483 Shares 9741 views

Co jest potrzebne do połowów pod lodem? Jakie akcesoria są potrzebne do połowów zimowych?

Wielu amatorów rybaków, zwłaszcza początkujących, marzą, aby spróbować swoich sił w połowów zimowych, przewidując dużo zabawy do komunikowania się z ludźmi o podobnych poglądach, zimny napój, udanego połowu. Ale nie wszystkie są obecnie w pełni trzeba do połowów pod lodem, tak, że nawet w bardzo ekstremalnych warunkach czują się komfortowo. Oczywiście, nie ma nic o „wojnie”, jak mówią, jest łowienie, nawet jeśli jest zimno. Ale nadal istnieją pewne punkty, które muszą być brane pod uwagę. O jakiego rodzaju akcesoriów potrzebnych do połowów zimowych, jest to konieczne, a nie bardzo dobry, staramy się powiedzieć w tym materiale. Może ten artykuł będzie przydatny nie tylko dla początkujących!

Co trzeba wziąć połowów pod lodem?

Dobry sprzęt – klucz do sukcesu w biznesie. Ale to dobrze – nie znaczy wiele. nie Navyuchivaytes, jak wielbłąd, i brać tylko to, czego potrzebujesz. Wskazane jest, aby zachować równowagę pomiędzy swoim ciężarem w całości, jak mówią, obliczenie, oraz zdolność do swobodnego przemieszczania się.

Dla początkującego (wydajność próby)

Dla pierwszej kampanii testowej, aby zaznaczyć, że zamrożone lód staw znajdujący się w pobliżu domu. Należy również pamiętać, że pierwszy rybacki zimą może być, a ostatni – po prostu może nie podoba ten sposób spędzania czasu. I drogie akcesoria i sprzęt do połowów zimowych wtedy leżą w szafie lub garażu, nikt nie potrzebuje. Tak więc w pierwszym terminie do małej, ale najbardziej istotne. Więc co należy wziąć przybysza do połowów pod lodem?

Lista „do minimum”

Wziąć tani połowów zimowych pręt z przyrządu i rybackiej linii nie grubszej niż 0,15. Pożądane jest, aby mieć i części przekładni, ale niekoniecznie. Boer nie musi, ponieważ można używać starego cięcie przez otwór czyszcząc go (wziąć mały topór) lodu. W najgorszym wypadku, możesz poprosić sąsiadów wiertła-rybaków. Jest mało prawdopodobne, że będzie można odmówić w takiej sytuacji. Jeszcze trzeba do połowów pod lodem? Krzesło do siedzenia, niewielkimi rozmiarami. Tormozok: kilka kanapek i herbaty lub kawy w termosie (przekąska na połowów pod lodem dobrze grzeje).

bez alkoholu

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że zimno wystarczy „wziąć na piersi”, znanego już pewne: w zimnej wódki nie ciepłe, ale raczej nudny doznań (iw efekcie – odmrożone nosy, policzki i palce). Ale po powrocie do domu, hot – święty przyczyną. Ale na lodzie – Nie, nie, mówią o niej wszyscy doświadczonych wędkarzy!

odzież

Najlepiej jest ubrać na przykład kapusty: wielowarstwowa. Cała tajemnica jest to, że nawet pomiędzy cienką warstwą powietrza pozostaje rzeczy, zachowując ciepło. Na głowie, nawet z małym minusem, ciepłym kapelusz z uszami na nogach – darmowa zimowe buty (i lepiej – odczuwalne buty z kaloszy, tak aby nie zmoknąć). Nosić kilka par skarpetek (tu również wpływa na efekt kapusty).

Zaledwie kilka wskazówek dla początkujących

Przynieść linę i dziesięć metrów długości, w przypadku przypadającym piołunu. Bądź blisko z doświadczonych wędkarzy. Wydostać się na lód tylko na obcasach. Pamiętaj, że kampania na połowów pod lodem – jest zawsze pewne ryzyko.

zimowe połowów

Wędkowanie w zimie, w rzeczywistości, zatrudnienie wykwalifikowanych, doświadczonych rybaków. Więc jeśli podoba Ci się pierwszy proces się lub opuścić lód, spróbuj kupić już stać wykwalifikowanych i naprawdę wszystko, czego potrzebujesz do pracy.

Bielizna termiczna, kombinezony, buty

Akcesoria te nie są zbędne podczas długiego wędkowania na zimno. Dobrze, jeśli Kombez nie zmoknąć, ale jednocześnie muszą przechodzić pary pochodzących z organizmu. But jest pożądane pad termiczny, który pozwala wytrzymać temperatury do minus trzydziestu. Również buty nie powinny zmoknąć, gdy lód jest woda (dla tych celów przed rybacy używane buty, kalosze).

rękawice

Ważny szczegół wyposażenia dla rybaka. Dobre rękawice dwoma palcami i futrem wewnątrz. I na zewnątrz – z powłoką wodoodporną tkaninę. Kurtka powinna być wiatroszczelna kaptur (oprócz kapeluszy, aby móc usiąść plecami do wiatru i być poza zasięgiem).

Namiot i pudełko

Co jest potrzebne do połowów pod lodem? Można kupić namiot do połowów na lodzie. Zaleca się jako ważną rzeczą, jeśli masz zamiar spędzić w jeziorze przez cały dzień. W niektórych, bardzo zaawansowany, zapewnia równomierne wykorzystanie pieców do ogrzewania. potrzebne jest pudełko do przechowywania rybacki połów i bieg. Akcesoria te są bardziej odpowiednie dla rybaków, kierowcy. W bagażniku samochodu, nie można nadal dopchać!

Brace, śruby lodu

Jest to bardzo ważne akcesoria, jak dla każdego rybaka pierwszym przypadku – wywiercić lub wyciąć otwór. Aby wymienić Peshnoy dziadek pochodził ślimakami, i – najbardziej modne dziś – ślimaki działa na baterii lub benzynowych samochodów.

niezbędne drobiazgi

 • Bardzo przydatna na rybołóstwa zimnego wielofunkcyjnego „Swiss” nóż.
 • Urządzenie do szybkiego czyszczenia ryb przyspiesza proces wiele razy.
 • Ekstraktor – urządzenie z którym zaczep jest usuwany z gardła ryby, bez uszkodzenia liny i rzadziej zranienie się ekstrakcji.
 • Pojemniki do pakowania. Przechowuje Bloodworms, robaki i inne akcesoria.
 • Urządzenie do gwintowania żyłki – bardzo niezbędną rzeczą w zimnie kiedy dłonie nie słuchają.
 • Tarcza wiatr. Jest on używany do połowu schronienie przed wiatrem. Bardziej poważny wersja – wędkowanie namiot.
 • Latarka, termos, kompas, lornetka.
 • Dla tych, którzy kochają gadżety – elektronicznych ukąszenia alarmowych. Urządzenie jest przymocowany do końca trzpienia i przesyła sygnały dźwiękowe lub świetlne Kiedy oscylacje NOD.
 • Zima wyciąg pająk złapać żywą przynętę.
 • ocieplacze proszek do rąk i stóp. Tę suchą mieszaninę, po wystawieniu na działanie powietrza w celu wytworzenia ciepła początkujący (zapoznać się z instrukcją przed użyciem).
 • Miarka lub skimmera do czyszczenia studni śniegu i lodu.
 • Mały haczyk do wyciągania łodzi ryby.

rozwiązania

I, oczywiście, niezbędne przybory, które zostaną złowione ryby. Teraz oni dosłownie są zadziwiająco zróżnicowane, z często bardzo różnią się od swoich odpowiedników letnich. I są one bardziej delikatne i miękkie, lżejsze i mocniejsze niż latem. Zastanów się tylko kilka opcji.

przędzenie zima

Ten bieg – od początkujących. Jakiś czas temu, uznano za niepraktyczne w zimie do połowu na spinning. Jednak doświadczenie dowodzi przeciwnie: ten rodzaj połowów mogą być bardzo skuteczne. Rod na zimę zwykle odebrać smukły, lekki krótkie lato, dobrze wyważone. Wtyczkę z ceramiki (ale nie teleskopowo). Coil – inertialless, z marginesem ponad stu metrów od linii. Lesko – wiklina, do 0,28 mm, Fluorescent. Przynęta – przyrządy i twistery (kolory jasne kwasów i perłowe mogą Glitter).

trolling

Blesnenie – popularną formą połowów zimowych. Weź światło przynęty mocnych materiałów. żyłka – pleciony. Spinner – najbardziej zróżnicowane (który używany do niczego) – od marki do domowej roboty. W płytkiej wodzie, najlepiej nadaje się do łowienia ryb nurkowania przynęty, a na kursie – ważoną oscylującym.

pływak

Co jest potrzebne do połowów pod lodem, więc tej zimy wędkarski pływak pręt. Ma udilnik, małe, do czterdziestu centymetrów, a giętki bicz z bambusa, na przykład. I wykorzystywane uchwyt wędka wykonana jest z pianki lub korka. Lesko – Zhilkova, mróz. Float – jak można bardziej widoczne i wrażliwe.

Mormyshka

Ta metoda połowu ryb w najbardziej popularnych miłośników lodów rybackich. Jig – owalny ciężarek z wbudowanym haku, gdzie przynęta jest umieszczany na (lub wykorzystać metodę bez przynętę). Z drugiej strony związany żyłki. Rod stosować krótkie, z ukłonem – aby zobaczyć kęs. Przyrząd wykonuje ruch wody, pociągający ryby. Ta iluzja jest tworzony za pomocą kilku prostych ruchów, wyprodukowany rybaka: ciągnięcie, zwalniając, dokręcając ponownie. Najbardziej popularna przynęta – bloodworm.