392 Shares 5577 views

Sprzedaż samochodów z uruchomieniem. Ocena biur przedstawicielskich.

Rozwój auto-biznesu w dziedzinie sprzedaży samochodów z przebiegiem ma długą historię. Zawsze był system kupowania i sprzedaży samochodów z przebiegiem. Jednak dopiero przy przybyciu zagranicznych marek na rynek rosyjski rynek ten zaczął się bardziej przejrzysty i dostał nowy rozwój. Sprzedaż samochodów z wyczerpanym, ale nowym poziomem


Ogólnie rzecz biorąc, dzięki staraniom zagranicznych marek, dealerzy różnych marek zaczęli organizować działy sprzedaży samochodów z przebiegiem, co pozwoliło poprawić jakość obsługi klientów, zwiększyć sprzedaż nowych samochodów, a co najważniejsze, dać dystrybutorom dodatkowe dochody. Na dzień dzisiejszy można zobaczyć piękne pokoje wystawowe lub baldachim, gdzie można komfortowo wybrać samochód z biegiem. Podajesz informacje o jego stanie technicznym, a nawet podnośniku.

Decyzja o przeprowadzeniu niewielkich badań na temat tego, kto z producentów zwraca uwagę na sprzedaż samochodów z przebiegiem, a tym samym zwiększa lojalność klientów do ich marki, pojawiła się spontanicznie.

Wybrałem 32 marki samochodowe reprezentowane na rynku rosyjskim, zarówno krajowe, jak i zagraniczne, i przeanalizowałem lokalizacje producentów dla następujących wskaźników:

I. Dostępność specjalnego programu

II. Liczba uczestników programu, w% liczby sprzedawców

III. Liczba samochodów na miejscu

Spośród 32 marek, informacje na temat sprzedaży samochodów z przebiegiem ustaliły 15, co stanowi 46,8%. (Audi, BMW, Mercedes, Citroen, Jaguar, Land Rover, Lexus, Nissan, Peugeot, Porsche, Renault, Skoda, Toyota, Volvo, VW)

I. Udostępnienie specjalnego programu i standardów samochodu sprzedawanego przez dealera zostało ogłoszone przez 14 marek. Ku mojemu zdziwieniu, Lexus odpadł.

II. Liczba uczestników w witrynie w% liczby dealerów. Tutaj miejsca zostały rozdysponowane:

1. Land Rover – 82,05%
2. Jaguar – 70,83%
3. Mercedes – 41.38%
4. Audi – 39,58%
5. BMW – 28,81%
6. Renault – 25,58%
7. Citroen – 25,00%
8. Toyota – 13,75%
9. Nissan – 9,28%
W witrynach otasalnie uczestnicy nie są w stanie uzyskać informacji na temat liczby uczestników

III. Liczba samochodów na miejscu

1. Toyota – 1159
2. BMW – 519
3. Audi – 473
4. Mercedes – 376
5. VW-363
6. Lexus – 218
7. Renault – 198
8. Land Rover – 174
9. Skoda – 164
10. Porshe – 62
11. Peugeot – 58
12. Jaguar – 57
13. Volvo – 8

Nissan i Citroen nie mają katalogów dealera w swoich witrynach.

Oczywiście, moja analiza ma więcej parametrów i opublikowałem tylko część danych. Myślę, że nawet te informacje wystarczą do zrozumienia, którzy z producentów są najbardziej otwarci na swoich dealerów i co jest najważniejsze dla klientów .

Istnieją pewne wady, takie jak opis BMW dotyczące wyposażenia samochodu, ale w języku angielskim. Większość marek ma krótki opis opakowania, a nawet nic w ogóle.

To okazuje się dziwną sytuacją. W europejskich witrynach firm motoryzacyjnych zawsze można znaleźć dla siebie nie tylko nowy samochód, ale także samochód z przebiegiem, ale w Rosji nie jest jeszcze popularny. Jednocześnie zwraca uwagę na fakt, że sprzedaż samochodów z przebiegiem wzrasta, a sprzedaż samochodów używanych w Rosji jest znacznie większa niż nowe.

Myślę, że przedstawienia mają coś do myślenia!