277 Shares 3678 views

Masa cząsteczkowa wodoru do ciężkiego i lekkiego

Najlżejszych pierwiastków, wymaganym składnikiem substancji organicznych, cząsteczek zasadniczej części życia – woda – i to o wodór. Sama nazwa tłumaczone na język rosyjski z pomocą zamiany części greckiego słowa – „urodzeniu wody” Wodór – substancja dość kapryśny i niebezpieczne (łatwopalne!). Atom wodoru, w postaci atomowej – jest bardzo aktywny i jest zmniejszenie właściwości. Dlatego chemicznych zadachnik student może zostać poproszony, aby ustalić, co jest masa molowa wodoru. To pytanie może ogarek nawet zapomniane dorosłych chemii.


Wyjaśnia, co należy rozumieć

Pojęcie „wodór” z logicznego punktu widzenia, niejednoznaczne. To może oznaczać albo atomy wodoru, i odpowiedni gaz istniejący w postaci molekularnej. W drugim przypadku – w połączeniu z dwoma atomami. Przeciwnie, w pojęciu „wodoru masa molowa” oznacza gaz, jak na poszczególne atomy raczej zastosowania koncepcji masy atomowej. Jednak w postaci wolnej wodoru mogą występować, w szczególności, gdy niektóre procesy fizyczne i chemiczne. I substancja ta ma masę mola. Więc za każdym razem, gdy zdecydujesz się zakwestionować dokładnie określić, co rozumie.

wolnym atomem

Jeśli oznacza atomie masa molowa wodoru wynosi jeden gram na mol. To może być przekształcony w kilogramach na mol zgodne z wymaganiami SI, bo to po prostu trzeba pomnożyć 1 do 10 do minus trzeciej potęgi. Chociaż dane te nie są całkowicie dokładne, ponieważ masa atomowa – wartości nie są liczbami całkowitymi i frakcje.

Jak ciężko!

Ale uważaj – jeśli rozwiązać problem w fizyce podręcznika, można zmierzyć ciężką postać wodoru, które mają różne masy molowej. Najbardziej powszechne jest nazywany Protium wodoru i waży jeden gram mol, ale są deuter (2r mol) i tryt (3 g na mol). Deuteru w bardzo małych ilościach (mniej niż 0,2%) znajduje się w świecie, a prawie wszystkie tryt nie występuje, ale nie jest łatwo dostać się w reakcjach jądrowych. W procesie rozwiązywania rzeczywistych problemów fizyki i chemii nie rozróżnia, więc jeśli są przygotowania do kariery w dziedzinie nauk przyrodniczych, konieczne jest, aby być przygotowanym do określenia masy molowej wodoru w takich nietypowych sytuacjach.

Obliczenia postaci cząsteczkowej

Jeśli problemem jest przeznaczona gazu, a następnie będzie trzeba pomnożyć ciężar atomowy wodoru przez dwie i przypisanych gramów na mol. Jednostki atomowe i gram na mol liczbowo równe, ale najpierw jest już wykorzystywana w fizyce i dyskusji właściwości elementów, a drugi – w rozwiązaniu problemów praktycznych w chemii. Ale nawet tutaj można złapać i poprosić o wadze ciężki wodór. Nawiasem mówiąc, należy uważać, czasami z którą będziesz się nie mnożą 2 lub 3 na dwie części. Istnieją formy hybrydowych, na przykład, deuter i tryt (masa molowa wodoru zatem być 2 + 3 = 5), deuterem lub Protium (3), tryt i C z (4). Dlatego, logicznie i składane, zamiast mnożyć, nie mylić z ciężkich cząsteczek.

Interesujące jest to, że woda, która zawiera ciężki wodór, znany również jako ciężkie. Problem z nią wychodzi z ciężkiego wodoru może być trudne i może w tym celu trzeba obliczyć jaka jest masa molowa wodoru w danej sytuacji.