180 Shares 9433 views

Drzwi: PCV lub drewno

Drzwi – to nie tylko obowiązkowa konstrukcja budynku, która chroni przestrzeń życiową przed zimnymi i niechętnymi gośćmi, ale także element dekoracji wnętrza. Do niedawna były one wykonane głównie z drewna (w dawnych czasach na siłę zostały wzmocnione metalem). W latach dziewięćdziesiątych była powszechna fascynacja metalowymi drzwiami, trwała rywalizacja, od której jest silniejsza. Ostatnie drzwi były PVC. Jakie są ich osobliwości?

Drzwi PCV, podobnie jak podobne okna, wykonane są z profili metalowo-plastikowych. Nowoczesne technologie przemysłowe umożliwiają produkcję takich drzwi w różnych celach, mogą to być balkon, wejście i wnętrze. Podobnie jak okna, w drzwiach PCV są od dwóch do pięciu kamer. Liczba kamer wpływa na hałas i izolację cieplną.

Szkło używane w tych konstrukcjach jest silniejsze niż szkło stosowane do szyb okiennych. Może wytrzymać ciężkie ładunki, ponieważ działanie drzwi znacznie różni się od pracy okien. Stabilny to szkło i mechaniczne uderzenie. Może być przezroczysta, witraże, matowe, o wzorze w formie sprayu, z tonizowanym filmem.

Kąty profilu w drzwiach wykonanych z PCV są dodatkowo wzmacniane. Cały projekt jest jedno-, dwu- lub wielo-liściasty. Pejzaże mogą być dowolne, o dowolnej zewnętrznej fakturze. Nauczyliśmy się robić drzwi, które naśladują tablicę drewna. Wielkość ich też może być inna. Wszystko zależy od życzenia klienta. Nowoczesna produkcja pozwala indywidualnie dobrać rozmiar, kolor, rysunek, armatura.

W praktyce w większości przypadków drzwi pcv są używane w połączeniu z oknami. Jest to konieczne do oszklenia balkonu w apartamentach. Balkonowe drzwi PCV w tym przypadku są częścią ogólnego projektu, wykonanego z tego samego materiału co okno. Cały projekt spełnia jednolite wymagania dotyczące konstrukcji, dźwięku i przewodności cieplnej.

Drzwi wejściowe z PCV wzmocnione są stalą nierdzewną. Dobrze wytrzymują niskie i wysokie temperatury, nie odkształcają, nie tracą swojego wyglądu, mogą z powodzeniem oprzeć się napastnikowi. Okres eksploatacji takiego produktu wynosi kilkadziesiąt lat. Jedyne zakłopotanie – drzwi, które spełniają wszystkie te cechy, jest tego warte. Cena wzrasta do stu pięćdziesięciu tysięcy, ale to jest już wieczne drzwi. Chociaż istnieją oczywiście opcje budżetowe. Ale w każdym razie wybór jest zbadanie okresu gwarancji. Powinny być wystarczająco długie, wtedy istnieje możliwość, że drzwi są jakościowe.

Krajowi producenci oferują również drzwi wewnętrzne z PVC. Tradycyjnie obrazy tego typu wykonane są z litego drewna lub płyty wiórowej. Drzwi PVC były wcześniej instalowane tylko w miejscach publicznych. Teraz wszystko się zmieniło. Prawdopodobnie przedsiębiorcy podjęli decyzję o rozszerzeniu rynku i rozpoczęli produkcję drzwi wewnętrznych z PVC. Tam jest szansa wyczyścić fantazje. Tworzywa sztuczne posłusznie naśladują rysunki teksturalne naturalnych materiałów. Są one korzystnie umieszczone w pomieszczeniach o dużej wilgotności, nie ulegają deformacji.

Jest jeszcze jeden warunek, który zależy od tego, czy podczas pracy będą problemy, czy nie. Drzwi muszą być prawidłowo zainstalowane. Warto, jeśli masz pewne umiejętności.