459 Shares 3394 views

Kwiaty z kwiatami liliowymi. Piękne kwiaty liliowe – tytuły, zdjęcia i zalecenia dotyczące opieki

Oddział liliowy nam podoba kwitnienie tylko raz w roku. Ale nie tylko jest w stanie doprowadzić delikatne kolory do ogrodu. Są inne kwiaty z kwiatami liliowymi, które będą ożywić Twoją witrynę przez lata, a nawet jesienią. Różne kształty i rozmiary tworzą interesujące kompozycje na każdy gust. Piękne kwiaty liliowe – nazwiska, zdjęcia i zalecenia dotyczące opieki, znajdziesz w dalszej części artykułu.

Nietypowy przystojny mężczyzna

Wiele dzieci nie lubi cebuli, ale upewnij się, że tego rodzaju będą musiały je smakować. Chodzi o allium. Ma olbrzymie kule z kwiatami z okruchy liliowca na łodydze o wysokości 80-150 cm.

I wszystko to, allium (olbrzymia cebula) – ta roślina jest prosta w trosce, a nawet wieloletnie. Jest to skromne działanie na glebę, ale nie toleruje stagnacji wilgoci i generalnie radzi sobie dobrze z suszą. Potrzebuje światła słonecznego w dużych ilościach, ale pożądane jest sadzenie tego kwiatu w zamkniętych, nie zdmuchiwanych obszarach wiatru.

Jedynym warunkiem, który wysuwa allium jest sadzenie jesieni. W tym przypadku żarówka powinna być pochowana w glebie na głębokość równą czterech średnicom i pozostawić wolną przestrzeń między nimi, co najmniej 20 cm. Jeśli gleba nie jest bogata, powinna być nawożona.

Różnych odmianach kwitną alium w różnym czasie, ale po kwitnieniu, jego listowie giną, więc warto zadbać, aby inne rośliny pokryły je, a kwietnik nie jest pusty.

Piękne, pachnące i użyteczne

Wyliczanie kwiatów z kwiatami bzu, nie można zapamiętać lawendy. Dzięki temu w Twojej witrynie będzie nie tylko kawałek francuskiej Prowansji, ale także doskonałe źródło surowców do samodzielnych toreb i torebki, które pomagają złagodzić stres i zasypianie. Jeśli umieścisz je w szafie, nie tylko zyska subtelny smak, ale pozbędziesz się również mamek, które nie lubią tej rośliny.

Lawenda rośnie w postaci krzaków z długimi nogami, na których umieszcza się małe kwiaty.

Propagowane przez nasiona, które są bardzo pracochłonne lub warstwowe. Również w sprzedaży w formie dorosłych roślin doniczkowych.

Należy pamiętać, że jest to roślina kochająca ciepło, więc jeśli masz chłodny klimat, lepiej trzymać ją w doniczkach i wrzucić do pomieszczenia w nagłych spadkach temperatury.

Głównym warunkiem skutecznego wzrostu lawendy jest słoneczny i wietrzony obszar, z lekkimi, piaszczystymi glebami, które odprowadzają wilgoć dobrze. Jednak lubi podlewanie, najważniejsze jest to, że woda nie zachowuje się. W przeciwnym razie roślina może stać się ofiarą chorób grzybowych.

Kręgle

Ta roślina ma wiele opcji kolorystycznych: biały, purpurowy, niebieski, a także różowe i fioletowe kwiaty będą manifestować się w całej swojej chwale późną wiosną i latem. Dobrze się rozwija, ma przyjemny zapach, nadaje się do cięcia i przyciągania motyli.

Rosnący floks może być trudny tylko w gorących regionach o dużej wilgotności – wtedy jest narażony na ataki mączniaka rzekomego.

We wszystkich innych przypadkach jest to raczej bezpretensjonalna wieloletnia roślina.

Phlox lubi słoneczny teren, ale może zaakceptować i z lekkim zaciemnieniem. Roślina jest łatwiejsza do rozmnażania przez sadzonki lub warstwy, zamiast rosnąć z nasion. Wymagania dotyczące gleby w różnych odmianach mogą nieznacznie się różnić, ale muszą być zdecydowanie luźne i dobrze przepuszczalne dla wody.

Phlox należy podlewać co najmniej raz w tygodniu, karmione kompostem na wiosnę, przykryć ściółeczką, odciąć martwe kwiaty. W zimie należy pociąć na wysokość 20 cm i przykryć.

Raz na 2-3 lata floks trzeba będzie podzielić.

Luksusowa aquilegia

Jeśli posadzisz roślinę w twoim miejscu, przygotuj się z góry do entuzjazmu gości, zazdrości sąsiadów i pytań: "Jaka jest nazwa kwiatu lilaka?" Ponieważ przechodzenie przez aquilegia, a nie podziwianie, jest niemożliwe. Nazwa pochodzi od łacińskiego aquila – orła, ze względu na podobieństwo lekko wystających płatków z rozpostartymi skrzydłami ptaka.

Acilegia może być rozmnażana przez nasiona: są one wysiewane w środku wiosny. Ale w tym przypadku zakład rozkwitnie dopiero w przyszłym roku. Jeśli to nie pasuje do Ciebie, możesz kupić rośliny akwizgowe lub dorosłe.

Ciekawa cecha

Dziwne, jak się wydaje, ten wspaniały kwiat wydaje się być samowystarczalny, co jest całkiem wygodne, ponieważ jego żywotność jest krótka – 3-4 lata, a kiedy starze kwiaty zaczynają umierać, będziesz miał nową zmianę.

W późnej wiosny kwitnie kwitną, przez około 4 tygodnie. Aby utworzyć więcej pąków, stare powinny być odcięte. Z taką troską występuje czasami powtórzone kwitnienie.

Aquilegia kocha światło słoneczne, ale w gorących regionach w lecie może cierpieć z jego nadmiarem, więc lepiej jest go sadzić w lekkim cieniu drzew. Podczas sadzenia glebę należy zaprawić bogatym kompostem, a następnie nie zapomnij posypać kwiatem rozpuszczalnego w wodzie nawóz na rośliny co miesiąc.

Niewielki i piękny

Jeśli szukasz wspaniałych i łatwych w pielęgnacji kwiatów z kwiatkami liliowymi, irysy są idealne dla Ciebie. Ich paleta jest bardzo szeroka, nie tylko w niej znajdują się czerwone i czerwone ognie. I jest wiele odcieni lili. Rozkwitają wczesnym latem, są odmianami z drugim kwitnieniem później. Niektóre gatunki mają delikatny, delikatny zapach, a niektóre w procesie hodowli prawie go zgubiły, ale stały się większe i znalazły interesujące zabarwienie.

Irysy potrzebują co najmniej 6 godzin światła słonecznego dziennie – im więcej, tym lepiej. Ich kłącza nie powinny być posypane ziemią, w przeciwnym razie mogą zacząć się gnić, a to jest szkodliwe dla rośliny. Z tego samego powodu gleba powinna być lekka, z domieszką piasku i nie należy używać mulczowania, aby uniknąć gromadzenia się wilgoci.

Irysy – rośliny są samowystarczalne, czują się najlepiej w sadzeniu ich krewnych. Nie zapomnij jednak zostawić wystarczająco dużo miejsca między nimi, ponieważ szybko się rozwijają i powinieneś mieć swobodę dzielenia się krzakami w miarę potrzeb (co 3-4 lata).

Irysy są rozmnażane przez kłącza. Choć dają ziarna, nie zaleca się uprawy roślin, gdyż rzadko pozwala zachować cechy odmianowe. Sadzenie materiału sadzeniowego lub dzielenie krzaka odbywa się w sierpniu.

W zimie liście muszą być przycięte.

Jak widać, nie tylko gałęzie liliowe mogą pochwalić się łagodnym kolorem i zapachem, ale także wielu innych równie godnych konkurentów. Chociaż lepiej jest powiedzieć – towarzyszom, ponieważ nie należy ograniczać się do piękna.