303 Shares 7948 views

Pochodzenie Internetu jest "dobre". Co to jest słowo?

Agresywna i postępowa młodzież prawdopodobnie znana jest jako "godnota". Co to jest, nie muszą wyjaśniać. Ale starsi ludzie potrzebują wyjaśnień. Zastanów się nad znaczeniem tego słowa, a także porozmawiaj o jego mocnych i słabych stronach.

Znaczenie

Poczucie, nawet jeśli nie wiesz dokładnie, możesz zrozumieć. Nowoczesne słowo ma jeden korzeń z napisem "dobry", "pasuje", "pasuje". Natychmiast staje się jasne, że taka ocena jest pozytywna. Trudno powiedzieć, czego nie podoba się jako ocena rzeczownika "nedostnost", ale nie przyzwyczailiśmy się do tego … I "dobre" (co właśnie odkrywamy) to popularna koncepcja w internecie, a nie tylko .

Jeśli sformułujemy krótką definicję, wydamy następujące oświadczenie: "Rok jest terminem, w którym ludzie oceniają coś jako pozytywne, sprawdzalne, co lubią".

Nieostrość pojęcia: siła i słabość słowa

Z definicji jest jasne, że pojęcie jest raczej niejasne, a to uczucie jest poprawne. Pod oceną "przydatności" znajduje się słaba, ledwo zauważalna uczucia i zdumienie. Przywołuje się jeden szczegół psychologiczny: tylko to, co można zrozumieć i wyrazić na osobie. Wyobraź sobie, że ludzie anulowali skalę ratingową, nie ma już "pięciu", "czwórek", "trójek". Są tylko "podporządkowane" lub "nie poddane." Jeśli świat będzie żył tą zasadą, wtedy osoba szybko straci na ostrość postrzegania świata, będzie on myśleć tylko w kategorii "tak lub nie". Być może z pewnością to nie jest złe, ale odcienie utracone.

W kwestii ważności (czego się dowiedzieliśmy), zwięzłość i duża liczba uczuć, z reguły złożonych, przekazanych przez to słowo, ma pozytywne aspekty. Na przykład szacunkowa oszczędność czasu, gdy trzeba mówić szybko i na temat sprawy. Ale nawyk tych słów zabija wyrazistość języka, a wraz z przemówieniem ludzie są uproszczeni.

Dlaczego warto zastąpić pojęcie "ważność" i jak?

Nie trać kontaktu z poprzednim uzasadnieniem. Oczywiście nie można po prostu wyłączyć się z nowych trendów w życiu i języku, ale może nie wszystko nowoczesne jest tak dobre? Teraz najważniejsze jest szybkość i efektywność, ale jeśli chodzi o komunikację z ludźmi, czy warto spieszyć się? Może lepiej wyrazić swój pomysł w bardziej pełny i głębszy sposób?

Ale jak zastąpić definicję "przydatności" (co to znaczy, już zrozumiałem)? To całkiem łatwe do znalezienia analogowej – osobistej kreatywności. Osoba widzi film lub czyta książkę, a teraz pytają go o to, co myśli. I zamiast odpowiedzi monosylabicznej, komponuje długi fragment o zasługach i wadach dzieła sztuki. Tak, to dużo trudniejsze, potrzebujesz nawyku. Ale niech czytelnik nie ma wątpliwości, że w przyszłości będzie dobrze służyć. Aby nie myśleć w znaczkach internetowych, musimy czytać więcej rosyjskich klasyków i pomyśleć, myśleć, myśleć, analizować i zrozumieć nasze podejście do świata zewnętrznego, a następnie ocena "godności" (którą ujawniliśmy w artykule) nie będzie już wydawać W niemal każdej sytuacji.