496 Shares 3128 views

Kalibracyjne interwał metrów elektryczne. Klasyfikacja Liczniki energii elektrycznej

Co miesiąc każda rodzina otrzymuje pokwitowanie o konieczności dokonania opłaty za zużytą energię elektryczną. Jednym z nich jest obliczana na podstawie wskaźników indywidualnego licznika, kolejne – do wspólnego domu urządzenie pomiaru energii elektrycznej. Kiedy ludzie zakup domu dla siebie, zwłaszcza jeśli chodzi o wtórnym rynku nieruchomości, co do zasady, ale nie sądzę, że bez recepty zainstalowanej w swoim domu lub mieszkaniu, do którego termin na jego przeznaczenie. I prędzej czy później dobiegnie wymogu zakładu energetycznego, który zbliżył życia rekalibracji metrowy odstęp, albo że należy go wymienić.

To było wtedy, a tam jest wiele pytań. Od czego zacząć? Gdzie się udać? Kto powoduje? W przypadku zakupu nowego urządzenia, co jest najlepszą dostępną na rynku towarów i różnych usług? Spróbuj zrozumieć bardziej szczegółowo w tym zakresie.

Co to jest miernik elektryczny

Urządzenie do pomiaru zużycia właściciele budynków mieszkalnych, przemysłowych, fabryki, biura elektryczny AC lub DC. Po naukowców z różnych części pierwszej na świecie serii eksperymentów, miernik elektryczny do AC został wprowadzony do masowej eksploatacji w 1888 roku.

Klasyfikacja według typu

Aby odróżnić indukcyjnych, elektroniczne, mierniki elektromagnetyczne.

Indukcja aka urządzenia elektromechanicznego pozwala na aktywny zasilania. Urządzenie licznika jest cewka prąd napięcia cewki, pola magnetycznego między napędzający członu dyskowego. Im wyższa wartość prądu i napięcia netto, płyta, licząc obroty energii elektrycznej będzie się obracać. Urządzenie jest trójfazowy i trójfazowe. Dostępne poziomie. Bardziej nadaje się do pomieszczeń o niskim poborze mocy. Wiele domów wciąż stoją starych liczników tego typu. I muszę powiedzieć, że są one bardzo trwałe – ich życia ponad piętnaście lat! W związku z faktem, że nie mają alternatywy, w kraju istnieje około 50 milionów zainstalowano urządzenia indukcyjnego. Wśród negatywnych aspektów tego urządzenia wydaje się, że może on dać świadectwo z błędem, a także słabo chronione przed nieautoryzowanym użyciem energii elektrycznej.

W miejsce indukcji zaczęli produkować bardziej kompaktowe elektroniczny licznik energii, znany również jako statyczna. Takie urządzenie bezpośrednio mierzy napięcie i prąd, transmisji danych na wyświetlaczu cyfrowym i pamięci. To jest bardziej odpowiedni dla mieszkań, firm, biur o wysokim zużyciu energii elektrycznej. Może być instalowany w chłodniach, na zewnątrz, jak również tolerować niskich temperaturach. Pozwala to zużycie energii elektrycznej do różnych stref czasowych: jedna taryfa i dwu-taryfowy jest dostępny. Oznacza to, że dana osoba może zaprogramować urządzenie w różnych momentach. W porównaniu z przykładem wykonania statycznego urządzenia indukcyjnego ma niezawodną ochronę przed kradzieżą i elektrycznej wyższy koszt. Ale w tym samym czasie, elektroniczny licznik energii jest mniej wiarygodne.

Elektrodynamiczne, że jest hybrydą, instrument jest rzadko stosowane. Istotne dla pociągów elektrycznych dróg kolejowych.

Każde urządzenie istnieje interwał kalibracji. On jest w przedziale 6-16 lat. Po upływie weryfikacji elektrycznej jest wymagane.

Klasyfikacja według rodzaju zmierzonych wartości

Rozróżnienia pomiędzy poszczególnymi fazami i liczników trójfazowych. Pierwszy – 220 V, 50 Hz, drugi – 380 V, 50 Hz. urządzenia trójfazowego transformatora może być zainstalowany w obwodów wysokiego napięcia. Nowoczesne urządzenia trójfazowe są dostępne ze wsparciem dla trybu single-fazowym.

Klasyfikacja według rodzaju połączenia

Połączenie miernika do obwodu zasilania bezpośrednio (bezpośrednie połączenie) lub za pomocą specjalnie do tego celu transformatory pomiarowe (transformatora tego połączenia). W przypadku urządzeń jednofazowych charakteryzujących pierwszej opcji na trzy fazy – obu. Apartamenty są zwykle używane bezpośredniego połączenia.

Klasyfikacja klasa dokładności

Istnieją różne grupy liczników energii elektrycznej z dokładnością do 2,5; 2,0; 1,0; 0,5; 0.2. Wskaźnik ten informuje o możliwym błędzie dopuszczalny procentowy w pomiarach. Z reguły jest to zalecane przez producenta na tarczy.

Stare trójfazowe urządzenie indukcyjne nieodłączne parametr 2,5 za pomocą prądu o natężeniu mniejszym niż 30 A. Takie urządzenia są przeznaczone dla księgowania energię elektryczną na małej przestrzeni na miejscu. Od października 2000 roku, nie zostały wysłane do badania ze względu na niezgodność standardów. Po pierwsze okres kalibracji nie jest przeznaczony do dużych obciążeń, należy je wymienić.

Ponieważ w dzisiejszym świecie, aby pomóc osobie, istnieje wiele „inteligentnych” energochłonna technologia, czy Airpots, zmywarki, pralki, Multivarki, kuchenki mikrofalowe, tostery, sprzęt komputerowy, istnieje zapotrzebowanie na urządzenia o różnej dokładności. Tak więc, nowe liczniki energii elektrycznej mają wyższą klasę precyzję 2,0 i pozwalają przejść do innego parametru: 1,0; 0,5; 0.2. Charakteryzują się one wyższe od obecnych stawek do 60 A.

Indywidualne liczniki energii elektrycznej taryfowe

Jest to ważny wskaźnik z praktycznego punktu widzenia. Nie-rate i urządzenia wielotaryfowe. Pierwszy obliczenie energię elektryczną, niezależnie od pory dnia, zaś ostatnie obejmuje działanie urządzenia według linii. Tak więc dzień i noc strefy uwolnienia. Najpierw należy ustawić w przedziale czasowym od 23:00 do 07:00 godzin, a drugi obejmuje czas szczytowej (od 9:00 do 11:00 i od 17:00 do 19:00) oraz czas pół-peak (wszystko inne). Niewątpliwie liczniki energii elektrycznej dual-rate są bardziej korzystne dla konsumentów, ponieważ pozwalają zaoszczędzić na zużyciu energii.

urządzenia reprogramowania

Osobno należy powiedzieć o takiej opcji, jak przeprogramowanie elektrycznej. Jest to charakterystyczne dla wielu instrumentów taryfowych. Są to maksymalne dopuszczalne korekty danych, które są regulowane przez obowiązujące normy. Według tych widełek zmian w przedziale czasu nie powinno przekraczać 7,5 minut. Tłumaczenie z godziny na czas letni (jedna godzina do przodu lub wstecz o jeden godzina) przekracza wartość dopuszczalną, lecz mimo to jest wykorzystywane.

W październiku 2014 roku w kraju w ostatnim czasie przeniósł się do zimy, która stała się trwałym i dalsze regulacje nie może być. Przed końcem 2014 roku właściciele lokali mieszkalnych i niemieszkalnych potrzebnych do produkcji procedurę przeprogramowania energii elektrycznej, od początku 2015 roku w formule może nie powiodły się, a Spółka Retail Energy był uprawniony do prowadzenia obliczeń na jednym, niezróżnicowany do wszystkich dziedzinach codziennego tempie. Jednak czas tych działań rząd przedłużona na kolejny rok. Sama procedura obejmuje stopniowe pracy. Najpierw musimy wrócić do funkcji programu pozwala na przejście na czas letni, który został usunięty po 2011 roku zmianie. Następnie program musi zostać złożony do zakazu na zegarze czas letni. Cóż, na koniec pracy jest niezbędne do potwierdzenia wyników dokumentacji. Ponadto, należy podkreślić, że przed przeprogramowanie elektrycznej została zapłacona. Średni koszt usługi wynosił od 400-1000 rubli. Suma zależy od charakteru faz, wzory indywidualne urządzenia pomiarowego energii elektrycznej. Teraz kwestia ta jest uregulowana na szczeblu federalnym. Kontynuuj z właścicielami lokali mieszkalnych opłaty za procedury nie będą pobierane.

Dlaczego wymagają weryfikacji energii elektrycznej?

Każda jednostka dozująca urządzenie energii elektrycznej jest żywotność. Nadchodzi czas, kiedy urządzenie musi przejść w praktyce lub nawet zostać zastąpiona przez nową. Ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej (czyli Kodeks Obudowa, różne rozkazy rządu rosyjskiego) stwierdza, że odpowiedzialność za utrzymanie liczników energii elektrycznej w pełni spoczywa właścicieli lokali mieszkalnych i niemieszkalnych. Nieodłącznym im kontrolować weryfikację rozrządu.

Metrologii i kalibracji przedział energii elektrycznej – okres ten czas, mierzony w latach, podczas których urządzenie musi działać prawidłowo. Jest to rodzaj gwarancji jakości towarów od dostawcy-producenta. Termin kalibracji przepisywane bezpośrednio w karcie technicznej. Podłącz częstotliwość badania dla różnych modeli może zmieniać się w 6-16 lat. Właściciel lokalu na własnych monitorach termin, a także może otrzymywać przypomnienia powiadomienia o weryfikację zakładu energetycznego. Sam, obejmuje szereg procedur, a mianowicie demontaż licznika, jego dostawę w akredytowanym laboratorium specjalistycznego serwisu, który jest przeznaczony do tego celu. Nawiasem mówiąc, jest to usługa płatna. Według wyników jej działania lub zaświadczenia będą wydawane do właściciela lokalu, co oznacza, że urządzenie jest w porządku, czy nie. W przypadku szczególnego holograficzne etykiety na uszczelki lub danych nagranych na wynik weryfikacji karty może być wykonany z pozytywną odpowiedzią. Ustawa musi zostać dostarczony do elektryczności w biurach, tak, że wyraził zgodę na dalsze działanie urządzenia.

Może się zdarzyć, że wynik weryfikacji jest negatywny, miernik i urządzenie jest uszkodzone. Co jest do zrobienia? Jasne, iść do sklepu i kupić nowe urządzenie. Nastąpił wydatki na zakup i instalację. I lepiej powierzyć elektryków instalacji, a nie brać się tą sprawą na własną rękę. Ale oplombirovka urządzenie można zrobić za darmo, jeśli nie leń się i napisać oświadczenie o konieczności umieścić go w pracy bezpośrednio w firmie dostaw energii i nie będzie korzystał z usług organizacji trzecich. Można jednak napotkasz problem – czasami czekając na przybycie kapitana mogą być opóźnione nawet o dwa do trzech miesięcy.

Po powiadomieniu o konieczności weryfikacji, warto rozważyć plusy i minusy. A w niektórych przypadkach może być lepiej po prostu wymienić stare urządzenia na nowe. W każdym razie, nie mógł uniknąć kosztów finansowych, zostaną one następnie w obu przypadkach.

Ważne jest również, aby podkreślić, że wymiana licznika musi być wykonane w terminie nie więcej niż jeden miesiąc. W ciągu pierwszych trzech miesięcy od zapłaty za zużytą energię elektryczną jest produkowany w oparciu o średni miesięczny wolumen albo w kategoriach ogólnych modułu budynku rachunkowości, jeżeli jest on zainstalowany w domu, a więcej – na jednej normy.

Jak zidentyfikować wadliwy licznik elektryczny, czy nie, a jeżeli okres prowadzenia weryfikacji nie jest jeszcze przyjść?

Może się zdarzyć, że okres weryfikacji jeszcze nie przyszedł, a dozowanie energii elektrycznej nie działa. To może być problem? Oto kilka oczywistych powodów niepowodzenia w funkcjonowaniu urządzenia:

  • członek dysk przestał toczenia lub rozruchu włącza niepewny;
  • wyświetlacz wyświetla wartości wskaźników;
  • urządzenie plombujące jest uszkodzone.

Również dla przedsiębiorstwa energetycznego jest kluczowa w przypadku braku zasilania indywidualnych liczników chipy, pęknięcia. To niedopuszczalne, a obecność wybite okno, aby zobaczyć dowody.

Mogę wymienić wadliwy licznik z nowym, bardziej nowoczesny?

W razie potrzeby i uznania właściciela urządzenia pomiarowego energii elektrycznej może być wymieniony na nowy, na przykład, w przypadku licznika zmiana procentowej dla wielotaryfowe jeśli w domu jest możliwość takiego elektrycznej rachunkowości. Chociaż Spółka Detal Energia nie może zmusić lokatorów do tego. Ale trzeba przypominać o obowiązku sprawdzania.

Aby zmienić jeden licznik do drugiego, trzeba zdemontować stare urządzenie i uszczelnić nowe. Ale jest jedno zastrzeżenie – to rozszczelnienie wcześniej się w korzystaniu z urządzenia. Własna rozszczelnienia zabronione, należy zadzwonić elektryków, który usunie dowody i produkują te prace. Jeden szczęśliwy: w 2012 roku, ta procedura jest przeprowadzana bezpłatnie.

Który indywidualny pomiar energii elektrycznej wybrać instalację?

W razie potrzeby lub chęci, aby zastąpić potrzebę licznik energii elektrycznej wiedzieć, co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę, kiedy ją wybrać.

  • Po pierwsze, należy natychmiast spojrzeć na daty legalizacji pierwotnej, która przenosi się z producentem. Jeżeli przekracza on 24 miesięcy dla jednofazowych i 12 miesięcy dla urządzeń trójfazowych, zrezygnować z zakupu takiego urządzenia jak regularne badanie powinno być prowadzone dla niego.
  • Po drugie, ważne interwał kalibracji elektrycznej, które z pewnością mają kontrolę. Po tym czasie urządzenie będzie uznać off-design.
  • Po trzecie, na tarczy musi być wyznaczona klasa dokładności urządzenia.
  • Po czwarte, trzeba zrozumieć, co jest wymagane od taryfy. Wszystkie niezbędne informacje zawiera licznik instrukcji.

Istnieją różne modele nowoczesnych urządzeń technologicznych w celu uwzględnienia zużycia energii elektrycznej. Wśród najbardziej popularnych, ugruntowane można zidentyfikować takie jak „Granit”, „Puma”, „Merkury”, „Neva” i inne. Skład każdej marki zróżnicowane. Są to zarówno jeden urządzeń taryfowych oraz liczniki energii elektrycznej dual-rate. Można również znaleźć i elektromechanicznych urządzeń elektronicznych w różnych kolorach (biały, szary, czarny, hybrydowe) i o różnej trwałości. Wszystkie te mogą różnić się o weryfikację rozrządu. Tak więc, na przykład, kalibracja przedział energii elektrycznej „Merkury 230” wynosi 10 lata, „granit-1”, „Puma 103” – 16 lat. Średnia wartość powyższych modeli waha się między 1000-2500 rubli, ale można znaleźć droższych przedmiotów.

Podsumowując, chcielibyśmy zwrócić uwagę na tak ważnym parametrem jako interwału kalibracji elektrycznej. Każdy właściciel lokali mieszkalnych i niemieszkalnych musi być starannie monitorowane. To nie powinno być pomijane w celu uniknięcia roszczeń o wypłatę firmy dostaw energii elektrycznej w sprawie planu taryfowego, nawet jeśli masz całkowicie naprawiane pojedynczych metrów. Utrata stosowania niesprawdzonych urządzeń pomiarowych, które są uważane za off-projektu znajduje odzwierciedlenie w obowiązującym prawem.