889 Shares 5918 views

Nawilżacz Boneco 7135: opis, instrukcje, recenzje właścicieli

Sprzęt do regulacji parametrów mikroklimatu jest coraz mniej związany z ogólnymi instalacjami podłączonymi do urządzeń. Zaawansowane firmy zajmujące się kontrolą klimatu oferują niewielkie, a zarazem efektywne urządzenia z wygodnymi narzędziami do zarządzania. Urządzenia te obejmują nawilżacze Boneco 7135 przeznaczone do użytku domowego. Pomimo niewielkiego rozmiaru i niskiego zużycia energii, urządzenie skutecznie wykonuje swoją funkcję, koncentrując się na ustawieniach zdefiniowanych przez użytkownika.


Zasada działania nawilżacza

Praca modelu opiera się na zasadzie działania ultradźwiękowego. W ciele urządzenia znajduje się membrana, której wibracje powodują rozpad wody na małe krople. W komorze roboczej specjalny wentylator Boneco 7135 napędza powietrze ze względu na przepływy, w których powstaje chmura przeciwmgielna. Tak więc osiąga się wartości wilgotności, które mogą przekroczyć poziom naturalny. W każdym przypadku użytkownik może dostosować ustawienia urządzenia, stosując wodę, aby zachować jego funkcję. Gdy zbiornik jest opróżniany, odpowiedni wskaźnik wskaże potrzebę kolejnego napełnienia.

Ważnym elementem tego modelu nawilżacza jest technologia dezynfekcji wody. Często do napełniania zbiorników użytkownicy biorą zwykle wody z kranu, co nie różni się jakością kompozycji. Dzięki specjalnym filtrom z żywicą jonowymienną Nawilżacz Boneco 7135 zapewnia również dokładne czyszczenie środowiska wodnego z mikroorganizmów i bakterii.

Główne cechy urządzenia

W linii ultradźwiękowych nawilżaczy model ten zajmuje pozycje średnie pod względem parametrów technicznych. Moc urządzenia wynosi 130 W, co wystarcza, aby obsługiwać pomieszczenia mieszkalne o powierzchni 50-60 m 2 . W regularnej pracy Boneco 7135 zużywa 550 ml wody na godzinę. Jednocześnie objętość standardowego zbiornika nieznacznie przekracza tę liczbę – 650 ml.

Pomimo niewielkiej wydajności, urządzenie szybko gromadzi optymalną moc roboczą i szybko przynosi parametry do wymaganych wartości. Wymiary urządzenia są również niewielkie – 35 x 38 x 22 cm, ale nie tylko kombinacja zwartości i funkcjonalności przyciąga uwagę kupujących Boneco 7135. Opinie podkreślają nowoczesny system zarządzania. Właściciel może ustawić parametry pracy urządzenia w trybie automatycznej regulacji, eliminując zbędny kłopot.

Instrukcja obsługi

Prace można rozpocząć dopiero po przygotowaniu urządzenia do użycia. Urządzenie powinno być instalowane w miejscu oddalonym od sprzętu grzewczego. W takim przypadku nie zaleca się kierowania dyszy urządzenia do określonych przedmiotów w celu ich intensywnego nawilżenia. Natychmiast przed włączeniem zbiornik powinien być napełniony wodą, której temperatura nie przekracza 40 stopni. Funkcje są sterowane za pomocą panelu z przyciskami, które jest wyposażone w nawilżacz Boneco 7135. Instrukcja zauważa, że w normalnych trybach zamgławiania urządzenie pracuje tylko do uzyskania określonego przez użytkownika współczynnika wilgotności. Aby zachować tryb ciągłego generowania, należy ustawić odpowiedni format automatycznego działania za pomocą odpowiedniego przycisku. Ponadto operator ma opcję grzania mgły w zakresie, która jest również ustawiana przez ustawienia użytkownika.

Instrukcje dotyczące pielęgnacji i konserwacji

Urządzenie określa potrzebę czyszczenia przy użyciu napełniania elektronicznego. Jeśli więc litera "A" zaświeci się na wyświetlaczu, oznacza to, że urządzenie musi być spłukane. Sprzątanie powinno być wykonywane za pomocą zbiornika na wodę i zbiornika Boneco 7135. Instrukcja ostrzega przed użyciem środków czyszczących – mycie elementów urządzenia powinno odbywać się wyłącznie czystą wodą. Jeśli w trakcie eksploatacji używany był głównie tryb zamgławiania, zaleca się czyszczenie go raz w tygodniu. Jeśli, z drugiej strony, podgrzewanie medium jest również przeprowadzane, przepłukiwanie jest wykonywane częściej – dwa razy w tygodniu. Również kasety z filtrami powinny być regularnie wymieniane. W średnim trybie pracy nawilżacza są one aktualizowane co miesiąc.

Cechy charakterystyczne Boneco 7135

Pomimo prostoty funkcjonalności, urządzenie otrzymało wiele ciekawych dodatków technologicznych. Na przykład wskazanie cyfrowe z zaprogramowanymi elementami sterującymi zapewnia wysoką dokładność przy ustawianiu poziomu wilgotności. Wraz z tym wskaźnik zbiornika umożliwia monitorowanie bieżącej objętości wody i, jeśli to konieczne, napełnić zbiornik. Dostarczone w modelu Boneco 7135 i wiele dodatków konstrukcyjnych. Dzięki wyparce obrotowej użytkownik może wyregulować kierunek pary. Ale znowu instrukcja nie zaleca umieszczania urządzenia w pobliżu innych przedmiotów, zwłaszcza roślin. Do właściwości urządzenia można przypisać i obsługiwać medium ciekłe. Faktem jest, że woda z zbiornika przechodzi bezpośrednio do strefy przetwarzania, ale po odsączeniu. Wprowadzenie dodatkowego etapu oczyszczania umożliwia tworzenie zdrowszego powietrza. To prawda, że nadal brakuje popularnego systemu jonizacji przez filtry w tej modyfikacji.

Pozytywne opinie na temat modelu

Urządzenia klimatyczne były tradycyjnie krytykowane przez użytkowników dla wysokiego zużycia energii i poziomu hałasu. Jednakże w tym przypadku urządzenie jest wolne od takich wad. Na przykład cicha praca stała się możliwa dzięki zastosowaniu specjalnego wzoru z gumowanymi nóżkami. Jeśli chodzi o niskie zużycie energii, jest to kompaktowy rozmiar i zoptymalizowana zasada działania urządzenia. Są jednak inne zalety, jakie posiada nawilżacz Boneco 7135. Opinie w szczególności wskazują na brak konkretnego białego osadu elementów meblowych, który pozostaje po pracy innych przedstawicieli tego segmentu. Takie inwazje są charakterystyczne dla nawilżaczy, które pracują z wodą bez wstępnego przygotowania. Z kolei projekt Boneco zapewnia oddzielny etap oczyszczania wody, który odciąża wytwarzaną parę z zanieczyszczeń z zewnątrz.

Negatywne informacje zwrotne

Przy wszystkich zaletach projektu występują rozczarowujące błędy w jego realizacji. Użytkownicy zauważą niedogodność w procesie napełniania wody. Aby wykonać tę operację, należy wyjąć nadwozie z palety, przekręcić ją, wyjąć filtr i napełnić zbiornik. Procedura jest skomplikowana przez fakt, że części składowe nie idealnie się zgadzają i konieczne jest dostosowanie do konkretnej instalacji Boneco 7135. Opinie z krytyką dotyczą również funkcji grzewczej. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że wcale nie jest to konieczne, a inni świadczą o tym, że w praktyce nie uzasadnia.

Wnioski

Na rynku systemów klimatyzacji dzieli się produkt na dwie klasy. Jeden charakteryzuje się wielofunkcyjnością, a drugi zakłada wyraźną segmentację urządzeń do ich zamierzonego zastosowania. Nawilżacz domowy Boneco 7135 odnosi się raczej do drugiej kategorii, ponieważ koncentruje się na wykonywaniu określonego zadania w regulacji mikroklimatu. Dzięki funkcji zwiększania wilgotności urządzenie to właściwie zarządza, chociaż sama koncepcja wyspecjalizowanych urządzeń daje wszelkie podstawy do pełnej i skutecznej pracy. Wynika to z faktu, że urządzenie pozbywa się ciężaru w postaci dodatkowych funkcji. Jednakże, w przypadku modyfikacji 7135, nie istnieją również opcje pomocnicze w postaci ogrzewania i oczyszczania wody. A jeśli spełniła się funkcja podwyższania temperatury otoczenia powietrznego w całości bez entuzjazmu konsumenta, filtracja przyniosła całkiem wymierne korzyści.