816 Shares 1066 views

skandynawscy bogowie

Mitologii nordyckiej jest dalej wielkich pisarzy rzymskich. Cezar (1 c. BC. E.) I Tacyt (1 c. BC. E) rozmawialiśmy o wierzeniach i świętych rytuałów.


Tak więc, zgodnie z ich zeznań, Niemcy pierwszy przyszedł do świętego gaju, który zwrócił się do swoich bogów z żądaniami. Jednocześnie, dotarli do zagajnika w łańcuchach.

Niemcy nie skąpić na prezenty dla bogów. Jak się okazało, naukowcy z zwierzęta uśmiercono, płuca zostały usunięte, wątroba, serce. Zwłoki palono na stosie. Zebrana krew posypane na ludzi.

Później Niemcy zaczęli budować świątynie pogańskie sanktuaria (The, świątynie). Ustalili dane Freyra, Thor, Odyn (nordyckich bogów). Ta świątynia stała przez pięć wieków w Szwecji (Uppsala). Podczas gdy zaczął zabijać zwierzęta ofiarne w świątyniach. Zebrana krew posypane Świątynia Ludu (na zewnątrz i wewnątrz). Na podłodze w świątyniach, aby ogień, kładziemy kocioł, w którym gotowane mięso z ofiary. błogosławiony żywności.

Po przyjęciu chrześcijaństwa skandynawskich bogów nadal dość dawno gloryfikowanych ludzi. Na przykład, więźniowie wisiały jako dar Odyna, przywódcy przyniósł do domu pieniądze, aby modlić się za spokój. W 10 wieku duńskiego króla na jednej stronie monety wybite młot Thora, a drugi – miecz św. Przez wieki skandynawskich bogów wymienionych w przysłów i powiedzeń. Proces zbierania ludzi zioła rzucać czary, dając elektrowni. Przez długi czas ludzie, odwrócił się do bogów wziąć choroby, aby zapobiec lub grzmot burzy, wyślij deszcz.

Kościół chrześcijański, w niektórych przypadkach wystarczy użyć drastycznych środków. Bałwany i świątynie zostały spalone, ludzie nie mogli przeprowadzić starożytne rytuały, recytować przysięgę. Do ratowania ludzi z pogaństwa kościół i pomagał królewskie prawa. Jednak niektóre skandynawscy bogowie nadal przeniknęła do chrześcijaństwa. Na przykład, St James stał Thor. Inni bogowie Viking stał demony. Zachowane i niektóre święta. Nadal chwalić bogini Ziemi, święto przesilenia zimowego połączyła się z Bożym Narodzeniem.

Skandynawscy bogowie ich „nieśmiertelność” i zyskał sławę w literaturze pogańskiej, muzyki, malarstwa i prac ustnej.

Jeden – bóstwo. W mitologii nordyckiej jest to symbol najwyższej władzy i mądrości, popychanie, więc boga grzmotu Thor. Drugi był dominujący w indoeuropejskich plemion. Zajmując pierwsze miejsce, wziął jeden z obowiązków samej Tory, głównie stając się patronem żołnierzy. Według mitologii skandynawskiej, najwyższego bóstwa posiadał wiedzę o losach całego świata.

Niezwykły charakter miał Loki. Ten bóg był najbardziej popularną postacią w Skandynawii eposów. Jego nazwisko jest wymienione w różnych gatunkach folklorystycznych, w tym powiedzeń i przysłów. Należy zauważyć, że obraz Loki jest dość kontrowersyjna. On został wyróżniony przez przebiegłego, zaradność, poczucie humoru (często złośliwego). Ze wszystkich bogów, Loki był jedyną osobą, która miała kontakt z prawie wszystkich bohaterów mitologii.

Thor reprezentowane burzę, grzmoty. W przeciwieństwie do innych bogów grzmotu, nie był autokratyczny szef panteonie. atrybut Thor był jego młot. Ta broń obawiali przez wszystkich złych duchów. Drugim atrybutem Tory był jego powóz, który został opracowany przez kozy.

Frey był bogiem światła słonecznego, żyzne letni deszcz. On również patronuje jeźdźców i koni, był zbawcą więźniów. Atrybut Freyr był miecz. Usuń z pochwy, broni przynieść tylko zwycięstwo. Jednak świątynia wzniesiona na cześć Freyra, aby broń była zakazana. Ofiara w tych świątyniach przyniósł koni i byków. Freyr posąg rzeźbiony z całych dzienników. Ale tak jak idoli innych stworzeń, jego posągi zostały spalone po przybyciu chrześcijaństwa.