157 Shares 3508 views

Powieść „Scarlett”: streszczenia, recenzje

Powieść „Scarlett”, napisany przez Aleksandroy Ripli, jest kontynuacją jednej z najbardziej znanych dzieł literatury amerykańskiej. On stworzył w 1991 roku. Wkrótce, w 1994 roku powieść „Scarlett”, których opinie wśród fanów M. Mitchell były dość sprzeczne, został nakręcony. Książka zyskała ogromną popularność, głównie dlatego mogę zwrócić miliony czytelników jednej z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych par w literaturze.


o autorze

Jeśli chodzi o amerykański pisarz powieści Alexandra Ripley „Scarlett” szczególnie wymienione. Autor debiutował w literaturze w 1972 roku. Ripley napisał wiele opowiadań i powieści historycznych. Ale popularność przyniósł pisarzowi powieść „Scarlett”. Podsumowanie prac opisanych poniżej.

strata

Powieść zaczyna się od pogrzebu Melanie Wilkes. W tym dniu, Scarlett nagle zdał sobie sprawę, że nie tylko Melanie był jej jedynym prawdziwym przyjacielem, ale to nie podoba, i być może nigdy nie kochała swojego męża. Prawdziwa miłość zawsze była Rhett Butler. Jednak realizacja przyszedł zbyt późno. Jej mąż w tym czasie, i opuścił ją i Atlanta.

Scarlett jedzie do Tary, gdzie nauczył Kolejna smutna wiadomość. Mammy, jej stary pielęgniarka, śmierć. Wysyła telegram do Rhett, prosząc go, aby przyjść i pożegnać umierającego sługi. Scarlett mąż obiecuje spełnić ostatnie życzenie umierającego kobiety – nie pozostawić Scarlett i zawsze dbać o nią. Jednak natychmiast po śmierci starej niani żony potrząsa oświadczenie. Rhett złożył fałszywą obietnicę starej kobiety, rzekomo żeby ją uspokoić, ale w rzeczywistości nie spotkanie nigdy nie nastąpi między nimi.

ruina

Scarlett powraca do Atlanty, aby spełnić ostatnie życzenie Melanie się, to znaczy dbać o Ashley i jego syna Bo. W tym czasie Stany Zjednoczone parzy kryzysu gospodarczego, a także tartak Wilkes przynosi nie tylko korzyści, ale również w każdej chwili wszystko może się palić. Scarlet i podejmuje decyzję, która zmienia jej życie i status finansowy raz ukochanej. Zaczyna budowę domów dla którego Ashley tartak będzie dostarczać materiał. W ten sposób postanowił Wilkes finansowej samopoczucie.

samotność

Po zerwaniu z bohaterką powieści Rhett A. Ripley realizuje że pozostawiony sam w wielkim domu. Ona czuje się samotny. Ona nie jest z kim rozmawiać. Dopiero po wypiciu alkoholu samotność i tęsknotę za jakiś czas wydawało się oddalać. Scarlett zaczyna pić …

Kilka miesięcy później, zdając sobie sprawę, że stacza, bohaterka powieści toczy się w dłoni, a ona decyduje się pójść na Rhett Charleston teściowa, w celu dostosowania go do tyłu.

Eleanor Butler, nie wiedząc lukę między małżonkami ciepła odbywa Scarlett, w przeciwieństwie młodsza siostra Retta. Próbując wywołać zazdrość żoną Scarlett zaczyna flirtować z jednym z panów, ale tylko dostaje naganę od Rhett jej się nim zupełnie obojętna, ale spójrz, ile przez te wszystkie plotki zakłócić jego matkę, że nie zamierza. Rhett chce rozwodu. W zamian za mąż oferuje dużą sumę. Upokorzony przez taką propozycją, kobieta zgadza się iść, ale dopiero pod koniec wielkiego sezonu. Rekompensaty finansowej dać Scarlett i myśli.

Burza na żaglówce

W ostatnich dniach bohater próbuje przekonać byłego kochanka jachtingu. Ale potem zaczyna gwałtowną burzę. Jacht tonie. Tylko cud przeżył, oni wychodzić na brzeg, gdzie objęte nagłej radości, kochać. W ogniu namiętności, Rhett Scarlett ujmuje się w miłości. Jednak godzinę później zrzeka jego słowa.

Zdeterminowany, aby usunąć z ich życia Rhett, Scarlett przyjmuje zaproszenie od ciotki iść w dniu urodzin dziadka na linii matczynej w Savannah, ale w tym samym czasie i wizyta w klasztorze, gdzie jej młodsza siostra wzięła zasłonę. Oto ona planuje również rozwiązać kwestię dziedziczenia.

The Savannah Scarlett mieszka z dziadkiem – sztywny i ponurego człowieka, który trzyma swoje córki i sług w ryzach. Wolność kochający kobietę, która nie podoba. I postanawia odnaleźć swoich krewnych na strony ojca. rodzina O'Hara z radością akceptuje swoją kuzynkę.

Irlandia

Na zaproszenie jednego z jego znajomych Scarlett Irlandia – odwiedza ojczyznę swojego ojca. W tym kraju, przeżywa prawdziwą euforię. Ale wiadomość, że rozwód Rhett jest już urządzony, jest dla kobiet prawdziwy cios. Jednak bohaterka stopniowo się uspokaja. Scarlett jest w ciąży. Wierzy, że w takiej sytuacji, ex-mąż nie będzie jej zostawić. Wkrótce odkrywa, że Butler żonaty. Teraz jednak sens jej istnienia staje się córką.

Kolejnym etapem w życiu bohaterki powieści A. Ripley jest ściśle związana z sytuacją społeczną lub polityczną w Irlandii. W ojczyźnie swoich przodków Scarlett staje osiedla. Jej życie jest coraz lepiej. Jednak tragiczne wydarzenia, które poprzedziły niepokoje wśród Irlandczyków, doprowadzić do tego, że matka i córka pobyt w tym kraju staje się niebezpieczne. Rhett Butler, tymczasem zbliża się do Irlandii. Jest wdowcem i, jak można się domyślać, opuścił dom wyłącznie z powodu jego byłą żoną. Od irlandzkich powstańców, którzy oskarżają o współpracę z brytyjskim Scarlett, ratuje jej byłego męża. A następnie dowiaduje się o córkę. Scarlett i Rhett razem.

opinie

Czy bohaterowie w powieści Mitchell z bohaterów, którzy są zaznajomieni z czytanie powieści, „Scarlett”? Autorka podjęła odpowiedzialność napisać kontynuację słynnej historii miłosnej. Ale wydaje się, że książka A. Ripley mówimy o zupełnie innej kobiety i drugiego człowieka. Przez tego punktu widzenia jest ona zmniejszona większość opinii. Być może fakt, że Mitchell opuścił końcowy otwartego żadnego wypadku. Scarlett stracił wszystko, co miała. I jest to rodzaj kary za swoje grzechy. Powieść „Scarlett” jest dobry jako oddzielny produkt. Ale jako kontynuację tego, według wielu czytelników nieszczęśliwych.

I jeszcze powieść „Scarlett”, mimo wielu niepochlebnych opinii, przyniosła mu światową sławę i chwałę. Self-zatytułowanych mini-serii, wydana w 1994 roku, otrzymała dwie nagrody "Emmy".