359 Shares 1295 views

krążenie płucne

U ludzi, krążenie krwi jest zamknięty charakter. Zamknięto go, ponieważ nie ma komunikacji z otoczeniem zewnętrznym. Ponadto ludzki krążenie jest pełny i podwójny. Zakończyć to się nazywa, ponieważ we krwi (żylnej i tętniczej) nie są mieszane.


Organizm uwalnia duże i małe krążenie. Istnieje również trzeci. On jest również nazywany „sercem” i wykonuje bardzo ważne zadania.

Płuc (mały) obieg rozpoczyna się w prawej komorze. Główną funkcją jest saturacji krwi tlenem w celu usunięcia dwutlenku węgla. W płucach jest wymiana gazów.

Mały nakład jest następujący. Słabe natlenionej krwi (żylna) przechodzi z komory (z prawej) w pniu płucnym. Trunk (największa tętnica, która jest zawarta w krążeniu płucnym) dzieli się na lewej i prawej tętnicy płucnej (). Od prawej przepływu dzieje w prawym płucu, od lewej – po lewej, odpowiednio. Dalsze rozdzielanie następuje stwardnienie tętnic płucnych na mniejsze.

Krążenie płucne obejmuje naczynia włosowate, które są bardzo blisko pasuje do wewnętrznej powierzchni płuc. Powierzchnia ta styka się z powietrzem atmosferycznym. naczyń włosowatych w powietrzu jest oddzielona od zaledwie ścian naczyń włosowatych same bardzo lekkie cienkie ściany. Bariery te są tak cienkie, że w normalnych warunkach, dwutlenek węgla i tlen, mogą przenikać przez nie łatwo. Tak więc, nie jest ruchem części wyższym stężeniu w dolnej części. Ze względu na fakt, że dwutlenek węgla w żyłach więcej, to idzie w powietrze, gdzie jest odpowiednio mniejsza. I, jak w powietrzu tyle tlenu, gdyż przechodzi do naczyń włosowatych.

Niektóre kapilary płucne związane i przepływu w dużych naczyniach. Te z kolei, wnikają nawet większych statków – żyłach. Rezultatem jest cztery główne żyły (płucny). Zatem, krążenie płucne kończy się w lewym przedsionku.

Czas cyrkulacji sam jest około czterech do pięciu sekund. Krążenie płucne wiąże przepływ krwi żylnej przez tętnice i tętnicze – w żyłach.

Jest czas na pełnym obwodzie. W tym czasie krew przepływa zarówno kręgi – i małe, i duże. W spoczynku, to trwa około dwudziestu do trzydziestu sekund. napięcie mięśni zwiększa prędkość. W wyniku upływu krwi przez obu kół może wynosić od ośmiu do dziewięciu sekund.

Mówiąc o czerwonej ruchu cieczy w organizmie, konieczne jest, aby wspomnieć o organach, które są zaangażowane w nim. W ten sposób w obiegu udział komór i przedsionków, tętnic, aorty, naczyń włosowatych dolnej i górnej żyle głównej kapilarach płucnych i tętnic, żył, pęcherzykach, coronaria.

Z pomocą naczyń krwionośnych zamiar przenieść pomiędzy różnych narządów, tkanek i serca. Z serca bowiem pochodzą tętnicę. Wysyłają krwi do tkanek i narządów. Tętnice różnią dużej średnicy i grubych elastyczne ścianki, które są odporne na wystarczająco wysokie ciśnienie (krwi).

Tętnice składają się z kilku skorup: wewnętrznej, zewnętrznej i środkowy.

światła naczyń regulowany układ nerwowy (autonomiczny) i może zwiększać lub zmniejszać przez działanie na mięśnie gładkie. Zwiększenie lub zmniejszenie będzie zależeć od potrzeb jeden lub innego organu, jak również na rozkład temperatur otoczenia.

Tętnice w tkankach i narządach przemieszczają się w naczyniach o mniejszych światła, ostatecznie przekształcenie naczyń włosowatych. W nich jest wymiana substancji odżywczych i innych elementów niezbędnych do życia między komórkami i krwi. Kapilar z kolei połączyć tętniczki i żyłki.