687 Shares 5184 views

Co to jest zbiorowy, i jak to może być?

Słyszeliśmy wiele razy, ale nigdy nie myślał o tym, co firmy i jaki jest sens tego słowa. Ale każdy z nas przynajmniej raz w życiu byłem w takiej sytuacji! Corporate – to wydarzenie zbiorowy w spółce, która nie ma bezpośredniego związku z jego podstawowej działalności, z bezpośrednim udziałem wszystkich pracowników.


Strony firmowe dlaczego?

Liderzy każdej firmy jest zainteresowany w prowadzeniu imprez masowych korporacyjnych. Głównym celem takich działań – to jest team building, w rezultacie – wzrost produktywnych działań wszystkich pracowników i samej organizacji. W rzeczywistości korporacyjnej – wakacje wśród kolegów, ale również może nieść pewne korzyści nie tylko dla wszystkich pracowników, ale również w każdej jednostce.

Celem firmowych

Głównym celem każdej imprezie firmowej – w celu wzmocnienia zespołu, poprawić poziom komunikacji i dać pracownikom możliwość czują się ważne dla firmy. Że nie było pragnienie ucieczki od pierwszej chwili zdarzenia, wszystkie preparaty są najlepiej pozostawić profesjonalistom. Gdy mamy do czynienia z tym problemem zaufanych pracowników spółki, ich zadanie – dostarczyć wszelkie możliwe niuanse pod uwagę interesy pracowników, aby stworzyć pewną atmosferę, lub korporacyjnych może się skończyć, zanim jeszcze zaczął.

Rodzaje imprez firmowych

1. Pracy. Takie imprezy firmowe były w czasach sowieckich. Pracownicy agencji rządowych, uczniów, studentów wysłany do pracy społecznej. Z reguły jest to zbiorowy Pola gospodarstwa i ogrody. Po bardzo produktywnej pracy pikników komunikacyjnych, siedząc przy ognisku, śpiewając pieśni i opowiadał duchowych rozmów.

2. Sport. Każde zdarzenie lub zawody, które mogą być uczestników i kibiców. Ułatwia to zwłaszcza problem, gdy niektórzy nie chcą brać bezpośredni udział w sporcie, a następnie robią dobrą grupę wsparcia. Zdarzenia mogą być bardzo różne – od piłki nożnej do gry w warcaby. A kiedy będzie firmowe, zdjęcia będą wspaniałą pamiątką czasu spędzonego. Ważne jest, aby zapewnić co najczęściej zainteresowanych pracowników oraz uwzględniać te sugestie przy wyborze sportu.

3. nagroda. Jednym z ulubionych zajęć dla przyznawania nagród i prezentów. Organizatorzy muszą być inteligentne, aby dokręcić cały zespół do podziału premii. Pomysły mogą być od banalnej ( "Najlepsza Employee of the Month") do pierwotnego ( "Najlepszy trick"). Taka korporacyjna – to świetna okazja, aby pokazać pracownikom, że są cenione nie tylko za dobrą pracę.

4. imprezy. Urzędnicy wakacji kraj może być dobrym powodem imprezie firmowej. Chodzenie miłość i wiem wszystko. Ale na taki urlop nie zakończyła się ból głowy, uzasadnione jest, aby uruchomić go za pomocą programu rozrywkowego w postaci podwyżki w musicalu lub teatrze, a następnie wypełnić muzyki disco. I, oczywiście, że taki prawną bez bufet z różnych przekąsek!

5. Szkolenia i seminaria. Optymalna praca zespołowa w dużej mierze zależy od relacji z pracownikami, ich osobistego widzenia procesu pracy i firmy jako całości. Szkolenia i rozwój osobisty, aby pomóc pracownikom pokonać barierę psychologiczną, nauczyć się komunikować ze sobą, szefa, klientów, pomagają przyzwyczaić się do już ustanowionego zespołu.

6. Jubileusz. Jest to święto dla założycieli firmy, a dla jego bezpośrednich pracowników. Na oficjalnej części na pewno jest warte czasu, aby dokonać podsumowania przeszłości i pogratulować wszystkim, którzy zainwestowali wiele do rozwoju sprawy, który nie jest już tam, trochę snu i mieć wspaniałą imprezę korporacyjną. Praktyka pokazuje, że nie ma niczego, co przynosi ze sobą kolegów tak głośno i zabawy partii. Wszystkie koszty muszą być inwestowane przez organizatorów, zostaną zrekompensowane przez ciężką pracę odpoczywał pracowników.

7. Pikniki. Kolejna okazja na relaks ciała i duszy. Może to być obóz, wycieczka jachtów i łodzi lub krótki rejs do lokalnych atrakcji. Możesz zacząć od części oficjalnej, ponieważ jest to corporate dyrektor bez słowa i spojrzeniem w przyszłość! No, a potem – jak dusza zapragnie, od spotkań towarzyskich przy ognisku do sportu.

8. Budowanie zespołu. W niektórych takich wieczorków korporacyjnych przypominają Radziecki pracy. Budowanie zespołu oznacza drodze wzajemnego zespołu spójności. W procesie pracy fizycznej oraz wykonywać pracownicy nauczyć się ufać sobie nawzajem i nie boją się prosić o pomoc, zdecydowanie zaoferować swoje usługi. Cele zespołu sprawiają, że firma jednym Wielka rodzina.

9. prezentacje. imprezy firmowe prowadzony w celu reklamy, promowanie nowego produktu lub w celu przyciągnięcia klientów. Bezpośredni udział pracowników pomaga im lepiej zrozumieć ogólną politykę organizacji, aby poczuć się częścią czegoś wielkiego, aby być na bieżąco z nowymi pomysłami i osiągnięciami.

Czym jest kultura korporacyjna?

Co to firmowe, możemy zrozumieć, ale co to jest kultura korporacyjna? Komunikacja w procesie pracy lub na wakacje jest kultura. Każda sprawa – w tym premie i depremirovanie – również kwestia kultury. Do wspólnych działań przyniósł satysfakcję moralną i fizyczną dla nich muszą być przewidziane ramy. W istocie, kultura korporacyjna – zbiór zasad i pojęć, które powinny kierować członków zespołu podczas porodu i wszelkich innych komunikatów.

W tym celu zarząd spółki, wraz z zespołem rozwija szereg ważnych zagadnień, których przestrzeganie zwiększa spójność, usprawnia przepływ pracy i zachęca moralną satysfakcję każdego członka wspólnej produkcji.

Co jest ważne w kulturze korporacyjnej

  • Mission.
  • Corporate identity.
  • etyka biznesu.
  • Polityka kadrowa.
  • Rytuały organizacji.
  • Ceremonia.
  • Tradycja.
  • Wartości.
  • Klimat w firmie.

Rozwiązanie tych problemów pomaga wyróżnić całą firmę spośród wielu podobnych i zwiększyć poczucie jedności wszystkich członków organizacji.

W ogóle słowo „korporacyjna” to nie tylko najważniejsze wydarzenia rozrywkowe kosztem firmy, ale również ważnym elementem kultury firmy. W jaki sposób partie te są często zależne od wydajności i ducha zespołu. Więc należy być ostrożnym i zaplanować z wyprzedzeniem i ostrożnie, ponieważ po zakończeniu firmowe, zdjęcia i wrażenia pozostaną!