391 Shares 1922 views

Plum "Manchu Beauty": opis odmiany, zdjęcie

Na własnej fabryce ogrodników rosną drzewa owocowe i jagody. Ale w każdym miejscu musi być oczarowany faworytem większości – śliwka.


Na dzisiejszym rynku istnieje ogromna liczba różnych rodzajów śliwek. Możesz stworzyć wiele kompozycji bukiet śliwkowy. W pierwszej połowie lata będzie zadowolić wczesne owoce. Pod koniec ciepłego okresu inne śliwki przyniosą owoce, a pod koniec jesieni zakończą się rozmaite późne odmiany.

I pięknie i harmonijnie wyglądają śliwki o różnych kolorach.

Różnorodność śliwki "manczurskie piękno" została doceniona przez większość ogrodników.

Owoce na nim tworzą się w postaci gałęzi bukietów. Ogólnie rzecz biorąc ta odmiana ma wiele różnych zalet.

Opis odmian

Drzewo owocowe odnosi się do naturalnych krasnoludów i wczesnych odmian dojrzałych śliwek. Korona śliwa "manczurskie piękno" ma zaokrąglony kształt. Gałęzie brązowego koloru z szarym zabarwieniem, lekko zakrzywione. Liście jest ciemnozielone, stosunkowo płytkie. Liść średnio ma długość 11 cm, a szerokość – nie więcej niż 5 cm.

Opis i zdjęcia śliwki "Manchu Beauty" pomoże stworzyć pełne wrażenie tej odmiany.

Każda nerka ma 3 kwiaty. Kwiaty są bardzo małe, białe, kwitnie przed liśćmi.

Odmiana jest raczej mrozoodporna i odporna na suszę.

Funkcje

Okres śliwki jest piękny. W tym czasie opis "piękności Manchu" nie może być wyrażony słowami.

W każdym kwiatostanie są trzy pąki. Kwiaty kwitną przed liśćmi, tworząc wspaniały, nieporównany wygląd.

Wadą można uznać za wczesne kwitnienie – już na początku maja. W klimacie umiarkowanym często dochodzi do mrozu wiosennego. W tym przypadku kwiaty odpadają.

Odmiana ta należy do gatunków samopłodnych. Kiedy sadzisz takie odmiany, musisz dokładnie przemyśleć o obecności odpowiednich zapylających sąsiadów.

Owocanie występuje w trzecim roku po sadzeniu. Wydajność śliwek jest stabilna.

Charakterystyka owoców

Owoce są w większości okrągłe. Przeciętnie waga jednej śliwki wynosi 15 gramów. Skóra śliwki jest gęsta, pomarańczowożółta z odbarwieniem lub ciemną szkarłatną skórą. Jest silnie niebieska powłoka matowa. Miąższ żółty z zielonym odcieniem. Smak jest przyjemny, słodki. Owoce są umiarkowanie soczyste. Ciało oddziela się od kamienia łatwo.

Możesz cieszyć się dojrzałymi zbiorami pod koniec sierpnia lub we wrześniu. Z jednego drzewa można zbierać dość przyzwoite uprawy, średnio 8 kg śliwek i z dobrą troską, jeszcze bardziej.

Przy starannej obróbce owoców podczas zbioru śliwki są przechowywane przez długi czas i mają zbywalny wygląd.

Owoce śliwki "Mandżurskie piękno" są uniwersalne. Są smaczne, świeże i doskonały do robienia korków i wina domowego.

Zasady lądowania

Zaleca się lądowanie wiosną. Konieczne jest, aby młode drzewo było dobrze zakorzenione i wzmocnione. W tym przypadku idealnie nosi zimowe mrozy.

Zaleca się sadzić sadzonki pod koniec kwietnia, aż pąki rozkwitają.

Miejsce do wyboru jest dobrze oświetlone. Nie zaleca się sadzenia sadzonek wzdłuż ścian i miejsca dużego klastra śnieżnych. Idealne miejsce – na południu i południowo-zachodniej stronie.

Jeśli miejsce ma elewacje lub małe stoki, to jest to miejsce idealne do sadzenia śliwek.

Śliwka lubi żyzną glebę. Nie toleruje kwaśnych gleb. Podczas sadzenia warto rozważyć oddalenie wód podziemnych (nie bliżej 1,5-2 m od korzeni drzewa).

Otwory wykopano o średnicy około 70 cm i głębokości 50 cm. Podczas sadzenia korzenie są starannie wyprostowane. W glebie do wypełnienia dołu trzeba dodać torf z dodatkiem popiołu lub próchnicy, zmieszanej z małą częścią piasku rzecznego.

Szyjka korzenia rozciąga się nad podłożem około 5 cm.

Po sadzeniu sadzonka jest podlewana obficie, do 4 wiaderek.

Troska o śliwkę

Dbanie o młode drzewo nie stwarza wielkiego kłopotu. Zasadniczo, wszystkie troska o śliwki "piękno mankiwu" to okresowe nawożenie, rozluźnienie gleby i na czas nawadniania.

Warto zwrócić szczególną uwagę na śliwkę w okresie kwitnienia. Silny brak wilgoci prowadzi do utraty większości jajników, co wielokrotnie zmniejsza nie tylko ilość, ale również jakość plonu. Śliwki dojrzewające mogą nie osiągnąć wymaganego rozmiaru.

Przez pierwsze dwa lata drzewo jest okrągłe w kole do pełnego bagnetu łopaty. Aby zwiększyć owocowanie, glebę przy bagażniku mulczono ze słomy i obornika.

W pierwszej zimie zaleca się pokrycie sadzonek, ale niekoniecznie. Shelter jest produkowany papierem lub włókniną. Blisko jałowy odcinek jest pokryty warstwą słomy lub igieł.

Choroby śliwek i przycinanie

Odmiana śliwki "piękno manchurii" jest dość odporna na różne choroby. I nie powoduje szczególnego zainteresowania szkodnikami.

Ale drzewo śliwek jest podatne na gniot szyi korzeni. Może również uszkodzić drzewo takie choroby jak monilioza. Charakteryzuje się suszeniem gałęzi, podczas gdy owoce zaczynają gnić.

Lepiej jest zapobiegać chorobie, niż po długim traktowaniu drzewa. Aby zapobiec, wystarczy okresowo wyszczerbić drzewo. I oczywiście musimy regularnie czyścić suche liście i spadające owoce na kręgu korzeniowym.

Jeśli choroba zaczęła się rozwijać, nie opóźnij jej w trakcie leczenia. Im więcej czasu stracisz, tym trudniej będzie skorygować sytuację. Wyeliminuj problem poprzez rozpylanie płynem Bordeaux, który musi być przeprowadzony 3 razy w suchej pogodzie.

Pierwsze 2-3 lata są stosunkowo ważne w tworzeniu właściwego i trwałego szkieletu. Usuń niepotrzebne rozgałęzienie, które popsuło koronę. Pęk korzeni jest usuwany we właściwym czasie.

Przycinanie odbywa się zwykle wczesną wiosną lub późną jesienią, przed bardzo mrozami.

Łatwe cięcie można przeprowadzić podczas pełnej porzeczek "Manchu Beauty". Zdjęcie przycinanie niepotrzebnych gałęzi pokazuje jak zwiększyć wzrost młodych pędów.

W drugim roku życia drzew tworzy się koronę sznurową. Po trzech latach starannie usuwane są stare i źle rozwijające się oddziały. Miejsca plasterków należy przetworzyć ogrodzeniem ogrodowym.

Oczywiście ten rodzaj śliwki jest godny obecności w każdym miejscu. Piękno owoców sprzyja właścicielom pysznych i obfitych zbiorów przez wiele lat.