219 Shares 9504 views

Recovery – Odzyskiwanie ciepła jest …

system wentylacji w najnowszej wersji nie są już ograniczone do standardowego zestawu funkcji, z których główną jest uaktualnienie środowiska lotniczego. Na przykład, poprzez zastosowanie filtrów urządzeń technologicznych minimalizuje zawartości szkodliwych cząstek w pomieszczeniu, a także zapobiega zapachy napływie. Ulepszony systemów wentylacyjnych i pod względem regulacji klimatu, co jest szczególnie korzystne, jeśli chodzi o oszczędność energii. W celu zapewnienia tej możliwości stosuje się urządzeń wentylacyjnych w przepływie powietrza do odzyskiwania ciepła. Działanie tych systemów są oparte na przetwarzaniu strumieni ciepła, które przechodzą przez elementy jednostki wentylacyjnej. W rezultacie, użytkownik jest nie tylko świeże, ale również naturalnie ogrzane powietrze.

Jaka jest zasada odzysku?

Proces zachodzi regeneracja na oddziaływanie strumienia powietrza o różnych temperaturach. Tj przepływa ogrzany oddają swoje ciepło zimno, tworząc w ten sposób optymalną równowagę temperatury. W systemach wentylacyjnych, odzysk ciepła – jest przekazywanie ciepła do świeżego powietrza, który prowadzi się w specjalnym wymiennika ciepła. W tym przypadku istnieją różne poziomy wydajności procesu. Na przykład, otwarte okno pokazuje zerową skuteczność. W takim przypadku, strumienie powietrza zasilającego nie są ogrzewane, a dolna temperatura powietrza w pomieszczeniu. Można powiedzieć, że proces ten, który jest przeciwny do odzyskania.

Średni poziom wydajności wynosi od 30-90%. Optymalna dawka osiągnie 60%, układu, który wykazuje więcej niż 80% jest uważana za najbardziej wydajne. Jednak najbardziej skuteczne odzyskiwanie – proces wymiany ciepła, w którym krąży powietrze nawiewane grzewczego osiągnie poziom odpowiedni do usuwania powietrza. Ale nawet nowoczesna technologia nie może osiągnąć 100 procent skuteczności.

wymiennik ciepła układu wentylacyjnego

odzyskanie odbywa się w zasadzie w układzie wentylacyjnym w wymienniku ciepła powierzchni. Proces własny rozkład ciepła za pomocą ściany, która oddziela dwa przeciwnie skierowanego przepływu. Podobnie urządzenie regeneratora się jednak, że system odzyskiwania charakteryzuje się tym, że kanały z powietrza pozostaje niezmieniona przez cały okres działania. Muszę powiedzieć, że sprzęt HVAC nie może zaspokoić tylko dla środowiska lotniczego. I odzysku stosuje się również do gazu, cieczy i tym podobne. D. Są obwód różni wykonanie konstrukcyjne. Najczęściej są uważane za żebrowe rurowe i model płyty. Jednocześnie zapewniają różne podejścia do kanałów ruchu projektowania przepływu – na przykład, można określić przepływowym, w przeciwprądzie lub wielu urządzeń.

Przekrój płyty wymiennika ciepła,

W takich instalacjach zazwyczaj korzystają membranowych partycje, które są dostarczane na koszt skutecznego odzyskania. Cechą charakterystyczną tego systemu jest to, że im dalej powietrze na ulicę i nadmiar wilgoci. System uzdatniania powietrza z odzyskiem ciepła, jest odporny na zamarzanie osiąganej bez szczególnych grzejników. Zaleta ta pozwala użytkowania urządzeń o przekroju membrany struktury w warunkach temperatury aż do -35 ° C,

Używać takiego sprzętu oraz zapewnienie domy i magazyny, w których zakłada się duże obszary serwisu. Również one rozmnożyły w rolnictwie – na przykład w tworzeniu domów ptaków, magazynów warzyw oraz hodowli zwierząt. Ponieważ odzysku ciepła w przekroju konstrukcji umożliwia także membrany, aby zapewnić skuteczną ochronę chłodu w lecie, system ma przemysł popytu i produkcji.

Prążkowane Układ płytki

Urządzenie przewiduje takiego wymiennika ciepła z żebrowanych cienkościennych płyt wykonanych przez spawanie wysokiej częstotliwości. Płyty metalowe utworzone z partycji alternatywny układ konstrukcji jest obrócony o 90 stopni. Za pomocą tego systemu, medium grzewcze o temperaturze, co najmniej poziomu odporności, jak również optymalnego stosunku powierzchni do nadawania programów telewizyjnych do wagi wymiennika ciepła. Ponadto, urządzenia dostarczające powietrze z odzyskiem ciepła z obrebrennymi płyt są trwałe i tanie. Praktyka stosowania potwierdzono, że takie systemy mogą zaoszczędzić około 40% energii cieplnej. Oznacza to, że minimalizuje koszty ogrzewania, ponieważ świeże powietrze nagrzewa skutecznie zabić wątki.

modele obrotowe

Szczególne cechy takich urządzeń należą stosunkowo niski koszt i wysoką sprawność. Chociaż, jeśli chodzi o świeże powietrze wydajności grzewczej aktywny wariant gorszy strukturze płyty z podwójnym kasety. Pomimo prostej konfiguracji elementy robocze obrotowy regeneracyjny roślin cierpi niedoskonałe rozkład strumieni powietrza. Istnieje pewne ryzyko, że czyste powietrze miesza się z zdejmowana iw rezultacie cierpi jakość powietrza jako takiego. Wadą takich problemów systemowych i potrzebę częstej konserwacji, co jest szczególnie niekorzystne w przypadku pracy w instalacjach domowych. Jednak proces ogrzewania jest dość skuteczny.

Bezpośredni układ przeciwprądowy

Cechą charakterystyczną tego rodzaju wymienników ciepła jest strukturą rurową, której elementy są przedstawione cienkościennych elementów spawanych. W czasie pracy instalacji tego typu powstaje wir trymera, co poprawia wymianę ciepła, ale jest niszczone przez wzrost najmniejszego oporu w kanale powietrza. Większość z tych systemów są wykorzystywane w przemyśle, gdzie potrzeba delikatny ogrzewania czynnik roboczy. Również przeciwprądowy bezpośredniego mechanicznego urządzenia używane do rozpraszania i odzysku ciepła. Popyt krajowy system nawiewu z odzyskiem ciepła tego typu – zaleca się montować w pomieszczeniach zamkniętych okien plastikowych, a także w domach ekologicznych.

Te rekuperatory są zazwyczaj zintegrowane w jednej obudowie dróg oddechowych, które podczas pracy zapewnia niski pobór mocy, kompaktowy rozmiar z możliwością montażu podtynkowego, wysoką wydajność i niezawodność.

Rekuperatory dla domów energooszczędnych

Samo pojęcie systemów wentylacji, które zapewniają pasywnego ogrzewania świeżego powietrza, koncentruje się na redukcji opłat za ogrzewanie. Ale jeśli chodzi o wyposażenie energooszczędne budynki odzysku – to ekologiczny drodze do normalizacji mikroklimat. Producenci wytwarzają specjalne linie, które wykorzystują bezpieczne i skuteczne w zakresie odzysku materiałów. W szczególności ostatni wzór wytwarzany wymienniki ciepła trzystopniowe, wykonane z bardzo cienkich błon nieporowatych. Taki układ eliminuje elektryczne podgrzewacze powietrza.

Oprócz jednolitej przekazywania ciepła, takich jak urządzenia skutecznie i wilgotności obsłudze. Zapewniają one pełny zwrot wilgoci w pomieszczeniu z całkowitym wykluczeniem kondensatorów. W rezultacie, wentylacja z odzyskiem ciepła, a pozbywa potrzeby instalacji drenażowej rynny.

Automatyka wymienników

Rozwijać dostaw i spalin ciepła baterie , a także w kierunku e-napełniania. W celu optymalnego rozprowadzenia instalacji zasilającej producentów płynie może automatycznie dopasować położenia ścian międzykanałowe. W bardziej zaawansowanych modeli oferuje również tryb ustawiania szybki, wyświetlanie charakterystyk temperaturowych oraz stopień zatykania filtra z alarmowej. Ponadto nowoczesny układ wentylacyjny z odzyskiem ciepła zapewnia możliwość kontrolowania zewnętrznego grzejników kanałowych bez połączenia z procesem urządzeń zewnętrznych. Oznacza to, że w tym przypadku wykonanej przez dodatkowe ogrzewanie powietrza do optymalnego indeksu.

Filtry rekuperatory

Podobnie jak wszystkie nowoczesne systemy wentylacji, modele odzysku ciepła są przeznaczone do uwzględnienia w projekcie urządzenia czyszczącego. Ponieważ przekazywanie ciepła wymaga maksymalnego mieszania i pompowania wychodzący strumień powietrza, w tym przypadku filtry są szczególnie ważne. Najczęściej się kanał typu F7 stosowane filtrów, które nie zawierają fragment o wielkości cząstek 0,5 mikrometrów. Rzadziej zgrubne filtry G3, ale w zależności od konstrukcji i może wymagać takiego dodatku. Dla wygody w system odzyskiwania usługa jest często wyposażony w filtr wykonany z plastiku i włókien specjalnych – są łatwe do mycia i wstrząsnąć. Jak już wspomniano, obecne modele są również wyposażone we wskaźniki, które określają czas na zastąpienie prace filtra.

Korzyści z odzyskiem energii

Technologie, które są stosowane w systemach wentylacyjnych do odzysku, minimalizują zużycie energii i poprawić ergonomię sprzętu klimatycznego. W praktyce, użytkownik takiego obiektu może czuć i lepsze wskaźniki klimatyczne. Oczywiście, odzysk ciepła nie jest tak wydajny pod względem funkcji grzania jak grzejniki specjalne, ale jego praca nie wymaga dodatkowego zużycia energii. Włączenie ogrzewania środków pomocniczych i system pozwala przeciwdziałać wzrostowi temperatury, a także oszczędności na kosztach energii. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci szacują odzyskiwania umożliwia korzystanie z redukcji 10-15% kosztów ogrzewania.

Wady rekuperatory

Takie systemy mają dwie poważne wady. Pierwszym z nich jest wymiennik ciepła zimą oblodzenie. Z tego powodu wielu użytkowników narzeka awarii sprzętu już w pierwszych tygodniach pracy w warunkach mrozu. Jednak producenci dążą do poprawy jakości sprzętu ochronnego, zapewniając instalację akumulatorów ciepła i silnych wentylatorów. Drugą wadą, które mają jednostki wentylacyjnej z odzyskiem ciepła, odnosi się do ich hałaśliwe pracy. Jest to szczególnie widoczne w modelach obrotowych. Twórcy mają na celu dostarczenie nowych modeli ulepszonych środków izolacji, tak niski poziom hałasu i opcje można znaleźć na rynku.

Co brać pod uwagę przy wyborze instalacji z odzyskiem ciepła?

Konsument, który podjął decyzję o ustanowieniu takiego systemu w domu, należy skupić się na wydajności, wydajności strukturalnej i funkcjonalności. Zatem wskaźnik produktywności określa możliwość wentylacji pomieszczeniu konkretnego obszaru. Równie ważna jest struktura, w której sprzęt. Na przykład, instalacja odzysku ciepła z elementu rurowego pozwala wygodnie wykonać instalację z minimalnymi wymaganiami kosmicznych. Jako funkcje, lecz również wpływa na zdolność do regulacji parametrów mikroklimat w pomieszczeniu i ergonomiczne właściwości systemu.

wniosek

Eksploatacja konwencjonalnych systemów wentylacyjnych nie daje wskazówkę do funkcji oszczędzania energii. Zazwyczaj jest to żarłoczne masywny instalacja, która w istotny sposób przyczynić się do wzrostu kosztów utrzymania domu. Na tym tle odzysku – to niemal rewolucyjne podejście do produkcji urządzeń HVAC, obejmujące efektywne wykorzystanie ciepła odpadowego już. Jeśli system jest wdrażany w typowym ogrzewania powietrza, gdyż wchodzi do pokoju z pomocą urządzeń grzewczych, odzyskiwanie początkowo pozwala podnieść temperaturę przychodzących strumieni bez konieczności podłączania specjalnych grzejników. Oczywiście takie rośliny mają swoje wady, ale są producenci owocne walka, poprawy projektowania wymienników ciepła.