329 Shares 6481 views

Rozwój mowy w drugiej grupie młodszej. ćwiczenia

Rozwój mowy w drugiej grupie młodszej Jest to zestaw systematycznych działań mających na celu wzbogacenie słownictwa dzieci na magazynie, zdolność do wyrażania swoich myśli w sposób spójny. Ćwiczenia powinny być przeprowadzane regularnie, przynajmniej dwa lub trzy razy w tygodniu. Druga najmłodsza grupa – wiek w przedziale od czterech do pięciu lat. Jest to okres, w nowoczesnej nauki psychologiczne jest uważany za najbardziej korzystne dla uzupełnienia słownictwa czynnego i biernego. W tym artykule przyjrzymy się kilku ćwiczeń poznawczych, które przyniosą dziecku wymierne korzyści.


Opowieść o obrazie

Pedagog kładzie przed dziećmi obrazów i daje zadanie uzupełnić historię, opartą na ilustracji. Podczas reakcji dziecko może oglądać na obrazie, że stwarza poczucie zaufania. Wszakże nawet jeśli dziecko jest czymś zapomnieć, a potem, patrząc na obraz, będzie w stanie zapamiętać i kontynuować swoją narrację. Sporządzenie historię w konkretnych ilustracjami doskonale rozwija pamięć, pociągi wyobraźnia, promuje rozwój mowy.

Wystarczy pomyśleć: Przed rozpoczęciem powiedzieć dziecku trzeba psychicznie przygotować się do odpowiedzi. On będzie zacząć szukać odpowiednich słów, aby wyglądać w oczach nauczyciela i kolegów mądry, kompetentny, chłopak lub dziewczyna. Rozwój języka w drugiej grupie młodszej przedszkola zaczyna się świadome pragnienie, aby wykonać dobrze i pragnienie, aby to tak dobre, jak to możliwe. Często spójna historia jest przeznaczona na prowizje pedagogicznych oraz różnych zajęć na świeżym powietrzu, kiedy staje się zdolna do szacowania dorosłych dzieci.

„Czwarty ekstra”

Jest to świetna gra, że można grać w domu z dzieckiem. Jest również stosowany w klasie w przedszkolu. Rozwój mowy w drugim najmłodszych nie jest bez porównania, analizy i syntezy. Istotą ćwiczenia jest następujący: zanim dziecko rozplanowane zdjęcia zwierząt, ptaków, przedmiotów lub osób, z których trzy zdjęcia mogą być logicznie uznane za jedną grupę, a czwarty jest zbędny. Jako opcje są idealnymi ilustracje z trzech zwierząt domowych i dzikich jednej, meble i odzież.

Synonimy i antonimy

Choć małe dzieci w wieku od czterech do pięciu lat, nadal nie wiem, te warunki, mogą być zaangażowane w taki sposób, że dobrym przykładem wprowadzenia ich do tych pojęć. Rozwój języka dla młodszych grup opiera się przede wszystkim na właściwej organizacji i podejścia do zatrudnienia. Ponieważ dzieci są jeszcze wystarczająco małe, aby uczyć się języka rosyjskiego, oczywiście, oni znają tylko ze składnikami, które powodują ich zainteresowanie i łatwy do zapamiętania. Na przykład, nauczyciel może wezwać słowo „biały” i dać kilof odesłanie przeciwnej wartości ( „czarny”). Kiedy dzieciom zrozumieć istotę, właściwe jest, aby zaprosić ich do własnych słów przeciwnym znaczeniu. Dzieci bardzo cieszyć tej działalności!

Uczenie się wybrać synonimy i antonimy dla słowa jest ważnym elementem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Rozwój języka w 2 młodszej grupy przyczynia się do ogólnego dobrostanu psychicznego dziecka, tworzenie zdolności analitycznego myślenia, uciekać się do porównania syntezy przedmiotów.

niesamowite Hack

To ćwiczenie może być wykonywane tylko pod warunkiem jeśli dzieci wcześniej podano zadanie, aby coś z rękami. Ten siekać mogą być wykonane z tektury, kolorowego papieru, tkaniny lub gliny. Nieruchomość musi być z rodzicami, aby spójną historię: dlaczego to jest to konieczne, jakie są jego zalety, w stosownych przypadkach, etc. Wątek najlepiej z góry do negocjacji, ale może pozostawić dzieciom właściwej decyzji. Potem historia będzie bardziej żywy i naturalny.

Z reguły dzieci z wielką przyjemnością rozmawiać o swoich ulubionych zabawek przy wprowadzaniu ich w przedszkolu. Oto oni nie mają nawet o to zapytać! Użyj tej metody. Jeśli widzisz, że dziecko nie pozwala z rąk pluszowy królik lub samochodem, chodzić do niego, poprosił o tym mówić. Zobaczysz, jak łatwo to zacznie dzielić się z wami wrażeniami.

pieścić

Na pewno swoimi uczniami w domu jest małe zwierzę. Pozostawić do wyjścia zadanie obserwować czworonożnego przyjaciela: Jak i co zje, kiedy idzie spać, co wymaga zwrócenia uwagi na siebie. Być może dziecko, inspirowany z tego pomysłu, od razu sięgnąć po historię, w której koniecznie wspomnieć o zwyczajach swojego zwierzaka i niezwykłych zdolnościach.

Rozwój mowy w drugiej grupie młodszej To odbywa się na entuzjazm, zainteresowanie otaczającym ich świecie. Nawet bez specjalnej klasy, można znaleźć pretekst do rozmowy z dziećmi na temat konkretnego tematu.

Co to zawód?

Dzieci często lubią sobie wyobrazić dzielnych żeglarzy, wyrusza na niebezpieczną i ekscytujących przygód. Przedmiotem szkolenia zawodowego dla nich więcej niż interesujący, ponieważ należy ona do świata dorosłych. Każdy wie, jak popularne gry w lekarza, fryzjera, kierowcy. Uważny wychowawca zawsze móc znaleźć każde dziecko indywidualnego podejścia: dowiedzieć się o jego hobby, zainteresowań, marzeń, aspiracji. Można zapytać dziecko, co to będzie w przyszłości. To, co stanowi rozwój mowy. Druga grupa młodzieży – jest to świetna okazja, aby nauczyć się czegoś nowego, zarówno dla dzieci jak i dla tych, którzy biorą udział w ich wychowaniu. Zbliżyć się do dzieci, rozdzielając je z radością i niepowodzeń, wtedy będą ci ufać.

W związku z tym rozwój mowy w drugim najmłodszych jest złożone i wysoce zorganizowana proces dorosłych interakcji z dzieckiem.