479 Shares 3086 views

Belki poliuretanowe: zalety, zastosowanie, instalacja

Nowoczesny sklep z narzędziami oferuje szeroki wybór różnych materiałów dekoracyjnych, tworząc ciekawe i oryginalne wnętrze. Wśród najbardziej popularne są belki poliuretanu. Zewnętrznie nie różnią się od drewna, są idealne do tworzenia takich wnętrzach jak strych, rosyjski rustykalny, eko, Provence i kilka innych.


Opis materiału

Dekoracyjne belki są wysokiej jakości elementy imitacja drewna. Są one wykorzystywane w tworzeniu różnych wnętrzach. Taki materiał jest produkowany na podstawie materiałów środowiskowych, ma wiele zalet. Belki poliuretanowej obojętne charakteryzują się prostotą, dostępność funkcjonalności. Będą dokonać dowolnym pomieszczeniu w domu lub mieszkaniu bardziej wygodne, ciepłe i wygodne. Oryginalny wygląd we wnętrzu kuchni, sypialni, salonu lub przedpokoju.

Pozytywna jakości elementy dekoracyjne

Belki wykonane z poliuretanu są powszechnie stosowane nie tylko projektantom, ale także zwykłych ludzi. Wynika to z faktu, że mają one następujące zalety:

 1. Lekkie, w przeciwieństwie do drewna. nie spowoduje szkód podczas montażu jest niskiej jakości.
 2. Są trwałe, nie gnije, pleśni, bakterii.
 3. Wodoodporny. Może być stosowany w środowiskach o dużej wilgotności.
 4. Ognioodporne, nie ulegają spalaniu.
 5. Belki poliuretanowych nie absorbują zapachów można zatem stosować w kuchni.
 6. Jest przyjazny dla środowiska materiał, nieszkodliwy dla zdrowia ludzkiego.
 7. Mają bogatą gamę kolorów (biały, brązowy, jasnych odcieni). Może naśladować takie szlachetne drewna, takich jak dąb, orzech, wenge, klon, czereśnia i innych. Mają one różne rozmiary i sekcje.
 8. Pozwala ukryć różne komunikaty: okablowanie, wodno-kanalizacyjnych, wentylacji i kabli.
 9. Proste i łatwe do zainstalowania. Z instalacji, można poradzić sobie na własną rękę, bez pomocy specjalisty.
 10. Wizualnie strukturę przestrzeni, podzielić go na strefy. Ponadto rozszerzenie i zwiększenie pomieszczenia.
 11. Mają niską cenę w porównaniu z elementów drewnianych są więc dostępne dla każdego użytkownika.

Wszystkie te zalety belek poliuretanowych uczynić je bardziej atrakcyjne w porównaniu z materiału naturalnego. Ponadto, nie tracą drzewa i cechy zewnętrzne.

Zastosowanie wiązek z poliuretanu

Ten element dekoracyjny jest szeroko stosowana we wnętrzu. Belki stropowe z Old pełnił funkcję utrzymania podłogi dach płytowych lub najwyższym piętrze. Z biegiem czasu, ten element był niedźwiedź nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjny, nadając pomieszczeniu specjalny ciepło i prostota. Najczęściej belki poliuretanowe są stosowane w następujących wersjach: wewnętrznych:

 • Strych styl – znamienny przez zastosowanie białego, cegła, elementów metalowych do niego.
 • Rosyjska wioska stworzona przez światło sosny.
 • Górski odpowiedni ciemno zabarwione dąb.
 • Provence wrażeniem jasnego dębu i jesionu.

Belki z poliuretanu może mieć inną strukturę: być gładkie lub szorstkie, z imitacji drewna rustykalnym.

Montaż belek dekoracyjnych

Proces instalacji elementu dekoracyjnego jest dość prosty, nie wymaga specjalnego sprzętu i umiejętności. Mocowanie odbywa się do kleju lub wkrętów. Szczeliny między belkami ukryte przez specjalny pas, który wygląda jak metalowy wspornik. Tak więc, ramiona poliuretanowe są doskonałe uzupełnienie wnętrza. Ze względu na wysoką jakość imitacje są trudne do odróżnienia od prawdziwego drewna. Mają wiele pozytywnych cech sprawiają, że pokój oryginalny, przytulny, urządzony w stylu rustykalnym domu.