691 Shares 2942 views

„The Great Gatsby”: streszczenie powieści, a jej główną ideą

Powieść "The Great Gatsby", napisany wiosną 1925 roku, jest naprawdę świetna. Nie przyniosła chwałę Jego autor Francis Scott Fitzgerald w swoim życiu. Tylko trzydzieści lat później, w latach 60-tych ubiegłego wieku, było uznanie klasycznym: program nauczania US szkoła musi wiedzieć podsumowanie „The Great Gatsby”. Jest to „bardzo amerykański” książki: powieść pomysł, nowatorski pomysł. Dlaczego jest on „nie powiodło się”? Po pierwsze, niektóre z cech właściwych do Gatsby F. Scotta: zdobyte dobrobytu, życia społecznego, marzenia, gonitwa myśli, nieszczęśliwej miłości do jego rozwiązły następnie oszalał, jego żona Zelda Sayre, urody, doprowadziły pisarza do udaru mózgu i zgonu. Po drugie, autor pisał o swoim pokoleniu, jak Pasternak, Szołochow, jak teraz Pelevin pisze.


Naprawdę zyskać zrozumienie książki „The Great Gatsby” Podsumowanie z niewielką pomocą. Otwórz końcu powieści – tutaj jest jego motywem przewodnim. W jednym z ostatnich ustępach Fitzgerald wspomina udając się do odległych brzegów Europy do wybrzeży Long Island (później miejsce zamieszkania Gatsby) romantyczny jachtu XVII wieku, holenderski żeglarz błyszczącymi oczami „zapartym tchem” z otaczającego piękna i „zdolność do zachwytu.” Dokładnie taka osoba, jakby wyrwany z maszyny czasu holenderskiego żaglowca, Scott Fitzgerald „przerzucona” w latach 20-tych ubiegłego wieku. Nie jest motywem przewodnim jest to powód, że 17-letni Dzheyms Getts, był pod wrażeniem jacht milionera Dena Kodi, wymyślić nową nazwą Jay Gatsby? On pozostaje wierny do końca nazwy, urodzony młodzieńczej wyobraźni.

Odkrywają książkę, zrozumiesz dlaczego Stany Zjednoczone są uważane za atuty The Great Gatsby. Fabuła książki – opowieść o miłości Gatsby porucznik bogata dziewczyna Daisy, drugi kuzyn Nick Kerraueya, a jego uczucia do niej. Poszedł do przodu, poślubiła milionera Tom Buchanan. Nawet fakt, że młody Daisy rzuciła przeddzień prezent ślubny swojego przyszłego męża – od pięćdziesięciu perłowego naszyjnika – i pijany „z dymem” nie odwrócę ślub. Jednakże, zawsze walczył dwie zasady: zrozumienie korzyści i pragnienie szczęścia. Ale jeśli dziewczyna była pod ochroną bogactwa, Wielki Gatsby był w wojsku walki. Krótka treść jego późniejszej biografii: randze majora, wypalone przez ogień Pierwszego Świata, studia w Oksfordzie. Młody mężczyzna zorientował się, że jego ukochana należy do innej klasy, wypełnionej po brzegi luksusowego życia, więc chciał stać się bogaty w jakikolwiek sposób, nawet z pomocą handlu podziemnym w alkoholu, łamanie „suche prawo” (bootlegging).

Ale to wszystko dzieje się „za kulisami”. Roman odsłania już kupił rezydencję w ośrodku na przedmieściach Nowego Jorku, niedaleko od rezydencji Buchanan. Anonymous strategia wejścia w świetle i w kontakcie z Daisy wybrała Wielki Gatsby. Streszczenie brzmi następująco: organizowanie jeden po drugim niekończącej hałaśliwym partii pianki, w końcu chciał zaprosić i Desi. Pomysł był to sukces, że odpowiedzieli na Jego wezwanie, był nawet gotów zakończyć swoje małżeństwo. Ale Tom Buchanan, mąż, wziął naiwne wytłumaczenie Gatsby w hotelu Plaza, że Daisy by zostawić go jako wezwanie do działania. Znalazł się o nielegalnych dochodów z głównego bohatera powieści, powiedział żonie o tym. Wybrała się żyć z mężem nawet nie wiedząc o jego niewierności ze swoją kochanką. Zapłacił wysoką cenę za próbę „włamać się do najwyższego światła” The Great Gatsby. Podsumowanie następnie nabywa fatality cechy i tragedii. Tom Buchanan odwrócił się sprawy, które nie przegap: Daisy, podczas jazdy samochodem Jay zginął mirt, żona George'a Wilsona, następnie isugavshis, w lewo. Gdy mąż niepocieszony przyszedł do niego, rasprashivaya Buchanan wskazał na Jay. Dzhordzh Vilson strzału Great Gatsby, odpoczywa w swojej rezydencji, a następnie popełnił samobójstwo.

Chciałem powiedzieć, że jego Romanom Fitsdzherald do swoich rodaków? Być może próbował „wstrząsnąć” ujemne saldo pomiędzy marzeniami, podziw, pasji i komercji, pragmatyzm.