569 Shares 5185 views

„Peritol”: instrukcje stosowania leku, ceny i analogów. Odpowiedź na skuteczności „peritol” dla przyrostu masy ciała

Lek „Peritol” (nazwa międzynarodowa – preparat „cyproheptadyny”) odnosi się do grupy leków przeciwhistaminowych, mające na celu eliminację reakcji alergicznych różnej etiologii. Jako środek pomaga uporać się z szeregiem innych problemów. Dziś dowiadujemy się, co w innych przypadkach, lekarz może zalecić pacjentowi leku, dowiedzieć się, jak go używać, jak również rozmowy na temat ceny leków i opinii ludowej nim.


Efekty farmakologiczne

Lek „Peritol” zapobiega powstawaniu i nasilenie reakcji alergicznych osłabia. Ponadto, ma przeciwświądowe, antiexudative, sedacja. Lek pobudza apetyt i pomaga kobietom cierpiącym na anoreksję, przyrost masy ciała.

wskazania

Oznacza „peritol” instrukcje użytkowania są jasne i wyczerpujące, może być podawany przez specjalistów w tych problemów zdrowotnych:

– reakcje alergiczne o różnym charakterze, w tym pokrzywka, zapalenie skóry, obrzęk naczynioruchowy.

– toksikodermiya.

– Katar sienny.

– wyprysk.

– Jeżeli pacjent nie ma apetytu.

– ukąszenia owadów trujących.

– Migrena.

– brak łaknienia różnej etiologii (nerwowego, idiopatyczna).

– w warunkach z wyczerpaniem się organizm po doznaniu infekcji.

– w – terapii skojarzonej do leczenia przewlekłej choroby trzustki (trzustka).

Kompozycję leku

Lek „peritol” instrukcje użytkowania, które muszą być koniecznie w opakowaniu znajdują się następujące elementy:

– Głównym substancja czynna – chlorowodorek cyproheptadyny (4 mg).

– Dodatkowe składniki leków – skrobię ziemniaczaną, stearynian magnezu, talk, laktoza jednowodna, talk, żelatyna.

Formularz uwolnienie

„Peritol” lek sprzedawany jest w postaci:

– tabletki;

– syrop.

Tabletki są pakowane w karton 20 sztuk. Każda tabletka – 4 mg.

Syrop jest pakowana do fiolek z ciemnego koloru 100 ml.

Sposób stosowania i dawkowanie pigułki

Pigułki przyjmuje się doustnie, najlepiej wieczorem po kolacji.

Dawkowanie tabletek „peritol”, których cena nie jest tani, w zależności od diagnozy pacjenta, jak i jego wiek.

– Zwykle dzienna dawka dla dzieci w wieku 15 lat i dorosłych – 1 tabletka trzy razy dziennie (w sumie 12 mg leku, otrzymuje się).

– W przypadku przewlekłej pokrzywki – 0,5 tabletki 3 razy dziennie (to jest 6 mg leku).

– W przypadku osoby dorosłej ostra migrena, wówczas powinien on przyjmować 1 tabletkę raz. Gdy dowolny efekt nie nadszedł, trzeba pół godziny, aby powtórzyć odbiór tej samej dawce. Całkowita ilość leku, które mogą być płci męskiej lub żeńskiej napój przez 6 godzin nie powinna przekraczać 2 tabletki.

– Jeśli dziewczyna zdiagnozowane jako „anoreksja”, to jest konieczne do picia 1 tabletka 3 razy dziennie.

Kto wyznaczył syrop „peritol”?

Tabletki przeciwko dzieciom nie są stosowane, to zaleca się stosowania leku w innej formie dopuszczenia do nich.

Dawka leku w postaci płynnej jest:

– lasek od 2 do 7 lat – 10,5 ml syropu 1 raz dziennie.

– chłopców i dziewczęta od 7 do 14 lat – 10 ml syropu 2-3 razy dziennie.

Przestrogi

„Peritol” – syrop lub tabletki do podawania doustnego – należy stosować ostrożnie dla dzieci i osób starszych. Fakt, że te kategorie osób są szczególnie narażone na skutki uboczne tego leku.

Musisz być ostrożny dla osób z chorobami układu krążenia, lub którzy mają historię astmy oskrzelowej, nadczynność tarczycy lub nadciśnienie.

Podczas leczenia lekiem „peritol” instrukcja obsługi, która opisuje sytuacje, w których lek należy przyjmować z ostrożnością, lepiej jest unikać niebezpiecznych czynności, jak również prowadzenie samochodu.

Przedawkowanie u dzieci i dorosłych

Jeżeli osoba przypadkowo lub celowo wypił lekarstwo, to może wkrótce stać się problemem zdrowotnym. Zatem u dzieci objawy przedawkowania zaobserwowano następujące: podniecenie, występowanie halucynacji, drgawki, sztywność źrenic, problemy z naczyniami krwionośnymi, a nawet śpiączka.

U dorosłych, powikłania mogą wystąpić takie jak: dezorientacja, depresja, drgawki, śpiączkę. Bardzo rzadko mają zaczerwienienie skóry i gorączka z powodu niekontrolowanego przyjmowania oznacza „peritol”. w sprawie stosowania tego leku przewodnika opisuje co należy uważnie, aby pomóc poszkodowanemu.

Tak więc, należy najpierw umyć żołądka, a następnie wypić węgiel aktywowany. Wraz z rozwojem efektów atropiny (podrażnienie układu nerwowego) potrzebujesz pomocy eksperta. Lekarz wykorzystuje ten przypadek , pozajelitowe podawanie roztworu fizostygminy salicylan. Ekspert, na podstawie sytuacji i stanu pacjenta może również posiadać resuscytacji. Ale analeptic używki i w tym przypadku, są przeciwwskazane.

skutki uboczne

Medycyna „peritol” na przyrost masy ciała, jak również w leczeniu alergii różnej etiologii, a także wielu innych chorób, może powodować niepożądane reakcje u ludzi z różnych układów organizmu:

Przewód pokarmowy: nudności, wymioty, biegunka, suchość w jamie ustnej.

– Z serca, naczyń krwionośnych i krew, hemostazy, zaburzeń układu krwiotwórczego, tachykardia, niedokrwistość hemolityczna.

– Reakcje alergiczne: wysypka, obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne, nadwrażliwość.

– Z układu nerwowego i narządów zmysłów: bóle głowy, osłabienie, zawroty głowy, niepokój, halucynacje.

Przeciwwskazania

Lek „peritol” instrukcjach używania, które stwierdza, że lek należy stosować ściśle według zeznań lekarza, nie mogą być podawane ludziom w następujących okolicznościach:

– W czasie ciąży i podczas karmienia piersią.

– w jaskry zamykającego się kąta.

– jeżeli pacjent ma BPH zatrzymanie moczu przestrzegane.

– Jeśli pacjent jest predysponowany do rozwoju obrzęku.

– Lek ten jest w formie tabletek jest zabronione wziąć dzieci w wieku poniżej 2 lat.

cena

Koszt leków „peritol” zależy na drodze emisji, liczbę tabletek w opakowaniu lub na objętość syropu. Zatem tabletki „peritol”, których cena w różnych miastach Rosji i nurków, można kupić od 500 do 800 rubli za opakowanie (a opakowanie zawierające 20 tabletek). Objętość 100 ml syropu można zakupić w cenie 1200-1500 rubli.

opinie ludzi

Lek „peritol” ma kilka opinii na tej podstawie, że on nie jest popularne i reklamowane. To było nawet trudno znaleźć w aptekach, więc ludzie kupowali leki przez Internet. Ich osądy o leku w przeważającej części lewej do kobiet, które stosowały środki w celu zwiększenia masy ciała. Płci, którzy mieli do czynienia z opinii leku „peritol” z niego pozostało tylko pozytywne. Ale inni ludzie, oni powinni: jeśli dana osoba chce się lepiej, to, oprócz leku, konieczne jest użycie wysokokalorycznych i lekkostrawne potrawy.

Istnieją również reakcje pacjentów leczonych tym lekiem z pokrzywki, zapalenia skóry i innych reakcji alergicznych. Niestety, w naszych czasach, wiele osób cierpi na alergie różnego pochodzenia. I to nie zawsze jest jasne, na co ten lub ta osoba ma nadwrażliwość układu immunologicznego. Dlatego dermatolodzy przepisywane różne leki dla tych pacjentów w celu zidentyfikowania najpotężniejszy lek, który będzie leczyć alergie na stałe. Wśród takich leków i leków wymienionych „peritol”. Pigułki naprawdę pomóc radzić sobie z alergią różnego pochodzenia, u pacjentów z przystankami swędzenie, zaczerwienienie, osoba przestaje kichanie i kaszel.

To narzędzie jest naprawdę skuteczne, może leczyć osoby z tych chorób, które są określone w instrukcji. Jednak od razu biec do drogerii lub zamówienia leków przez internet nie jest tego warta. Po tym wszystkim, należy najpierw skonsultować się z lekarzem na temat możliwości stosowania tego leku. A jeśli specjalista mianować go, człowiek będzie musiał bardziej wielkie dzieło, aby znaleźć go w aptece.

Medycyna „peritol”: odpowiedniki

Jeśli nie znajdziemy go w aptekach i boi się go kupić w Internecie, można znaleźć podobne leki na efektach. Zatem lek „peritol”, analogi, które, nawiasem mówiąc, można kupić bez problemu można zastąpić następujące leki: pigułka „Gistafen”, „Diazolin” „Claritin”, „Loratadyna”, „Aerius”, „Dramina”.

Warunki i terminy

Zapisywanie leków jest konieczny w temperaturze od 15 do 25 stopni. Lek ten, jak zresztą i inne leki muszą być przechowywane z dala od dzieci tak, że nie przypadkowo go odnaleźć i nie pić syrop lub połknąć tabletki. Okres przechowywania tabletek tego leku wynosi 5 lat, a syrop – 3 lat.

Teraz, że wiesz wszystko o „peritol” preparatu. Instrukcje, cena, rodzaj emisji, opinie ludzi o nim zostały szczegółowo omówione w przeglądzie. Okazało się, że to oznacza złe pomaga zebrać brakującą masę. Ponadto, lek ten okazał się skuteczny w likwidowaniu objawów alergii o różnym pochodzeniu. Jednak, niestety, do zakupu tego narzędzia, trzeba ciężko pracować, ponieważ nie zawsze jest możliwe, aby znaleźć w aptekach. Ale bądź co bądź, jeśli lekarz wyznaczył osobę tabletki lub syrop „peritol” konieczne jest, aby je zdobyć. W rzeczywistości, sądząc po opiniach ludzi, ten lek jest bardzo skuteczny.