862 Shares 8970 views

Szyjny blizna deformacja: Przyczyny i leczenie. Szyjka macicy po porodzie

Szyjny blizna deformacja – niebezpieczna patologia. W obecnej praktyce medycznej, taka choroba jest diagnozowana stosunkowo rzadko. Odkształcenia szyjki macicy i pochwy zawiera kanały: szyjki zmiany struktury i długość, powodując przemieszczenie narządów układu rozrodczego. Na tle choroby zwiększa ryzyko choroby nowotworowej, więc w żadnym wypadku nie ignoruj problemu.

Jak szyjny blizna deformacja?

Szyjka przechodzi przez tzw kanału szyjki macicy. Jego ściany pokryte są cylindryczne nabłonka. Jest tutaj wytwarza konkretny śluz tworzy rurę, macicy ochronę przed wnikaniem czynników chorobotwórczych.

Czasami, w wyniku urazu i procesy zapalne uszkodzenie tkanek narządów z kolejnym blizn. Struktura i długość szyjki różna, a kanał szyjki macicy jest odwracany i przesunięte w pochwie. Jak wiadomo, medium kwaśnym i jest potrzebny do reakcji alkalicznej normalnego funkcjonowania szyjki macicy.

Zmiany kwasowości sprowokować rozwój procesów zapalnych, co prowadzi do komórek nabłonka szyjki zakłócony spożywczych. Naruszone chemicznego składu produkowanych śluzu wytwarzania bibułki bardziej podatne na infekcje.

Głównymi przyczynami choroby

Jeśli rodzą większe dzieci, to jest bardzo dobre. Przynajmniej w ludziach jest taka opinia. Ale lekarze nie zgadzają. dziecko, którego waga przekracza 3,5 kg, jest uważany za potencjalnie niebezpieczne, ponieważ w takich przypadkach wysokiego ryzyka urazu. Przerwy i inne uszkodzenia tkanek wewnętrznych narządów płciowych wymaga szycie.

Dość często szyjka macicy po porodzie nie jest w pełni sprawny, powstają jej blizny. blizny różni się od normalnych struktur – to jest szorstka i nieelastyczna. Duża ilość powstawania blizn deformuje szyi, która jest obarczona niebezpiecznymi konsekwencjami.

Czynniki ryzyka obejmują nie tylko trudny poród. Blizny po zabiegach aborcyjnych możliwe i diagnostycznych, jeśli tkanki szyjki macicy zostały uszkodzone w procesie. W niektórych przypadkach, odkształcenie są wrodzone. Do listy przyczyn można przypisać do znacznych zaburzeń hormonalnych.

Jakie objawy powinny zwrócić uwagę?

Szyjki macicy występuje blizna deformacja często bez żadnych objawów. W większości przypadków, patologia przypadkowo odkryć podczas rutynowego egzaminu miednicy. Niemniej jednak, pojawienie się pewnych nieprawidłowości jest nadal możliwe. Funkcje te obejmują:

  • Zakłócenia cyklu miesiączkowego.
  • Zwiększona miesiączki, czasami aż do krwawienia.
  • Pojawienie się gruby, biały rozciąganie upławy.
  • Bóle ból w dolnej części pleców i miednicy (czasem stają się na tyle intensywny).
  • Niektórzy pacjenci odczuwają ból podczas stosunku płciowego.

Objawy tego nie można uznać za specyficzny, ponieważ ten sam obraz kliniczny może być obserwowane w różnych chorobach narządów miednicy. Jednak w obecności zaburzeń powinny skonsultować się z lekarzem.

możliwe powikłania

Zmiana pH pożywki wzrasta podatność do tkanek wewnętrznych narządów rozrodczych infekcji. Blizna szczep szyjki macicy zwiększa ryzyko ENDOMETRITIS, szyjki macicy i endotservitsitov.

Z kolei, choroby zapalne mogą prowadzić do zaniku tkanki nabłonkowej keratynizacji oraz szyjki. Na tle takiej choroby często rozwijają nadżerek. Obecność szczepu niekorzystnie wpływa na funkcje rozrodcze ciała. Naruszenie tkanki troficznego prowadzi do nieprawidłowego rozwoju komórek – istnieje możliwość transformacji nowotworowej i rozwoju raka.

Skuteczne metody diagnozowania

Rozpoznanie tych chorób rzadko są trudne. Blizny obciążenie szyjki wykrytego podczas kontroli przez wziernik. Lekarz może zapoznać się przesunięcie kanału szyjki cofania błony śluzowe, obecność formacji blizny.

Dodatkowo powołany kolposkopii. Podczas procedury ginekologa można oszacować stopień zmian szyjki fałdy kanał. Generalnie, biopsja jest prowadzone – próbka tkanki ogrodzenie dla późniejszej analizy laboratoryjnej. Badanie pozwala na wykrycie komórek rakowych. Dodatkowo, okładziny w celu oznaczenia składu flory bakteryjnej.

W niektórych przypadkach, badanie USG narządów miednicy. Wrodzona odkształcenia pacjenta przechodzą testy w celu określenia poziomu hormonu.

leczenie blizn odkształcenia szyjki

Program terapii jest indywidualnie, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiek pacjenta, jej stan hormonalny, ilość tkanki bliznowatej, obecność chorób współistniejących. Celem leczenia – w celu przywrócenia struktury macicy, rozrodczego i normalizuje funkcję ochronną układu rozrodczego.

Leczenie farmakologiczne nadaje się tylko wtedy, gdy choroba jest związana z zaburzeniami hormonalnymi lub procesów zapalnych.

Następnie lekarz podejmuje decyzję o tym, jak usunąć blizny. Jeśli zmiany są małe, oszczędne stosowanie metod niszczących. Bliznowacenie usunięto przez krioablacji (zamrożenie w ciekłym azocie) i diathermocoagulation (chorej tkanki dotkniętej prądów o wysokiej częstotliwości). Uważa się za skuteczne i odparowanie laserowe wiązki.

Interwencja chirurgiczna: Charakterystyka procedur

W niektórych przypadkach, trzeba zakończyć operację. Jeżeli pacjent jest kobieta wychodzi z wieku rozrodczym, lekarz może zalecić amputacji. Podczas zabiegu szyjki macicy jest całkowicie wycięty, a macica sama wniosła – pomaga zapobiec wypadnięcie do pochwy.

Młodzi pacjenci przepisał operację, podczas której usuwa tylko blizny. Bezpieczniejsze rozważyć wycięcie za pomocą wiązki laserowej, ponieważ ryzyko powikłań (zakażenie, pojawienie się nowych blizn) w tym przypadku jest znacznie niższa.

Po usunięciu dużej liczby pacjentów dotkniętych tkanek potrzebny kolejny zabieg – plastik szyjki macicy. Procedura ma na celu przywrócenie normalnego kształtki.

Blizna deformacja i ciąża

Co zrobić, jeśli szyjka macicy po porodzie została zdeformowana? W przypadku zmian struktury genitalia nie oznacza, że kobieta nie może zajść w ciążę. Ale w następnej ciąży blizn szczepu szyjki niekorzystny wpływ ze względu na zwiększone prawdopodobieństwo samoistnego przerwania. Ponadto, istnieje ryzyko zakażenia płodów jako patogeny przeciwko tej chorobie mogą łatwo przenikać z pochwy do macicy.

Jednak ciąża jest możliwa. Decyzję o konieczności leczenia, w tym przypadku odbywa się z lekarzem. Przyszłe matki zaleca również, aby dokładnie monitorować stan zdrowia, jeść prawo, unikać forsownych ćwiczeń, przestrzegać zasad higieny osobistej i odmówić seksu.

Często kobiety z deformacjami blizny nawet rodzić naturalnie, choć czasami nie może obyć się bez cesarskiego cięcia.