228 Shares 9579 views

mikroby muzeum w Amsterdamie: wspaniały świat można zobaczyć każdy

Pod koniec ubiegłego roku w Amsterdamie otwarto pierwszy w historii muzeum drobnoustrojów. Pomysł otwarcia takiej instytucji jest niezwykła, ponieważ cała reszta pokazują tylko makro przyrody. Twórcy postanowili pokazać wszystkim, że obok mężczyzny, istnieje inny świat, z których większość nie są nawet świadomi.


Założyciel muzeum

Otwarte Muzeum mikrobów w Amsterdamie zdecydował Haig Belial, który jest dyrektorem tej instytucji w tym czasie. On sam przyznaje, że taki pomysł do głowy mu nawet 12 lat temu. Jednak okazało się tylko do realizacji w 2014 roku.

W muzeum jest rzeczywiście zoo, po wszystkie eksponaty nią żyć.

Unikalna Restauracja znajduje się obok kompleksu Królewski Artic Zoo jest jej częścią. Na budowę wszystkich salach muzeum i załączniki do niej przygotowania spędził około 10 milionów euro.

Przyczyny powstania

Że prośba Belial Otwórz mikrobów Museum w Amsterdamie, powiedział reżyser.

Większość ogrodów zoologicznych wykazywać niewielką część królestwa zwierząt na naszej planecie. Zasadniczo są to duże zwierzęta, ptaki i gady. W tym samym czasie tylko jedna osoba na ciele mikroorganizmów więcej niż wszystkich ludzi na Ziemi. Ale zainteresowanie nimi odsłonić tylko naukowców. Niewątpliwie wynika to z faktu, że aby zobaczyć przynajmniej jeden z przedstawicieli mikroorganizmów gołym okiem jest niemożliwe. Ale to nie znaczy, że bakterie i powinny pozostać tylko w zakresie wąskich specjalistów. Jeśli nie otworzyć ten wspaniały świat dla mas, zainteresowanie tej nauki nie pojawi. Dlatego każdy powinien wiedzieć, że w Amsterdamie otwarto Muzeum mikrobów.

eksponaty

Co można zobaczyć w tym niezwykłym muzealnych i dlaczego powoduje tak duże zainteresowanie?

W muzeum przypomina laboratorium, w którym wiele mikroskopu i kolb. To tutaj można zobaczyć 2/3 biomasy mikroorganizmów, które istnieją na Ziemi. Ale to nie jest jedyną rzeczą, że warto odwiedzić Muzeum mikrobów w Amsterdamie. Nie jest też prawdziwe laboratorium, w którym eksperci wydedukować nowych eksponatów. Wgląd w świecie nauki i zobaczyć, jak pracują naukowcy, jest to możliwe dzięki specjalnym oknie grubego, kuloodporne szyby.

Dodatkowo, interaktywne ekrany zainstalowane w muzeum. Z ich pomocą każdy może sprawdzić ile mikrobów żyjących na jego ciała i ich nazwy. Na przykład, w jamie ustnej człowieka może wynosić około 700 różnych gatunków bakterii oraz podeszwy stopy – około 80 gatunków grzybów.

Ponadto, w pomieszczeniu ustawić ogromny wyświetlacz, które wykazują odwiedzającym ekscytujące animacje. Zaczyna się obrazem ludzkiego oka, które żyją na maleńkich roztoczy rzęs. Po tym, zmiany skali obrazu, a zwiedzający mają okazję zobaczyć, kto mieszka w ciele kleszcza.

Kolejny eksponat – model wirusa Ebola, który otrzymał rozgłos w ubiegłym roku, a ludzki wirus upośledzenia odporności.

Niezwykłe i atrakcją jest Kiss-o-meter. Dzięki niemu miłośnicy mogą dowiedzieć się, ile mikroorganizmy są wymieniane podczas pocałunku. Pracownicy muzeum przeprowadzili eksperyment przed otwarciem muzeum. Wzięło w nim udział 42 osób. Pary pocałował przez 10 sekund. Po tym, naukowcy zebrano próbki śliny, aby dowiedzieć się, jaka była mikroflora ustach każdego i liczby bakterii znaleźć nowe miejsce zamieszkania.

wizyty

mikroby muzeum w Amsterdamie czeka na swoich gości codziennie. Bilety są dostępne na stronie internetowej muzeum. Dodatkowo, każdy ma możliwość zakupu pakietu „mikro + ogrodu zoologicznego Artis”. Ceny biletów będą różne dla dzieci i dorosłych. Na przykład bilet dziecko będzie kosztować € 12, dorośli – 14. Wszyscy uczniowie mogą odwiedzić muzeum za 7,5 euro. Dla dzieci do dwóch lat wejście jest całkowicie darmowe.