854 Shares 4781 views

Pomoc w trudnej sytuacji. Pomoc w trudnych sytuacjach życiowych

Każdy człowiek prędzej czy później pojawić się w życiu znaczących wydarzeń, które wstrząs z koleiny, pozbawionych pewności siebie i przyszłości. Przyczyny pojawienia się poczucia bezradności, pustki może wystarczyć: nagła utrata rodziny, pracy i innych wstrząsów. Pomoc w trudnej sytuacji Jest on skierowany przede wszystkim do czynienia z uczuć, które powinny stopniowo prowadzić do uzdrowienia wewnętrznego.

Głównym zagrożeniem takich sytuacjach jest to, że zawsze przyjść niespodziewanie, wprowadzając zastój, pozbawiając siły moralnej. Ten człowiek nie jest gotowy do natychmiastowego zaakceptować fakty życia, które doprowadziły go do kryzysu wewnętrznego. To zajmie trochę czasu na całkowite wyleczenie. Konieczne jest, aby zrozumieć, co się stało, co nie może nastąpić natychmiast. Tak więc, istnieje cała gama reakcji emocjonalnych, co prowadzi do głębokich przeżyć duchowych. W tym artykule przyjrzymy się różnych sytuacjach życiowych, które prowadzą do stanu kryzysu, silną intrapersonal, i starają się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób pomóc osobie w tej sytuacji.

Utrata bliskich

Należą śmierć bliskich. Być może jest to najtrudniejsza sprawa, ponieważ zdarzeniem całkowicie nieodwracalne. Jeśli sytuacja finansowa może być, jeśli chcesz poprawić wraz z upływem czasu, nie jest wymagany tylko do zaakceptowania. Co czuje człowiek, który stracił kogoś bliskiego? Dezorientacja, depresja, pustka, ostre rozdzierający ból. W tej chwili żalu straciła zainteresowanie, co dzieje się wokół osoby skoncentrowane na sobie i moich uczuć. Zazwyczaj trwa to długo, zanim ludzie w końcu pogodzić się ze stratą, nauczyć się żyć bez zmarłego. Pomoc w trudnej sytuacji powinna składać się z kilku etapów.

Słucha. Tutaj, psycholog lub psychoterapeuta powinien dać klientowi szansę rozmawiać bez ograniczeń lub jakichkolwiek ograniczeń. Osobowość, należy wyrzucić swoje emocje, aby wypowiadać się w pełni, a następnie staje się nieco łatwiejsze. W tym momencie, to jest tak ważne, aby czuć, że trzeba kogoś i zależy.

Aktywna praca żałoby – kolejny trudny etap, który ma doprowadzić osobę do zaakceptowania, co się stało. Tutaj konieczne jest do pracy z głębokimi uczuciami. Doświadczony specjalista będzie zadawać pytania, czy dana osoba rozumie, co się z nim dzieje, że czuje się w tej chwili.

Dostosowanie planów na przyszłość. Wizja przyszłości jest konieczne, choćby dlatego, że człowiek nie może żyć bez nadziei i wiary w lepsze. Pomoc w trudnych sytuacjach życiowych musi koniecznie towarzyszyć badania wzroku w późniejszym okresie życia, osobowość sama w sobie może wyobrazić.

Utrata bliskiej osoby

Mimo pozornych podobieństw z poprzednim przypadku, sytuacja w tym kontekście mogą być bardzo różne. Jeśli utrata bliskich i przyjaciół jest prawie zawsze wiąże się ze śmiercią, utrata bliskiej osoby może wystąpić również w wyniku rozwodu, małżonkowie, niewierności. Dla wielu jest synonimem dewaluacji życia. W tej sytuacji pomoc, psycholog specjalista jest ważne i konieczne w celu pomocy jednostce by znaleźć siłę do dalszego życia i aktywności.

Pomoc w trudnej sytuacji, jak to powinno być oparte na stopniowym budowaniu długoterminowych perspektyw. Jest to konieczne, aby wyjaśnić do mężczyzny lub kobiety, że życie nie kończy się tutaj.

nastoletnia ciąża

Posiadanie dzieci nie zawsze jest radość dla młodych ludzi, którzy sami nie są w stanie osiągnąć pełnoletność. Takie wiadomości mogły zanurzyć się w szoku jak samych nastolatków i ich rodziców. Strach jest spowodowana niechęcią stać rodziców do wzięcia odpowiedzialności za wychowanie dziecka. Wszystko inne, często dodaje się tu również konkretne problemy związane z brakiem pieniędzy. Pomóc kobietom w ciąży i rodzinom w trudnej sytuacji Powinna ona być podana natychmiast, w przeciwnym razie istnieje ryzyko powikłań: poronienia, porzucone dzieci. Udział wysoko wykwalifikowanego psychologa jest nie tylko pożądane, ale wręcz konieczne.

Operacje wojskowe w kraju

Wielka wojna przynosi tragedii w życiu. Cokolwiek to było – zniszczenie jest zawsze tam, a przede wszystkim, właściwości psychologiczne. depresja moralnym, niezdolność do zrozumienia tego, co się dzieje i gdzie zmierza świat, dosłownie zasypać osoby nie pozwala mu dostrzec prawdę. Gdy istnieje duże kłopoty, wydaje się, że nie jedna zwrócić, wszystkie widoki są odwrócone, aby zrozumieć, że państwo nie może czekać na pomoc. To stwarza poczucie bezsilności bezradności, zanurzone w siebie i wewnętrznej goryczy. Istnieją przypadki, kiedy nawet po ustaniu działań wojennych, wiele osób do końca i nie mógł wyjść z ciężkiego szoku.

Pomoc w trudnej sytuacji, która bez wątpienia jest wojna, powinna mieć na celu przywrócenie spokoju. Potrzebujesz wypalił uczucia, inny odrobiną emocji, że dana osoba nie jest zatrzymany na pewnym etapie. Przede wszystkim, trzeba zminimalizować skutki stresujących doświadczeń. Konsultant psycholog jest konieczne, aby w pełni wspierać klienta do skierowania go do długoterminowej wizji życia.

Przeprowadzka do innego kraju w wyniku wystąpienia zdarzenia

Migracja nie jest zawsze związana z operacji wojskowych w kraju. Nawet w czasie pokoju, aby przystosować się do nowych warunków życia może być bardzo trudne. Brak pieniędzy, potrzeba do sporządzenia dokumentów, trudności – to nie jest najlepszy sposób wpływa na stan psychiczny ludzi. Jeśli trudności nie może obsłużyć długi czas, wiele później utworzona apatia, ospałość, niechęć do niczego. Pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, omówienie problemów powinno odbywać się systematycznie, przed pełnej rozdzielczości sytuacji.

zwolnienie

To może zdarzyć się ze sobą. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do pewnych warunkach życia, które w niektórych zmieniających się okoliczności zaczynają czuć się nieswojo. Ktoś z paniki utrata pracy, traci spokój. Jak się zachować i co zrobić w tej sytuacji? Po tym wszystkim, to podważa zaufanie do siebie, boi się spróbować czegoś.

Co należy kierować psychoterapeutycznej pomocy? Przede wszystkim na budowaniu długoterminowych i krótkoterminowych celów. Ważne jest, aby wytłumaczyć klientowi, że utrata pracy – to nie jest koniec świata, a także możliwość rozpoczęcia nowego życia, aby zbudować je zgodnie z ich celami i dążeniami.

rehabilitacja medyczna

Tak długo, jak dana osoba jest zdrowa, nie czuje, jak trudno jest dla tych, którzy są obłożnie. Pomoc w trudnej sytuacji na poważnie chorzy pacjenci muszą być przeprowadzane systematycznie. Jak to zrobić? Pokaż uwagę na ich pragnienia, aby wziąć pod uwagę brak komunikacji. Pomyśl o tym, jak można pomóc bliźniemu przyjaciół lub rodziców.

wypadki

Są to trzęsienia ziemi, powodzie, pożary, ataki terrorystyczne. W każdym z tych przypadków osoba jest przytłoczony przez okoliczności. Ktoś zostawił bez dachu nad głową, bez jedzenia i ciepłą odzież. Jak nie stracić wiary w siebie i swoje możliwości? To, co może prowadzić trudną sytuację życiową. Pokonanie trudności zaczyna z pragnieniem, aby zmienić coś w sobie, a następnie na całym świecie.

Zatem osoba w trudnych warunkach egzystencji, ważne jest to, jak zapewnić pomoc psychologiczną jak najszybciej: wspierać moralnie, aby pomóc finansowo, aby zapewnić, że wszystkie problemy, z jakim się spotkał, ma rozwiązanie.