504 Shares 6645 views

Najlepszy tani analog "Pentalgin". Rosyjski odpowiednik „Pentalgin”

Najlepiej sprzedających się leków we wszystkich aptekach – to leki przeciwbólowe. I ich ludzie są często wybierane bez konsultacji z lekarzem. Niektóre leki są bardziej popularne, a inne są kupowane rzadziej. Na czym to zależy? Wpływa na ludzi, zwłaszcza reklamy, rekomendacji znajomych, osobistego doświadczenia, a także cenę. Wielu pacjentów są przyzwyczajeni do „Pentalgin”. Po wypróbowaniu leku raz na ból tylko kupić. Ale coraz częściej poszukują taniej zamiennych nawykowych narkotyków w ostatnich latach. W związku z tym pytanie, co aptek analog „Pentalgin” jest. Osoby zainteresowane bardziej tanie, ale jest to skuteczne lekarstwo. Tym bardziej, że po wprowadzeniu zakazu równie skuteczny jak kodeina nie stać „Pentalgin”.

Generic i analogowe: co to jest

Uwalniając lek na rynku, trzeba mieć patent na niego. Jego projekt, reklama, tworzenie oryginalnych opakowaniach – to wszystko kosztuje dużo wydatków. Dlatego markowe leki są dość drogie. Ale po 20 latach w większości przypadków, patent zabraknie, i inne firmy farmaceutyczne mogą wytwarzać podobne leki. Takie leki są nazywane generyczne lub analogi. Zazwyczaj są one tańsze, ale mają tę samą substancję czynną, w związku z tym mieć taki sam skutek. Więc w sprzedaży pojawi się kolejne produkty o tym samym składzie, ale różnią się w cenie. Niektórzy pacjenci są tego świadomi i starają się kupować tańsze odpowiedniki zamiast oryginalnych leków. W większości przypadków są one tak samo skuteczne, ale czasami zdarza się, że jakość ich składowych niższych elementów. Wielu pacjentów spróbować znaleźć analog „Pentalgin”. Lek ten jest więc skutecznie usuwa ból, że niektóre pomaga nic poza nim.

Co robi „Pentalgin”

Tabletki te są wykorzystywane do bólu różnego pochodzenia:

– zapalenie stawów, osteochondroza, bóle mięśni i rwa kulszowa;

– bóle głowy, nawet spowodowane przez skurcz naczyń krwionośnych;

– w przypadku zębów;

– skuteczny lek na pooperacyjnej lub syndromu pourazowego;

– szybko łagodzi kolki nerkowej, ból pęcherzyka żółciowego, zapalenia trzustki lub choroby kamieni żółciowych;

– „Pentalgin” stosowane w celu złagodzenia objawów SARS, grypa: nieznacznie obniża temperaturę i usunięcie bólu.

Osobliwości składu i działania

Co może tłumaczyć skuteczność tego leku? Tylko jego wyjątkowy skład. Zawiera ona pięć składników aktywnych, co znajduje odzwierciedlenie w tytule. Początkowo, preparat zawiera dwie substancje lekowe: fenobarbital i kodeiny. Ze względu na ich efekt przeciwbólowy był silniejszy. Przeciwbólowe zawierać metamizolu sodu. Ale teraz „Pentalgin” dostępny jest z tym składzie:

– paracetamol działający w ośrodkach ból i termoregulacji w mózgu;

– naproksen – silny niesteroidowy środek przeciwzapalny;

– Kofeina – rozszerza naczynia serca i nerek, likwiduje senność i zmęczenie, poprawia przeciwbólowe strawności;

– Drotaverinum – jest silnym przeciwskurczowe;

– maleinian feniraminy – ma rozkurczowe, leki przeciwhistaminowe i łagodne działanie uspokajające.

Nie wszyscy pacjenci, którzy szukają analogu „Pentalgin” wiem, że część z nich uległa zmianie. Teraz, z lekiem metamizolu sodu, fenobarbital i kodeiny można kupić tylko na receptę, a nawet wtedy nie wszędzie.

Co może zastąpić „Pentalgin”

Środki przeciwbólowe w aptekach partii. Ale wśród nich wyróżnia się „Pentalgin”. Analogi tańsze istnieć, ale nie wszystkie są jednakowo skuteczne. W doborze leków na zastąpienie „Pentalgin” należy skonsultować się z lekarzem i dokładnie zapoznać się z instrukcją. Nadal muszą wiedzieć, że nie musi być bardziej skuteczne niż inne leki, nawet przy takim samym składzie jak w „Pentalgin”. Zamienne – analogi i generyków leku – może być następująca:

 • „Pentalpha” – lek produkowany w Rosji, ale na receptę, ponieważ składa się ona z narkotycznych leków przeciwbólowych.
 • „Pentamialgin” – zawiera również fenobarbital i kodeinę, a tylko nieco tańsze niż w oryginale.
 • „Plivalgin” – jest tańszy niż oryginał, ale jego skład jest nieco inna: z paracetamol to zawiera propyfenazon przeciwbólowe.
 • Lek „sedan M” ma podobny skład do pierwotnego „Pentalgin” i nie warto tańsze.
 • „Sedalgin plus” bułgarski produkcja jest nieco mniej wydajne, ponieważ nie zawierają przeciwskurczowe.

Ponadto, istnieje wiele leków, które mogą zastąpić „Pentalgin”. Analogi tańsze go – jest "spazgan" "ibuprofen", "Drotaverinum" "Paracetamol", "Novigan", "Solpadein" i inne. Leki te są bardziej narażone na Synonimy „Pentalgin” bo mają nieco inny skład, ale podobny efekt.

Rosyjski analogi narkotyków

W ostatnich latach ceny importowanych leków znacznie wzrosła. W tych okolicznościach, stało się pilne pytanie brzmi, czy jest rosyjskim odpowiednikiem „Pentalgin”. W naszym kraju, produkuje kilka produktów, które obejmują pięć czynne.

1. „Pentamialgin” – jest kompletnym analog „Pentalgin” z kodeiny i fenobarbital. Dlatego można go kupić tylko na receptę. A cena tego leku nie jest mała – 130 rubli.

2. Podobny lek sprzedawany w Rosji – jest „pentalpha”. Skład i czytać to samo, ale w aptekach nie jest ona prawie można znaleźć.

3. Kolejny rosyjski odpowiednik tabletek „Pentalgin” – to „Santotitralgin”. Jest tani – około 40 rubli, ale zawartość w swoim składzie kodeiny i fenobarbital co zbyt drogie dla wielu pacjentów.

4. Jednak chyba najbardziej popularny rosyjski substytutem „Pentalgin” – to „Tsitramon”. Jego działanie jest nieco słabszy, ale kosztuje mniej – 30-40 rubli. Zawarte w jej skład, kofeiny i aspiryny nie tylko uśmierzania bólu, ale także zmniejszyć temperaturę i zwiększyć wydajność.

Najtańszy analogi „Pentalgin”

1. „Andipal” jest blisko „Pentalgin”. Zawiera on również przeciwbólowe, rozkurczowe i fenobarbital, zwiększając ich działanie. Kup „Andipal” może być dla 40-50 rubli.

2. Innym analog "Pentalgin" tanie – a "spazgan". Składa się on z dwóch przeciwspazmatyczny i metamizolu sodu. Dlatego jest bardzo skuteczny na skurcze, skurcze i migreny. Lek można kupić za 40 rubli.

3. Jest bardzo blisko w kompozycji „Pentalgin” lek – A „Kaffetin”. Zawiera także paracetamol, kofeinę i przeciwskurczowe i jest skuteczny w skurcz naczyń, skurcze i bóle różnego pochodzenia. Powinien on być nieco tańsze narkotyki „Pentalgin” – około 80 rubli.

4. Dla tych, którzy szukają analogu „Pentalgin” tanie, warto zwrócić uwagę na leki, takie jak:

 • „Paracetamol” – cena od 20 rubli,
 • "Drotaverinum" – około 50 rubli,
 • "Ibuprofen" – 30 rubli.

Leki te nie są wyczerpujące, zawierają jedną substancję czynną. Ale w większości przypadków pomaga w bólu o umiarkowanym nasileniu.

Jak wybrać odpowiedni analog

Oczywiście, wielu z tych, którzy często cierpią z powodu bólu, szukając tańszych leków. Ale przy wyborze unikalny muszą wiedzieć, że mogą one różnią się tylko tych pracowników, ale także ilość substancji czynnej. Nawet preparaty zawierające te same składniki jak „Pentalgin” może nie być tak skuteczne. To zależy od stopnia czystości substancji czynnych oraz ich stężeń. Dlatego „Pentalgin” analogi mogą być słabo wchłaniane, mają więcej skutków ubocznych lub nie masz pożądany efekt. Przede wszystkim wybór leków należy skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj, specjalista może zaoferować kilka opcji, które różnią się pod względem wartości. Rzadko zdarza się, że ból może tylko usunąć „Pentalgin”. Analogi zazwyczaj tańsze ich skuteczne. Ale to zawsze jest konieczne, aby dokładnie przestudiować instrukcję i po raz pierwszy się stosowanie leku w małej dawce. Ponadto konieczne jest, aby poznać przyczynę bólu i używać konkretnych leków:

 • migrena – "Migrenol"
 • kolka – "no-silosy" lub "Drotaverinum"
 • przy wyższych temperaturach, – „ASA” lub „Paracetamol”.

Recenzje substytutów narkotyków

Wiele osób nie iść do lekarza i do zwykłej medycyny ból głowy własnego wyboru. Najbardziej pozytywne opinie takich preparatów:

 • "Tsitramon"
 • "Ibuprofen"
 • "Paracetamol"
 • "Spazmalgon"
 • "Novigan".

Pomagają z bólu o umiarkowanym nasileniu. Ale w kolki nerkowej jest lepiej pić „bez silosów” lub „Cystone” migrenę – „Migrenol” Arthritis – „Nise”, a na ból zęba – „Ketanov”. Leki te są dość skuteczne, ale wielu pacjentów mówią, że „Pentalgin” pomaga im lepiej.