198 Shares 3887 views

przewlekły nieżyt

Przewlekły nieżyt nosa – jest to dość nieprzyjemne zjawisko. Rzeczywiście, kiedy ciągle zatkany nos, zawsze chusteczka w dłoniach, i jesteś teraz i potem „rzutki”, ponieważ „płynący potok”, jest prawie niemożliwe pełnoprawnym komunikacji i pracy. Często przypomnieć tych czasach kiedy ten paskudny łeb zimno nie było w zasięgu wzroku, gdy łatwo oddychać i nikt nie patrzył krzywo na ciebie z powodu swojej „zajęty” nosa.


Ale nie tylko wady estetyczne stanowi przewlekły katar. Równie dobrze może być przyczyną poważnych chorób – zapalenia ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie zatok. I leczenie tych chorób jest o wiele bardziej skomplikowane niż zwykłe przeziębienie. Tak – nie zwlekaj „na później”. Nie myśl, że chroniczny katar bez temperatury i innych bardziej poważnych objawów nie może być pociągnięty zagrożenie dla organizmu. W rzeczywistości, ta choroba jest – niczym więcej niż długotrwałego zapalenia błony śluzowej nosa. Opóźnione tak zimno w przypadku opóźnionego lub nie przyniósł aż do zakończenia leczenia. Przewlekłe przeziębienie towarzyszył spadek węchu, ból głowy, zatkany jednym lub obu uszach i, oczywiście, nosa, ogólne osłabienie. Leczyć katar leki lub środki zaradcze ludowe – dobre, teraz są w aptekach brakuje i można wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie postać dawkowania.

Ale zanim biec do apteki i poprosić farmaceutę: „Co masz na przeziębienie”, upewnij się, że choroba nie jest w twoim przypadku alergicznego charakteru. Wszakże jeśli konwencjonalne leczenie nieżytu nosa nie przyniesie żadnych rezultatów. Musimy zrobić testy do identyfikacji alergenu, jeśli uczucie zatkanego nosa nie jest związany z zimnem. Kontakt z alergenem musi być zminimalizowane, czy to egzotycznych owoców lub pyłek.

Leczeniu przewlekłego nieżytu nosa nowoczesnej medycyny w postaci kropli lub aerozolu, które posiadają właściwości skurcze naczyń krwionośnych. Zwężenie naczyń pomaga zmniejszyć obrzęk i nos szybko czyszczone. Jednakże takie błędy nie jako długotrwałe stosowanie tych leków. Jeśli ich używać więcej niż tydzień, może to spowodować problemy z węchu.

Przewlekły nieżyt nosa może przezwyciężyć olejku. Substancje te wykazują działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, a poza tym ich zastosowanie ma korzystny wpływ na cały organizm. można indywidualnie dobrać olej, w zależności od potrzeb: trzeba szybko iść spać, czy aby otrzymać porcję wesołości, aby zrobić dodatkową pielęgnację skóry lub zrobić maskę na włosy – ale w każdym przypadku olejki eteryczne skorzystają i nos. Jeśli trzeba jak najszybciej pokonać chroniczny katar, zatrzymać swój wybór na olejku eukaliptusowego lub z drzewa herbacianego.

Można zwrócić się do medycyny tradycyjnej, która jest bogata w różnych receptur, aby pozbyć się przeziębienia. Najbardziej popularne z nich – jest inhalacja ziemniaki parowe, cebuli i papryki. Pieprz powoduje kichanie, ale nie przesadzaj, tak aby nie powodować oparzenia śluzowych. Zaleca się również, aby zmieszać w równych proporcjach z sokiem z cebuli, cytryny i aloesu, a wpajane do każdego otworu nosowego.

Proces całkowitym zwolnieniem z przewlekłym nieżytem nosa może trwać dłużej niż jeden miesiąc, aw okresie leczenia (i po) Nie zapomnij o witaminy – szczególnie B i C nie muszą kupować kompleksy witaminowe w aptece. Wystarczy często jeść owoce, kapustę.

Jeśli osiągnie pozytywny efekt, wciąż nie może się uda, można odwołać się do akcji laserowej. To zmniejsza obrzęki i zmniejsza emisję spalin.

A teraz – o tym, co zrobić, gdy dziecko miało katar. Przed rozpoczęciem leki, należy starać się złagodzić stan dziecka, aby cofnąć się trochę katar. Dziecko 1 roku życia charakteryzuje się lekkie przeziębienia i choroby wirusowe – jak ciała przystosowanej do tego świata.

Umieścić dziecko na łóżku tak, że głowa i górna część jego ciała jest pod kątem około 45 stopni do dołu. można umieścić drugą poduszkę. Jednak upewnić się, że dziecko leży tak naprawdę wygodne. Więc plwocina zostanie oddzielona łatwiej. Jeśli dziecko pozwoli może być zasysane z nosem z gumowym z cienkiego kawałka lub konwencjonalnej strzykawki bez igły. Najpierw usunąć smark z jednego nozdrza, a następnie – w innym. Powtórzyć to prosta procedura może być tyle, ile jest to konieczne.