci codziennie badają kobiety. Należy zwrócić uwagę na barwy i konsystencję rozładowania, a także na obecność lub brak nieprzyjemnego zapachu.

Zaraz po urodzeniu dziecka

Jaki rozładunek powinien nastąpić po dostawie w pierwszych godzinach? Bezpośrednio po wydaleniu porodu kobieta zaczyna działać skurcz macicy. Aby zwiększyć skuteczność lekarza położnego, zastosuj dziecko do klatki piersiowej. Osłabienie ruchów i stymulacja sutków pomaga wycisnąć organ.

Po urodzeniu przez kilka godzin kobieta znajduje się w oddziale macierzyństwa. Na brzuchu kładła butelkę z gorącą wodą z lodem i prasą. Jest to konieczne, aby zapobiec poważnemu krwawieniu. Objętość wychodzącej krwi nie powinna przekraczać 500 mililitrów. Przydziały w tym okresie mają wyraźny krwawy charakter z domieszką śluzu i zakrzepów. W ten sposób usuwa się resztki łożyska i błon płodowych, które nie zostały usunięte.

W ciągu pierwszych godzin zapach wydzielin

Jakie powinny być uwalnianie po urodzeniu przez zapach? W pierwszych godzinach kobieta może poczuć smród. Pod wieloma względami jest promowany przez wpływ tła hormonalnego, przecież po wydobyciu dzieciaka rozpoczyna się aktywny rozwój oksytocyny i prolaktyny. Dlatego nowa mumia staje się bardziej wrażliwa.

Nie przejmuj się takimi wydzielinami. Podczas gdy nie zostałeś przeniesiony do oddziału po urodzeniu, lekarze przeprowadzają dokładną obserwację. Jeśli coś się nie powiedzie, lekarze zdecydowanie podejmie działania. Ale w większości przypadków absolutorium jest normalne, a kobieta jest w swoim pokoju 2-3 godziny po naturalnym narodzeniu bez komplikacji.

Pierwsze kilka dni

Wiele kobiet zastanawia się: jakie jest rozładowanie po ciąży, jakie powinny być? W ciągu pierwszych kilku dni po pojawieniu się dziecka następuje intensywna utrata lochii. W tym okresie kanał macierzysty kobiety jest otwarty, dlatego konieczne jest przeprowadzanie regularnych procedur higienicznych w celu uniknięcia infekcji. Jeśli zakażenie wystąpiło, kobieta zauważy to. Jakie wyładowania po urodzeniu jest nieprawidłowe, można dowiedzieć się więcej.

Lochia w ciągu pierwszych 5-7 dni ma bogatą czerwoną lub bordową odcień. Są dość grube i występuje domieszka śluzu. Niektóre kobiety odkrywają kawałki lub zakrzepy. Jest to również norma. Podczas pierwszego zajęcia dziecka w piersi matka może poczuć niewielki ból w dolnej części brzucha. Te wrażenia przypominają walkę. Tak więc skurcz macicy jest normą.

W celu poprawy alokacji lekarzy lochy zaleca się kilka dni częściej leżeć na brzuchu. Cieszy się również bandażem poporodkowym . Urządzenie skutecznie podtrzymuje ścianę brzucha i nie pozwala macicy na wygięcie, utrzymanie krwi.

Po rozładowaniu: pierwsze dni w domu

Jaki kolor powinien być rozładowywany po dostawie w ciągu tygodnia? Natychmiast po przyjeździe do domu kobieta może zauważyć zmianę charakteru wyładowania. Po dostawie minął już jeden tydzień. Rana krwawiona, która była w miejscu łożyska, jest stopniowo zaostrzana. Macica powraca do normalnego rozmiaru, ale nadal wykracza poza małą miednicę.

W drugim tygodniu lochia staje się mniejsza. Są stopniowo lżejsze, a już nie ma tego intensywnego czerwonego koloru. Występuje również stopniowe upłynnianie śluzu. Jeśli w szpitalu położniczym nowo mama musiała zmienić uszczelkę co 2 godziny, teraz środki higieny jednorazowej wystarczy na 4-5 godzin. Przy zachowaniu higieny osobistej nie ma nieprzyjemnego zapachu w vydeleny.

Pod koniec miesiąca

Wielu zainteresowanych: przed końcem czwartego tygodnia, jaki powinien być przydział? Po urodzeniu lochii przez dłuższy czas. Wydaje się, że cały miesiąc już minął, a przydział nie kończy się. To jest normalne. Co gorsza, jeśli po dwóch tygodniach lub nawet wcześniej jeziorze Lochia zatrzymały się.

W tym czasie kobieta może używać delikatnych wkładek do higieny. Objętość wydalania zmniejsza się. Rozjaśniają zbliżając się do koloru kwiatów. Macierz prawie wróciła do normalnego rozmiaru. Kobieta nie czuje żadnych wyraźnych cięć i bólu. Zrzuty do końca pierwszego miesiąca nie mają zapachu. Kanał urodzeniowy jest całkowicie zamknięty, ale jak zwykle należy przestrzegać higieny osobistej.

Koniec okresu

Ile jest absolutorium po dostawie i jaki powinien być absolutorium? Natychmiast i jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie jest dość trudne. Wiele zależy od kobiety: jej indywidualnych cech, przebiegu pracy, stanu fizycznego i emocjonalnego.

Zazwyczaj lochia trwa 6-8 tygodni. Zwykle można je ukończyć w ciągu 4-5 tygodni po urodzeniu dziecka. W ciągu ostatnich 7-10 dni rozładowanie nabiera brązowego lub żółtawego zabarwienia i konsystencji śluzowej. Nie mają zapachu z terminową zmianą higieny. Już po kilku dniach szarańcza nabiera wyglądu przezroczystego śluzu, który przechodzi w normalne, naturalne wyładunki odpowiadające dnia cyklu menstruacyjnego.

Cięcie cesarskie: cechy wydalania z poporodków

Jakie powinny być absolutorium po urodzeniu z cesarskim odcinkiem? Lekarze mówią, że sposób, w jaki dziecko nie ma wpływu na charakter Lochi. Ale po cięciu cesarskim objętość krwią może wzrosnąć, ponieważ naczynia maciczne będą ranne. Dlatego po takiej operacji kobieta z dzieckiem jest rozładowywana dopiero od 7-10 dnia.

Po cięciu cesarskim nowo mumia musi dokładnie monitorować stan zdrowia i wydzieliny. Ta grupa kobiet częściej rozwija powikłania i patologie. Jeśli martwisz się kolorem lub konsystencją lolly, a także obawia się ich objętości, porozmawiaj z lekarzem podczas codziennego badania.

Proces patologiczny

Jaka jest alokacja po porodzie, już wiesz, ale nie jest zbędne, aby dowiedzieć się wszystkiego o patologicznych procesach tego okresu.

  • Jeśli dojdzie do przedwczesnego zaprzestania kiepskiego, oznacza to obecność zakłóceń. Być może w macicy jest duża skrzep, nakładając się na wyjście ze śluzu. Może też występować splątanie macicy, w wyniku czego krew gromadzi się w obszarze jej dna. Jeśli istnieje przegroda, zrosty lub nowotwory, takie przypadki występują częściej.
  • Obfite wydzielanie śluzówki może mówić o perforacji macicy lub słabej koagulacji krwi. To zjawisko jest zagrażające życiu, dlatego wymaga interwencji w odpowiednim czasie. Wszelkie uszkodzenia i luki w kanale narodzinowym należy natychmiast naprawić.
  • Wygląd skrzepów i kwaśny zapach wskazuje na dursz. Z tym zjawiskiem często musimy zmierzyć się z nowo narodzonymi kobietami. Katarida nie stwarza szczególnego zagrożenia, ale przynosi wiele nieprzyjemnych wrażeń. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej terapii.
  • Problemy zapalne często występują u kobiet urodzonych w okresie rozrodczym. Jaka rozładunek powinien nastąpić po dostawie w tej sytuacji? Śluz staje się błotnistym odcieniem. W końcowych stadiach można znaleźć śluzowe wtrącenia. Ponadto kobieta obserwuje obecność nieprzyjemnego zapachu, świądu lub bólu.

Wszystkie procesy patologiczne należy natychmiast wyeliminować. Niektóre z nich wymagają leczenia, inne – chirurgiczne. Jeśli martwisz się o nietypowy wyładunek: bardzo rzadki lub, przeciwnie, obfity, o nieprzyjemnym zapachu i kolorze, skontaktuj się z ginekologiem. Natychmiast spowodować lekarza w przypadku słabości, omdlenia, podniesienia temperatury ciała, obniżenia ciśnienia.

Wyciągnij wnioski

Każda kobieta ma rany po urodzeniu dziecka. Ile przejść, typów, stawek i patologii są opisane dla Ciebie w artykule. Lekarze zalecają wczesne stosowanie specjalnie sterylnych poduszek dla kobiet w ciąży. Przez cały okres obecności lochii zabronione jest stosowanie tamponów, ponieważ produkty higieniczne mogą powodować zakażenie. Przestrzegaj warunków higienicznych po urodzeniu dziecka, obserwuj swoje zdrowie i ilość wydzielin.

Po ustaniu lub kończeniu alokacji odchodów stają się zwyczajem. Późniejsza miesiączka może rozpocząć się w miesiącu, a po zaprzestaniu laktacji. Pamiętaj, aby określić, która alokacja powinna nastąpić po porodzie, u ginekologa przed pojawieniem się dziecka. Powodzenia i prosta dostawa!