489 Shares 8993 views

Kto wynalazł mikroskop po raz pierwszy

Takie urządzenie, jak mikroskop, przed i we współczesnym świecie jest bardzo popularny. Każdy z nas pamięta z czasów szkolnych, że jest to urządzenie optyczne, które powiększa obiekt w setki lub nawet tysiące razy. W klasie biologii patrzyliśmy przez okular na komórkach błony cebuli i zastanawiał się podejrzanie i złożoność takiego urządzenia. Obecnie staramy się zrozumieć, kto wynalazł mikroskop, od dokładnej odpowiedzi na to pytanie jeszcze.


Skąd pierwszy mikroskop

Właściwości optyczne zakrzywionych powierzchniach zostały odkryte na 300 lat przed naszą erą. Euklides w swoich rozprawach mówił o badaniach, wyjaśniając załamania i odbicia światła, co powoduje wzrost nastąpił obiektów wizualnych. Ptolemeusz w „Optics”, aby opisać właściwości palnych szkła. Ale podczas gdy wszystkie te właściwości nie były używane. I tylko kilka wieków były wykorzystywane w praktyce. Hans Janssen i jego syn Zacharias wybudowany w 1550 roku, pierwszy model urządzenia: w jednej probówce umieszcza się dwie soczewki, uzyskując wzrost pięćdziesiąt razy. Jest to jedna z odpowiedzi na pytanie, kto wynalazł prymitywny mikroskop. Galileo w 1610 roku stwierdził, że pchanie teleskop, wymyślono, może również zwiększyć małych obiektów. To właśnie ten uczony i był uważany za tego, kto wynalazł pierwszy mikroskop, składający się z pozytywnymi i negatywnymi soczewek. Po tej dacie, badania w tej dziedzinie zaczęła gwałtownie rosnąć.

17 wieku – to czas wielkich odkryć

W tym wieku nie była prawdziwa rewolucja technologiczna, która stała się podstawą większości współczesnych nauk: biologii, medycyny, fizyki, matematyki. wielkie odkrycia i wielkie wynalazki zostały wykonane. Właśnie w tej mikroskopów czasu znacznie się poprawiła i stały się ważną częścią każdego badacza. Ale ponieważ nikt tak naprawdę nie powiedzieć, kto wynalazł mikroskop, który go twórca rozważenia. Według jednego widoku, twórca jednostki sprawozdawczej jest A. Kircher w 1646 roku opisał je jako „szkła pcheł”. Co to polega? To było szkło powiększające, zamocowane w podstawie miedzi, która odbyła się w etapie. Na dole umieszczono płaskie zwierciadło do odbijania światła i oświetlenia obiektu. Za pomocą śruby mogą być przenoszone i ustawić ikonę lupy. Urządzenie to stało się prototypem nowoczesnego mikroskopu świetlnego.

System okular C Huyghens i rozwinięcie urządzenia

Powstanie tego systemu było wielkim krokiem w rozwoju mikroskopach. Jest to możliwe w wyniku czego otrzymano bezbarwny obraz, który pozwolił na zwiększenie jasności przedmiotów. K. Drebel naukowiec na początku 17 wieku zrobił mikroskopu związek, składający się z dwóch soczewek: pierwsza skierowana przedmiot, drugi – do oka badacza. W tym przypadku po raz pierwszy użył szkło dwustronnie wypukłe, dając odwrócony powiększony obraz. Robert Guk w 1661 udoskonalił urządzenie, dodając inny obiektyw. Ten typ stał się najpopularniejszym i najbardziej modele mikroskopów do połowy 18 wieku. Innym wynalazca – Antoni van Leeuwenhoek – również za tych, którzy wynaleźli mikroskop. Powód – jego ogromny wkład w rozwój jednostki sprawozdawczej. W wolnym czasie, polerowane soczewki. Pomimo faktu, że są one stosunkowo niewielki, biorąc pod uwagę wzrost uderzające – W 350-400 razy.

Wpływ na mikroskopie mikrobiologii

Używanie ich soczewki Leeuwenhoek stworzył swoje własne urządzenie i zaczął uczyć się różnych obiektów. Tak więc, po tylko jeden mały soczewki sferycznej dostrzegł kroplę wody brudnej wielu istot żywych najmniejszy rozmiar. Stwierdzono, że istnieje jakiś rodzaj życia mikroskopowego. Leeuwenhoek zajął się jego badania, która stanowiła początek innej nowej nauki – mikrobiologia. W 1861 roku naukowiec przedstawił swoje odkrycia Royal Society oraz otrzymał tytuł wynalazcy mikroskopem i największe Explorer. Okazuje się, że – kto wynalazł mikroskop. Do tej pory opisanych urządzeń przeszły wielkie zmiany. Istnieją modele, które nie korzystają ze światła w celu wytworzenia obrazu i przepływ elektronów a czasami laser. Aby to zrobić, należy użyć i obliczeń komputerowych. Mikroskop stał się jednym z najważniejszych instrumentów w badaniach z zakresu nauk przyrodniczych, jest on stosowany w chemii i biologii i fizyki.

mikroskopu elektronowego

Jeśli zastanawiasz się, kto wynalazł mikroskop elektronowy, prawidłowa odpowiedź to: fizyka z University of Sheffield. W samym sercu starego urządzenia – metodą mikroskopii transmisyjnej, co pozwala uzyskać rozdzielczość obrazów, ograniczony tylko przez długość fali elektronu. Konstrukcja urządzenia przesyłowego, naukowcy opuszczone soczewki magnetyczne, gdyż ogólnie obniżona i rozdzielczość. Przez próbkę przeszły dyfrakcji fal, oraz komputerowej analizy obrazu. Jest to elektroniczny ptychography. Korzystanie z niewielkich modyfikacji projektowych i kilka innych sposobów tworzą ostateczny obraz, naukowcy byli w stanie zwiększyć rozdzielczość pięć razy na istniejącym urządzeniu.

Zasada działania mikroskopu elektronowego

Teraz to nie jest tak ważne, kto wynalazł pierwszy mikroskop. Teraz kolejny show zupełnie inny, znacznie bardziej wydajne urządzenia, w tym elektroniczny. Zgodnie z zasadą pracy są podobne do światła. Tylko w nich, a nie strumienia światła przez badaną próbkę elektronów i magnesy są używane zamiast soczewki szklane. Ale to jest utrudniony z powodu aberracji tkwiących w soczewkach magnetycznych. Naukowcy znaleźli sposób, aby przywrócić obraz. Pozwoliło to magnesy usunięte z obiegu i odpowiednio zniekształcenie.

Kto wynalazł mikroskop świetlny? Trochę historii

Co to jest mikroskop optyczny? Ten system laboratoryjny przeznaczony do produkcji obrazów małych obiektów w powiększeniu w celu badania, przeglądu i praktycznego zastosowania. Zaczęliśmy nasz artykuł o historii rozwoju mikroskopem, ale teraz spojrzeć na problem z innej strony. Obecnie takie urządzenie niezbędne nie tylko do lekarzy i biologów jest. Bez niej trudno sobie wyobrazić nowoczesne wysokie technologie z aktualnymi wymogami do montażu i kontroli jakości produktów.

Opowiedz nam o jednym osiągnięciem. W 2006 roku niemieccy naukowcy Mariano Bossi i Stefan Hell opracowany nanoscope – heavy duty mikroskopu optycznego, który pozwala badać obiekty supermalenkogo wielkości 10 nm, a także otrzymać najwyższą jakość obrazu 3D.

Krótko o możliwościach nowoczesnych urządzeń

Jesteśmy trochę zrozumiał pytanie, kto wynalazł pierwszy mikroskop. Teraz tylko kilka słów o możliwościach nowoczesnych urządzeń. W 2010 roku izraelski Uniwersytet Yeshiva, przyszła wiadomość, że naukowcy byli w stanie obserwować, jak poszczególne cząsteczki poruszać wewnątrz komórki. Jednocześnie niemieccy naukowcy zdobyli transformację cząsteczkową w trakcie reakcji chemicznych. A rok wcześniej w Charkowie PTI dostał wyraźny obraz pojedynczego atomu. Również należy zauważyć, że obecnie lekkie mikroskopy doganiają na ich możliwości elektronicznych.