246 Shares 931 views

Ryby akwariowe Kogucik – konserwacja, pielęgnacja oraz kompatybilność z innymi rybami

Ryby Kogucik, lub jak to nazywa, walczący, przedstawiciel rodziny labiryntu. Nazwa ta jest w tego typu przypadek. Jasny kolor, a także bojowe „bojowników” w pewnym sensie przypomina samych cocky i pięknych „Naziemne” kogutów. Jeśli umieścisz dwa samce w jednym akwarium, można zacząć prawdziwą Cockfight płynące ogony i płetwy. Musimy szybko rozdzielić walczących, lub jeden z nich umiera. Walki kogutów są niezwykle popularne w ich ojczyźnie.


pochodzenie

Ryby Kogucik wywodzi się z Tajlandii, Indonezji i Wietnamie. Tam woda mieszkańcy żyją w małych ciepłych wodach. W związku z tym, optymalna temperatura dla tego typu woda – 22-26 ° C. Zamulone wodach stojących z Azji Południowo-Wschodniej mało tlenu. Dlatego zbiornik aerator do nasycenia wody tlenem nie jest wymagany.

W domu nikt nie jest szczególnie interesujący, jaki kolor bettas ryby. Zawartość nimi zmniejsza się przygotować do walki. Są one zaangażowane w specjalnych autokarów. Spójrz na walce przychodzi ogromną liczbę widzów. Jednak większość zgonów ryb nie mogą wystarczająco postrzępione płetwy.

opis

koguta rybny ma owalny, podłużny lekko dociskany do boku ciała. Jej długość i 5 cm u mężczyzn oraz mniejszy, do 4 cm w przypadku samic. Piękno i jasność, „wspaniałe” kolorowania równa nich. Jeżeli którykolwiek włączyć czerwony, żółty, pomarańczowy, różowy, zielony blask i sztukę, z uwzględnieniem wszystkich rodzajów odcieni. Szczególnie żywy kolor u mężczyzn w zderzeniu ze sobą.

Podczas tarła ryb kogucik także „wylewa” farby. Kobiety nieco jaśniejsze niż jego Cavaliers, płetwy „damskie krótkie i nie tak luksusowe. Jednak hodowcy pracują w tym kierunku. Nie tak dawno temu były kobiety, których płetwy mają bardziej wydłużony kształt i kolor ciała nie jest gorsze od mężczyzn.

kogut ryba ma ciemne pasy w poprzek lub wzdłuż jego ciała. W górnej płetwy i ogonem danego rodzaju zaokrąglony kształt, dolna płetwa, począwszy od głowicy wchodzi do ogona. Płetw piersiowych u mężczyzn mają spiczasty kształt. Interesujące jest to, aby obserwować ryby w podekscytowany – skrzela mężczyźni pęcznieją, tworząc wybrzuszenie „kołnierz” wokół głowy.

Różnice płci w tych ryb są oczywiste. Petushok- „chłopiec” bardziej smukły, jest bardziej jaskrawo kolorowe, płetwy miały znacznie dłużej. Kobiety są zazwyczaj mniejsze płetwy na nich krótsze. Główną różnicą pomiędzy „kurczakiem” od koguta jest obecność samicy koło odbytu mały biały punkcik – „ziaren”. Ta edukacja jest trochę jak wychodzi na zewnątrz „jaja”. To staje się bardzo widoczne, ponieważ w wieku trzech miesięcy.

Co jeszcze trzeba wiedzieć, po tym jak twój dom wyglądał bettas ryby? Ich treść – nie jest takie trudne zadanie.

zawartość

Nie trzeba mieć wiedzy akademickich lub specjalnych warunków do rozpoczęcia rybny koguta. Ten rodzaj czuje się świetnie nawet w małej wielkości akwarium. Niektórzy właściciele udało się zachować jeden okaz w konwencjonalnym trzy-litrowy słoik. Ale dwa mężczyźni w jednym „wód” nie dogadać. Jednak niektórzy właściciele dzielić długie akwariów ze szkła, osiedlił ich zwierzęta pojedynczo w różnych przedziałach. Wiele zrobić tak również dlatego, widząc rywalizujące mężczyźni zaczynają się jaśniejsze, bardziej kolorowe, robią wojowniczą postawę, starając się przestraszyć i zastraszyć jego odpowiednika. Kobiety nie są tak agresywne, mogą być przechowywane przez kilka osób na raz.

kogut ryby w domu może żyć w akwarium razem z innymi gatunkami. Należy jednak unikać sąsiadów veiltail płetw. W innych „bojowników” by je zatrzymać za wszelką cenę. Lepiej mieszkać w Petushki ryby rosną większe, z krótkimi płetwami, takich jak zadziory.

Tropikalnego kogucików pożądane, aby utrzymać temperaturę na poziomie od 24 do 28 stopni. Dozwolone okresowe zmniejszenie go do 18 stopni. Na powierzchni wody należy pozostawić otwarte obszary, bez pływających roślinności. Ryby potrzebują powietrza. Zwłaszcza do napowietrzania wody, nie jest konieczne, lecz przechodzi przez wodę jest pożądane filtra. Zaleca się umieścić akwarium w taki sposób, że w ciągu dnia spadł kilka godzin na słońcu. Niepożądane jest, aby umieścić go w projekcie.

Okresowo czyścić zbiornik dokładnie. Aby to zrobić, albo częściowo lub całkowicie zmienić wodę. Ryby złowione wcześniej specjalnych siatek i umieszczone w słoiku. Sanitarne są przeprowadzane bez stosowania proszków.

powietrze

Labirynt narząd – charakterystyczną cechą ryb mężczyzn. To nie jest proste dodanie do ostatka – dziecko oddychać powietrzem atmosferycznym. Upewnij się, że powierzchnia wody nie jest zarośnięty. Czasami pojawia się na nim filmu bakteryjnego, można go łatwo usunąć, jeśli umieścić kawałek papieru do wody, a następnie po prostu delikatnie usunąć.

Bettas może skakać dużo. Żeby nie zranić, ustawić specjalną pokrywę z otworami lub siatce.

woda

Dla ryb potrzebują miękkiej wody. Nie używaj destylat akwarium, ponieważ brakuje nie tylko szkodliwe, ale także dobroczynne substancje. W specjalności sklepy sprzedają specjalnych preparatów do zmiękczania i oczyszczania wody. Należy kontrolować temperaturę. Nieznacznie zmniejszyć agresji i stres się kawałek leczenia i zapobiegania soli (pół łyżeczki na czterech litrów). Duże akwaria potrzebna wymiana wody co dwa tygodnie. W międzyczasie, konieczne jest, aby zmienić go częściowo. Małe akwaria muszą być czyszczone, a woda jest zmieniane dwa razy w tygodniu. Upewnij się, aby usunąć pozostałą żywność od dołu – jej produkty rozkładu nie będą zatruwać wodę.

karmienie

Co karmić ryby koguta? Te mieszkańcy wodne wybredni. Mogą być podawane jako suchy pokarm, a żyć. Większość mężczyźni kochają Bloodworms. Można dać Tubifex, Cyclops, rozwielitki. Odpowiednie dżdżownice. Do ryb nie przejeść się w 15 minut po rozpoczęciu karmienia niezjedzone resztki. Żywność powinna mieć jeden lub dwa razy dziennie.

Jeśli widzisz, że zwierzęta przejadać, przygotować dla nich każdy dzień na czczo jeden tydzień.

Ryby Kogucik: Zgodność

Jak wspomniano wcześniej, mężczyzna bojowniki nie powinny być trzymane razem. Pożądane jest również, aby utrzymać razem osobników różnej płci. Samiec będzie kontynuować jazdę i znęcać się nad kobietą.

Masz dom po raz pierwszy nie był Kogucik ryby? „Kto dostaje tego rodzaju?” – to pytanie często zadawane przez początkujących. Pomimo „wojskowej” chwały, kurki dość spokojnie zachowywać się wobec swoich sąsiadów. Czasem jednak, mężczyzna może atakować samce gupików, biorąc jego krewniaka.

Niepożądany podselyat kogucik posiadaczom piękne długie płetwy i ogony. Jest to z pewnością sprowokować walki ryb i rozpocznie się atak. Mało Kogucik doprowadzić przeciwnika do śmierci, ale ugryziony lub złamać ogony i płetwy potrafi.

Często podselyayut właścicieli akwarium swoich ulubieńców ślimaki. Walka ryby mogą jeść małe próbki (w tym celu są one zwykle podsazhivayut). W większych gatunków mężczyźni są gryzienie wąsy. Konieczne jest, aby pamiętać, że ci, którzy planują urządzić akwarium duże ślimaki.

Odpowiednie sąsiadów do walki z ryb

Jakie ryby współistnieć samców? To może być neon Donaciinae, dziobaka, zmienniaki plamiste, antsitrusy, brokatu soma tarakatumy, Botia, karłowaty dokuczliwy, akantoftalmusy, pulhripinnisy, kropki, kleszcze gastromizony i kilka innych gatunków. Wskazane jest, aby skonsultować przed zakupem ryb z ekspedientka.

Niechcianych sąsiadów dla mężczyzn

Acar, piranie, tilapia, tsihlozomy chernopolosye, ktenopomy, tetraodony, papugi, kupanusy, Astronotus – z tych rodzajów mężczyzn do rozliczenia nie mogą łowić. Żołnierze mogą atakować i zerwać płetw sąsiadów, takich jak neon, danio, Guppy, kardynał, zadziorów i karłowaty wypryskami, perły i marmuru.

Powielanie bettas ryb

Tarło powinno odbywać się w małym oddzielnym zbiorniku (siedem litrów). Wysokość słupa wody, gdy powinien być w przybliżeniu 10-15 cm. Umieszczone są schronienie roślin wodnych i sztucznych jaskiń. Ryby Kogucik (samica) będą mogli tutaj, aby ukryć przed samca, jest bardzo agresywny w tym okresie.

Producenci przed tarłem powinny być karmione wszystkie rodzaje żywych pokarmów. potrzebne jest jasne światło. Zbiornik tarło nie powinien robić napowietrzanie – będzie to uniemożliwić budowę gniazda.

Dojrzewanie w walce z ryb jest w trzech lub czterech miesięcy. Stymulować tarła może być doskonałym substytutem dla wody. Akwarium ogrzewa się przez 1-3 stopni. Pre ryba „wprowadzone” do siebie. Aby to zrobić, są one umieszczone w sąsiednich zbiornikach, które mogą zobaczyć swoich sąsiadów.

Dla mężczyzny jest dodawana w małych roślin pływających, tak, że można go wzmocnić gniazdo. Na początku rozruchu tarła na budowę „domu”, kogucik mężczyzna produkuje małe pęcherzyki powietrza, a następnie przyklejenie ich z jego śliną. O dzień po rozpoczęła producenta do niego podsazhivayut przyszłych matek. Po rozpoczęciu tarła samiec koguta zbiera jajka usta i odnosi je do gniazda.

Pod koniec ikrometa on staje się agresywne, atakują kobiety. Dlatego powinien on być usunięte do innego akwarium. Rosną męskiego potomka – on pilnuje gniazda, podnosi upadłych jaj, umieszczając je z powrotem. Gdy larwy wyklute, kogut nie pozwala im na rozłożone w różnych kierunkach, zbierając je.

Samica w jednym czasie stanie zamiatanie 100-300 jaj. W normalnych warunkach, tarło rozpoczyna się w dzień lub dwa po kilku samców były umieszczone razem w akwarium. Zdarza się jednak, że proces ten jest opóźniony o tydzień. Po dzień lub trzy w akwarium pojawiają się larwy. Po tym wszystkim będzie smażyć, ale stanie się to w 4-6 dni, mężczyzna odkłada, albo jest on zdolny peredavit rozłożone w różnych kierunkach frytek. Kurkowego tarła akwarium zazwyczaj karmione Bloodworms. Żywność musi być wcześniej dobrze wypłukane.

My smażymy, narząd mężczyźni labirynt pojawi się w ciągu kilku miesięcy. Aby stworzyć dobre warunki dla młodych cieląt należy zainstalować wentylację. Można zmniejszyć poziom wody.

Nakarm infusoria smażyć – „żywą Dust”. W wyjątkowych przypadkach można dać fajny żółtka. Jednak nadużywanie tej przynęty nie jest konieczne. Kiedy młodzi są na tyle stary, można przełożyć je do karmienia larw artemii. Następny ilość paszy wybrany biorąc pod uwagę wielkość narybku. Można podawać w diecie krojonej Tubifex lub specjalnie zaprojektowanym pasz przemysłowych.

Ryby Betta żyje około trzech lat. W „starej” życia nie jest pożądane, aby użyć ich jako producentów.

Reasumując

Jasne i ekscentryczne bojowniki mogą ozdobić każdą domu lub biura. opieki nad nimi jest proste. W zamian za to będzie dużo przyjemnych chwil na jego właściciela.