139 Shares 6304 views

Tu-154M inny Poletayev

samolot pasażerski Tu-154, który stał się najbardziej popularnym w ZSRR jet, pomyślany jako zamiennik dla IL-18 i An-10, który na początku lat sześćdziesiątych były podstawą floty samolotów, Aeroflot. Potrzebna jest nowa, bardziej szybki, ekonomiczny i wygodny samochód, niektóre, takie jak amerykański Boeing 727.


Podobieństwo wymagań technicznych dyktowane i podobnych systemu – niskim jednopłatowiec z czyszczonej skrzydle, stabilizatorów ogonowych silnika windy do trzech, jeden w centrum i dwa osadzone uchwytów na bokach tylnej kadłuba biegunowych.

W 1968 roku Tu-154 zabrał do nieba. Cztery lata później, w 1972 roku rozpoczął działalność komercyjną na trasie Moskwa-Mineralne Wody.

Pierwszy Modyfikacja nazywa Tu-154 A. Poprawa jest głównie do instalacji silniki NK-2-Y – są silniejsze niż przewidywano we wstępnym wykonaniu.

Od 1976 roku, wkładka została zmodyfikowana ponownie, tym razem zmiany były większe, że zostały one poddane i mechanizacja skrzydła, a przedział pasażerski i wyposażenie pokładowe. W tej postaci samolot nazwano Tu-154 i do 1981 roku wyprodukowano .. Chociaż początkowo zaproponowano zmianę nazwy w Tu-164, to nie było tak znaczące ulepszenia konstrukcyjne. Kiedy samoloty zaplanowanych napraw wcześniejsze wersje retooled do poziomu technicznego ostatniej modyfikacji.

Jednakże, naprężenia wywołane w szybowcu kontynuował zadowalające techników obsługujących samoloty. Podczas każdego z lotów z obudową nitu spadł, musiały zostać przywrócone. Wada ta, a także inne problemy utrzymuje się w trzecim głównym (ale nie było więcej niż dwa tuziny) modyfikacji.

W 1984 roku ukończył prace nad stworzeniem Tu-154. Te wkładki ponad trzystu zostały zbudowane. Rezultatem jest wielki samolot. Liczba pasażerów wzrosła do 180 osób, a niezawodność statek znacznie się poprawiła. Dowód „witalności” samolotu w trudnych warunkach była mistrzowsko wykonany lądowania na opuszczonym lotnisku w pobliżu miasta Ukhta w 2010 roku, kiedy piloci zdołali uratować życie pasażerów przy pełnym odmowy pokładowego Electric. Tu-154 przywrócona jego działanie kontynuowane.

Katastrofa prezydenckiego samolotu Air Force Polski w Smoleńsku, które nastąpiło w tym samym roku, doprowadziły do rozmowy o zawodności samolotów produkcji radzieckiej, jednak przeprowadzić dochodzenie w celu udowodnienia, że spowodowane było zmuszając pilota do lądowania w trudnych warunkach pogodowych, w których wszystkie najbardziej nowoczesne, wkładka doprowadziłoby sami o tym samym.

Na ogół uważa się, że żywotność Tu-154M pozwala mu służyć jako ćwierć wieku lub utrzymać się w powietrzu piętnaście tysięcy godzin. Cruising sufit jest więcej niż 12 km, a prędkość – 900 km / h. W posiadaniu wielu rosyjskich i zagranicznych linii lotniczych samolotów, dobrze wykonane i są zdolne do wykonywania przewozów pasażerskich mogą zostać zmodernizowane, wyposażony w cyfrowy awioniki, a nawet po pewnym wyrafinowaniem w celu zastosowania jako paliwo gaz ziemny skroplony. Od końca lat dziewięćdziesiątych Bureau nazwie. Tupolew oferuje do wykonywania pracy w celu przedłużenia żywotności i doprowadzenie Tu-154 do poziomu wymagań dla nowoczesnych samolotów. Klienci mają.