746 Shares 9634 views

"RosDengi": Liczba dłużników. Mikropożyczek – pomoc finansowa czy niewolnictwo?

Obecnie populacja kredytów korzystających mikropożyczek jest bardzo dochodowy biznes. Można to sprawdzić, przynajmniej patrząc na rynku, która jest prowadzone działania związane z mikropożyczek. Tu istnieją dziesiątki firm, które wyróżniają się na to.


Może to wskazywać na szereg czynników. Po pierwsze, wysoki popyt na „szybkim” pieniędzy, a po drugie fakt, że ludzie coraz częściej zmuszone do pożyczania pieniędzy (które nie mają tak dużo daje pensję), a po trzecie, że zaległe kredyty spółki są w tym ładnym zyskiem.

W kontekście tego artykułu przyjrzymy się w pierwszej kolejności, idea, że takie mikrokredyty – inna forma niewolnictwa czy naprawdę zyskowny instrumentu finansowego, z którym można rozwiązywać swoje problemy; Po drugie, opiszemy jedną z największych firm wystawiających mikropożyczek, które nazywa się „RosDengi”. Recenzje dłużników instytucji, a także informacje pochodzące z publicznej pomogą nam lepiej zrozumieć to pytanie.

Mikrokredyty. przykład

Zaczynamy, oczywiście, z ogólnym pytaniem, co jest mikrokredyty. Jestem pewien, że wielu z nas już zrozumieć różnicę między tzw „szybkie pożyczki” od prostego kredytów konsumpcyjnych. Ale lepiej jest dać przykład, który zilustruje tę kategorię.

Więc załóżmy, że bierzemy kredyt na zakup lodówki. Jest to kwota równa trzech naszych wynagrodzeń, my wykupowi stopniowo, dając jakąś część swoich zarobków, powiedzmy, w ciągu roku. Jest to klasyczny kredyt konsumencki, który jest wykonany, zwykle na kilku ważnych, dużych wydatków.

Innym przykładem jest: wydanych pieniędzy, chociaż wynagrodzenie jest jeszcze 5 dni. Pieniądze są potrzebne do tego, aby pójść do sklepu i kupić produkty po przyjeździe. Oczywiście, nie ma nic, ale ubiegać się o niewielką pożyczkę. Po otrzymaniu wynagrodzenia mniej niż tydzień, będziemy spłacać ten dług. I to działa mikropożyczek, czy jak to jest powszechnie nazywany, szybkie pożyczki.

Przetwarzanie szybkość i niskie wymagania

„Szybki” jest nazywany ze względu na jak prosta procedura rejestracyjna go poprzedza. Zamiast zbierania różnych świadectw pracy i wskazać konkretne dane na temat ich aktywów (jak w przypadku konsumenta), w przypadku użytkowników mikrokredytów wystarczy przedstawić paszport. W niektórych przypadkach wymaga to jedynie ogólne informacje o tym, co działa, a zatem mieć stałe źródło dochodu. Tak głęboko, jak banki, firmy, które emitują mikropożyczek, nie kopać.

Powodem tego „rozwiązłości” firmy jest to, że opłaca się dokonać takich pożyczek. Jeśli klient nie zwróci pieniędzy w czasie, naliczono dość wysoki procent dla wykorzystania środków (np 10% przez 10 dni – jest to normalne tempo). W innym przypadku, jeśli dłużnik nie zwróci pieniędzy na czas, to czeka na pociągnięcie sądów i dużych strat finansowych. Warunki mikropożyczek są takie, że klient wróci wiele razy więcej niż początkowo wziął. Na tej i dokonać takich biur.

instrument finansowy lub niewolnictwo?

Faktycznie, w naszym artykule na temat mikropożyczek i zadaje pytanie, co można uznać za dzieło biura, które pierwotnie zestaw bardzo wysoki odsetek za swoje usługi.

Z jednej strony, możemy zrozumieć dłużników do czynienia z problemem pieniędzy. Ludzie biorąc szybki kredyt, a bez tego, co do zasady, nie mają istotnego opcję gotówki. To nie bogaci przedstawiciele ludu, co do zasady, żyć na jednej pensji (z nielicznymi wyjątkami). Sama funkcja mikrokredytów – pomóc „trzymać się” aż do następnej wypłaty.

Więc, gdy firma prosi mężczyznę, aby zapłacić 10% więcej, jest ona już upośledza jego (już trudną sytuację finansową), aby dostać w swoje zyski. Zdając sobie sprawę z tego, wielu klientów są oburzeni, pozostawiając negatywne komentarze na temat takich biur.

Kolejne pytanie – to rentowność firmy, która organizuje mikropożyczek wydającego. Jej rentowność jest uciec od każdego kredytobiorcy pieniądze, które mu dano na początku, ze względu na zwiększone zainteresowanie. I wtedy nikt nie zmusza osoby do wydawania pożyczkę początkowo niekorzystnych warunkach; a tylko podpisał traktat – jeśli chcesz, płacić! Dlatego też, patrząc z praktycznego punktu widzenia, kredytobiorcy są winni za sposób zostały one leczonych (w przypadku braku płatności) tego samego rodzaju „RosDengi”. Recenzje dłużników go w czasach mieć także wyraźnie ujemne, ale „biznes to biznes” …

Jak wyrzucać mikrokredytów?

W zależności od tego, co zrobić z pieniędzmi w długu, mogą uczynić cię jak niewolnika i jego pana. Jeśli regularnie żyć w takich pożyczek, to, najprawdopodobniej, po prostu nie wie, jak zorganizować swoje wydatki. Z drugiej strony, przetwarzanie mikrokredyty, tylko w pewnych skrajnych przypadkach można uratować sytuację. Potem, oczywiście, trzeba jak najszybciej spłacić dług, tak aby nie ponosić więcej problemów.

Zarządzaj pożyczone pieniądze nie wiem jak to wszystko. Opisując firmę „RosDengi” Opinie dłużnicy to potwierdzić. Na przykład, istnieją negatywne komentarze od tych, którzy ze względu na opóźnione płatności w weekend lub po prostu zapomniał, co się dzieje na „Dzień rozrachunku”. Jest oczywiste, że takie same kredytobiorców winę za swoje problemy i mieć takiej pożyczki może naprawdę stać się niewolnictwo. Nie można powiedzieć o punktualnych i dyskretnych klientów, uważnie obserwując harmonogramu spłaty zadłużenia.

Dlatego też, jako mała sumie w pierwszej części tego artykułu, można powiedzieć, że niewolnictwo dług straszny do ciebie, jeśli jesteś w stanie śledzić swoje pieniądze, zarządzać i dysponować.

Firma „RosDengi”

W drugiej części chciałbym przedstawić Wam jeden z największych organizacji mikrokredytów rynku, który jest nazywany „RosDengi”. Pożyczka tutaj można dostać prawie każdy, kto jest przedmiotem wymagań wymienionych na ich stronie internetowej. Trzeba powiedzieć, że są one na tyle lojalny (więcej szczegółów o tym napisze później).

Ze względu na bogate doświadczenie w konstrukcji (na rynku jest on prezentowany od 2010), a także rozbudowaną sieć biur (działalności firma jest ponad stu miastach w kraju), można zauważyć, że organizacja opracowała swoje własne podejście do biznesu i osobistej interakcji z klientami który jest jak ostatni. To może być oceniana z faktu, że w trakcie całego okresu eksploatacji, firma podjęła oferty od ponad milion Rosjan.

Misja i wartości

Jednak nie tylko mówić o komercyjnym „rurociągu”, który daje pożyczki dla wszystkich chętnych. W rzeczywistości przed nami – firmy z jej wartościami i misją, która jest opowiedziana w sposób bardziej szczegółowy na oficjalnej stronie „RosDengi” (Opinie dłużnicy, oczywiście, nie może udostępniać te zasady). Tak więc, głównym zadaniem grupy jest zapewnienie klientom możliwości, aby rozwiązać swoje problemy finansowe, jak sprawnie i szybko, jak to możliwe, uzyskanie z tego krótkoterminowego strukturze kredytów. Motto firmy: „Jesteśmy blisko, jeśli potrzebujemy pieniędzy.” Tak daleko jak widzimy, słowa te odpowiadają rzeczywistej sytuacji w spółce, czyli nowe biura i tylko poszerzając swój udział w rynku.

sprzężenie zwrotne

Główny oddział firmy znajduje się w Petersburgu: to jest realizowane przez przewodnika; Idą do tej samej aplikacji oraz podsumowanie potencjalnych pracowników. Jednakże, jak opisano powyżej, można znaleźć urząd grupy, najprawdopodobniej, w Twoim mieście. Dowiedz się więcej o tym, gdzie się udać, aby uzyskać gotówkę, zadzwoń 8-800-200-50-51. To jest obsługiwana przez firmy „RosDengi hotline” połączeń, które są wolne. Należy pamiętać, że w dodatku do telefonu, na stronie internetowej firmy jest formą komunikacji online. Więc każdy odwiedzający może wysłać wiadomość do firmy konsultingowej jest on zainteresowany w temacie i uzyskać natychmiastową odpowiedź.

W stolicy działa filię, „RosDengi.Moskva” towarzystwo. Lokalne Biura być ujęty oddzielnie (na ich stronie nie jest obecny): Trzy główne urzędy .Moskovskoy Ulica 14A ul. Kalinin, 2, i na zewnątrz stacji, 18B. godzin pracy – do 20:00, telefonów można znaleźć na infolinii.

Aby uzyskać informacje o tym, jak grupa jest reprezentowana w innych miastach, można dowiedzieć się w ten sam sposób. Jest to ważne, ponieważ biura firmy „RosDengi” są ośrodki, w których rejestracja kredytu.

warunki

Jeśli uważasz, że na oficjalnej stronie internetowej, aby uzyskać kredyt na swoje cele tutaj jest prosta. „RosDengi” (firma mikrofinansowania, które charakteryzują) oferuje pożyczki na kwotę tysiąca do 30 tysięcy rubli dla każdego, kto skończył 18 lat i które nie są starsze niż 70 i mieć stały dochód. Maksymalny termin składania to 17 dni, minimalna – 7. Organizacja umożliwia przedłużenie okresu wypłaty w przypadku, gdy użytkownik nie może zapłacić na czas.

Recenzje dłużników

Jak już wspomniano, większość negatywnych komentarzy na temat usługi składa się z tych, którzy w tym samym czasie wziął kredyt i nie są w stanie wrócić na czas. Ludzie piszą, że firma „RosDengi” żąda niemożliwego: zwiększa odsetek wyliczonych na długi nowych sił, stale rosnące zobowiązania dłużnika. Z drugiej strony, ta procedura jest naturalne, ponieważ pożyczka została wydana, a człowiek wiedział, co zamierza.

Jeśli chodzi o jakość usług jako całości – nie ma skarg zostały zidentyfikowane. Fakt, że firma wymaga uiszczenia długów – jest również jasne, ponieważ jest to kwestia ich aktywność i zdolność do działania na rynku w przyszłości.

Informacje zwrotne od pracowników

Ludzie, którzy pracują tu są także masowo opuszczać komentarze o „RosDengi” firmy. Pożyczka są tu, oczywiście, nie otwarty, ale również napisać zarówno pozytywne jak i negatywne opinie. Ktoś jest szczęśliwy, że jest możliwość nauczenia się czegoś nowego i zarobić więcej pieniędzy w przypadku, gdy pracuje ciężej. Inni skarżą się, że istnieje zbyt sztywny system inspekcji pracy, że władze nie dają szansę na rozwój, i tak dalej. Komentarze masę, ale wszystkie one odnoszą się do poszczególnych przypadków. Niektórzy nie mogą ustanowić cały obraz – rating spółki na stronie z recenzjami około 3,5 punktów na 5.

odkrycia

Że „RosDengi” możemy powiedzieć o firmie? Organizacja działa w dość sztywny, konkurencyjnej i złożonej (w zakresie psychologii) pola. To środowisko finansowe, gdzie zasada „biznes to biznes”, które wymieniono powyżej. Fakt, że firma działa od 2010 roku i tylko wzrosła w całym tym czasie, – wskaźnik prawidłowego podejścia do zarządzania. Jeśli chodzi o sztywnych kar w odniesieniu do zarówno kredytobiorcy i kadry – na pewno po ludzku zrozumieć tych ludzi i żal może być, ale oboje wiedzieli, co się Go.

Interakcja teraz wystarczająco wygodnie – jest wysoki poziom certyfikatu serwisu. Są to wysokiej jakości wsparcie (serwowane „RosDengi” numer telefonu doszliśmy wyżej – to non-stop call center, mogą zwrócić się z każdym pytaniem). Jednak, aby stać się niewolnikiem swojej kredytu lub wykorzystać go jako skuteczne narzędzie do rozwiązywania ich problemów – jest to decyzja podjęta przez kredytobiorcę.