883 Shares 1808 views

Tabletki gier: TOP-10

Urządzenia przenośne – smartfony i tablety – każdy z nas korzysta według własnego uznania. Najczęściej używają ich do przeglądania stron w Internecie, czytania książek, sprawdzania poczty i serwisów społecznościowych, gry. Dla tych, którzy są zainteresowani ostatnim akapitem, artykuł ten jest również napisany. W nim znajdziemy listę, która zawiera najlepsze gry. Zanim dokładnie opisujemy dokładnie to, czego potrzebujemy od urządzenia "gaming", jakie funkcje ma.


Cel

Ponieważ mówimy o komputerach i tabletach do gier , logiczne jest, że są one przeznaczone głównie do uruchamiania gier. Oczywiście nie są to najbardziej podstawowe "tic-tac-toe" lub "filvo", ale najbardziej kolorowe i realistyczne produkty: Asphalt Urban, Dead Trigger2, Clash of Clans i inne. Wszystkie te i wiele innych gier są niewygodne, ponieważ do reprodukcji w jak najlepszy możliwy sposób potrzebna jest znaczna ilość zasobów i wysoka zdolność grafiki urządzenia do przesyłania obrazu. Jedynie potężne komputery tabletu mogą im dostarczyć, co jest dokładnie tym, czego szukamy w ramach tego artykułu. Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę na akumulator. Jest to ważny czynnik, który określa, jak długo urządzenie może działać.

Grafika

Na początek najbardziej "przyciąga wzrok" – z tego, co widzi użytkownik. Oczywiście gra jest bardziej kolorowa, tym bardziej interesujące jest granie. Dlatego komputery, które są kupowane do pracy z odpowiednim typem zawartości, muszą wykazać wysoką wydajność grafiki.

Najbardziej kolorowe wyświetlacze zasługują na uznanie tych, które są instalowane na urządzeniach "jabłkowych". Dlatego najprawdopodobniej liderem branży pod względem jakości obrazu jest iPad Air Pro, który działa na procesorze wideo firmy Apple. Razem z nimi te tabletki do gier są wyposażone w słynny na całym świecie ekran Retina, zdolny do przesyłania maksymalnej liczby kolorów. Nic dziwnego, że to przyjemność grać na tym urządzeniu!

Oczywiście istnieją inne urządzenia, które mogą być klasyfikowane jako "tabletki do gier wysokiej jakości" pod względem możliwości graficznych. Na przykład jest to koreański Samsung Galaxy Tab S, Sony Xperia Z3, a nawet budżet Google Nexus 7 2013. Jednak wszystkie są za produktem firmy Apple (jeśli uważasz, że opinie kupujących). W praktyce jednak trudno jest porównać niektóre urządzenia, ponieważ mają różne modele układów scalonych i procesorów.

Wydajność

Innym ważnym elementem tabletu, który będzie uważany za idealny do gry, jest procesor. "Serce" urządzenia zapewnia jego nieprzerwaną pracę. Zgodnie z oczekiwaniami, górna część tabletów gier zawiera takie urządzenia, które nie "hamują" podczas przełączania między kartami lub zwiększonym obciążeniem procesora. Ich siła obliczeniowa, co do zasady, wystarcza, aby nie zakłócać pracy gry.

Co do "napełniania" jest stosowane na rynku, istnieje kilka opcji. Na przykład firma Apple ma swój własny procesor A7. Niektóre tabletki używają Nvidia Tegra 4, inne – rozwój firmy Qualcomm i MediaTek. Łatwo jest dowiedzieć się, który z powyższych procesorów jest lepszy. Zwróć uwagę, na jaką częstotliwość zegara można wyświetlać tablety gier "Samsung", Apple i inne marki. Im wyższy jest ten numer, tym szybciej będzie działało urządzenie. Chińskie niedrogie modele są rzędu wielkości niższe niż w wyżej wymienionych okrętach.

Bateria

Kiedy myślisz, jak znaleźć najlepsze gry w tabletki, pamiętaj o baterii. Kiedy o tym myślisz po raz drugi, będzie za późno na wszystko, ponieważ tablet będzie w zasięgu ręki. W związku z powyższym, należy zwrócić uwagę na pojemność baterii dostarczonej wraz z urządzeniem. Jest mierzony w jednostkach mAh (miliampery godzin). Logika jest prosta: im więcej – tym dłużej urządzenie będzie trwać. To znowu zależy od opłaty. Dla małych, 7-calowych urządzeń, które zużywa stosunkowo niewielką moc, wystarczy i 3,5-4 tysięcy mAh ładunku; Chociaż większe tablety do gier (10 cali) wymagają wyższej wydajności.

System operacyjny

Ważną rolę odgrywa system operacyjny, z którym działa tablet. Oczywiście, teraz kierownictwo rynku (jeśli wziąć pod uwagę liczbę) posiada Android – platformę, która zatrudnia ponad 60-70% wszystkich użytkowników smartfonów i tabletów. Za nim idzie Apple z jego iOS – mniej popularne, ale także bardzo dobry system operacyjny.

Zasadniczo użytkownik ma wybór pomiędzy tymi dwoma alternatywami. Nadal istnieje platforma Windows, ale jest dostępna na mniejszej liczbie tabletek. Na podstawie tego, który system operacyjny jest używany, liczba i dostępność gier w katalogach tematycznych (Google Play i AppStore) zależy. Nie wszystkie gry są publikowane w obu sklepach.

Ocena

Tak więc po przeanalizowaniu podanych informacji możliwe jest dokonanie oceny rodzaju modeli składających się z 10 tabletek. Sortujemy według kryteriów opisanych powyżej.

Pierwsze miejsce zajmuje Apple iPad Air 2 (dokładniej, teraz jego miejsce może zabrać Air Pro). Tablet jest wyposażony w potężne procesory i ekran jakości, grając na nim jest pełna przyjemność.

Następny jest kolejny okręt flagowy – Samsung Galaxy Tab S. Cena nie jest dużo niższa, ale jakość tego urządzenia pozwala powiedzieć, że jest to prawdziwa tabletka do gier: potężna, trwała pod względem żywotności baterii i kolorowego ekranu.

Trio powinno, logicznie, zamknąć urządzenie NVIDIA Shield. Być może nie słyszałeś o tym, ale jest wyspecjalizowaną platformą przeznaczoną do gry. Jest on prezentowany w postaci konsoli z joystickiem do sterowania i 5-calowym wyświetlaczem; A potężny procesor Tegra 4 firmy NVIDIA umożliwia uruchamianie dowolnego elementu bez zamarzania. Jedynym problemem jest to, że urządzenie nie jest tak uniwersalne, jak tabletki w pierwszych dwóch miejscach. Dlatego umieszczamy je tylko na trzecim miejscu.

Po czwartym miejscu naszego rankingu nowość Sony – Xperia Z Tablet Compact. Ponieważ urządzenie wydało się niedawno, jego cena jest dość wysoka – jest to jedyny minus. W pozostałym tempie wyprzedza konkurencję, ponieważ posiada kolorowy ekran o ostrych właściwościach (technologia Bravia), potężny procesor, lekki waga i wymiary (co jest również bardzo ważne). Inną rzeczą, o której mowa jest odporność na wodę gadżetu.

Kontynuacja

W piątym i szóstym miejscu naszej oceny są rozwój firmy HTC – tablet Google Nexus 9 (który zastępuje Nexus 7 generacji) oraz kompaktowy iPad Mini 3. Obydwa urządzenia mają atrakcyjny wygląd i wysoką wydajność, ale są umieszczone w Początek oceny jest niemożliwy – mały rozmiar nie pozwala na ich wytrzymałość. Co więcej, cena jest nieco zawyżona zarówno dla "jabłka", jak i dla nowości HTC.

Na 7. miejscu umieściliśmy Samsung Galaxy Note Pro – bardzo potężne i uniwersalne urządzenie, które projektanci również używają. Duży ekran będzie podobny do graczy, którzy chcą doświadczyć najbardziej realistycznych wrażeń. Urządzenie może być również używane do oglądania filmów, surfowania i wiele innych.

W ósmej i dziewiątej pozycji zajęły się tabletki budżetowe: Nexus 7 i Xiaomi MiPad. Pierwszym jest starsze pokolenie Google Nexus, które zostało opracowane przez firmę Asus. Wyposażony w 4 rdzenie, 2 GB pamięci RAM i kosztuje tylko około 200 dolarów. To samo dotyczy MiPad, tylko to jest potomstwo młodego chińskiego przedsiębiorstwa o przystępnej cenie, a nawet potężniejszych parametrach technicznych. Gry dla nich "latać", pomimo niskich cen urządzeń i małych rozmiarów.

Zamyka nasz "TOP" Lenovo Yoga Tablet – dobrze znany transformator, który ma specjalną zmienną ciało do pracy z różnych stanowisk. Ale to nie tylko gra na tablecie. Znowu wyświetlacz high-tech i wysoka prędkość zegara procesora – dzięki temu można odnieść się do gadżetów, które dają Ci możliwość uruchomienia gry bez żadnych problemów!

Jak wybrać?

Cóż, powiesz: tak, w artykule wymieniono różne gry plansze (niektóre z nich też są obecne), ale jak to zrobić? Jak nie stracić i kupić takie urządzenie, które maksymalnie spełni Twoje wymagania?

Po pierwsze, zwróć uwagę na cenę. Mimo to, zakres modeli jest wystarczająco szeroki, można znaleźć gadżet na każdej torebce. Po drugie, sprawdź dla siebie parę atrakcyjnych urządzeń i przeczytaj opinie o nich, sprawdź opinie. Wtedy wybór przyjdzie i będzie dla ciebie oczywisty.