855 Shares 2797 views

Fioletowy bazylia. Przydatne właściwości i przeciwwskazania królewski herb

Basil – Przydatne Zioła i obchodzony ich cudownych właściwościach i wszerz aplikacji. Jest to krzew około 70 cm. Kultura ta pochodzi z Azji, gdzie jest uprawiana jako roślina ozdobna i przyprawy. W sumie istnieje kilka odmian tego wspaniałego zioła: różowy, zielony, białe płatki i fioletowy lub zielony łodygi. Jest uważany za najbardziej powszechne fioletowy bazylia.

Przydatne właściwości roślin i przeciwwskazania

Nic dziwnego, że słowo „bazylia” jest tłumaczone z łaciny jako „królewski herb”. Trawa jest nie tylko jej piękno, ale także specjalną wartość wszystkich jego części, nasiona, łodygi, płatków. Tak, zwłaszcza płatków. Niezwykle przyjemny zapach ze względu na obecność w nich olejków eterycznych (substancja meilhavinol, kamfora, eugenol i inne). Ponadto, liście i łodygi zawiera PP witaminy C, B2 i karoten, taniny, lotnego, potas. Jak przydatne fioletowy bazylia? Innym dawna wiadomo, że w domach, w których rośnie, ludzie rzadko cierpią na przeziębienia i grypy. Aby pozbyć się zarazków wody, wystarczy umieścić tam kilka purpurowych liściach. To doskonale wzmacnia nerwy, zwalcza reumatyzm, poprawia pamięć, ma właściwości przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. I to nie jest wszystko, co stanie fioletowy bazylia. Przydatne właściwości i przeciwwskazania to znane w medycynie indyjskiej, gdzie roślina była stosowana jako doskonały środek antyseptyczny. Ponadto, bez niego rzadko traktuje wszelkiego rodzaju rytuałów i ceremonii (w niektórych krajach pogrzebowych i chrzest).

W dzisiejszej medycynie ludowej, bazylia jest stosowany:

1) do leczenia chorób układu oddechowego i chorób układu oddechowego. Tu i przyjść z pomocą substancji olejków eterycznych – kamfenu i evegol aby pomóc poradzić sobie z zatorami, gruźlicy i innych chorób wirusowych, takich jak ostre lub przewlekłe zapalenie oskrzeli. Pokonać astmę, a także w celu wyeliminowania przyczyny jej występowania będą mogli fioletowy bazylia. Przydatne właściwości i przeciwwskazania rośliny badane bardziej szczegółowo w naszych czasach, i tradycyjnej medycyny oferuje leczenie cierpieli łagodnym dymem. Będzie on ułatwić oddychanie i służyć jako wielki profilaktyki raka.

2) bazylia ma korzystny wpływ na układ nerwowy i sercowo-naczyniowych. Ze względu na swoją zdolność do wiązania wolnych rodników pomaga zmniejszyć niepokój, nerwowość i z powodu obecności potasu zdolność obniżania ciśnienia krwi. Bazylia olejek znacznie obniża poziom cholesterolu we krwi.

3) Jest znany doskonały efekt zioła w kamicy moczowej. Bazylia może złagodzić małe kamienie i pozbyć się nadmiaru kwasu moczowego wywierając żadnego pozytywnego wpływu na układ moczowo-płciowy.

4) W Indiach kąpiele powszechne leczenie bazylia różnych chorób skóry. Również ta metoda jest stosowana do łagodzenia stresu i głębokiego oczyszczania skóry.

Fioletowy bazylia. aplikacja

Basil to nie tylko świetna przyprawa, która daje potrawie pyszny smak. Trawa można żuć na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej, jak również wrzody i do dezynfekcji. gumy roślinne wzmacniają utrudniać próchnicy, utraty zębów i usuwania płytki nazębnej. Bazylia nalewka dobra dla chorób oczu, takich jak zapalenie spojówek, jęczmień, ropnia, a także służy jako profilaktyce zaćmy i jaskry. Basil jest cenne dla jego zdolności do leczenia migreny, normalizują ciśnienie krwi. Według Ayurvedą przedłuża żywotność i zapobiega starzeniu się organizmu. Jest udowodnione, że bazylia nie pozwala rozwijać HIV odrę leczyć i reumatyzm. I to nie wszystko, że jest zdolny do królewskiej zioła – bazylia fioletowy.

Przydatne właściwości i przeciwwskazania

W cukrzycy podczas ciąży i laktacji na trawie będzie musiał zrezygnować. Co do reszty, nie ma powodu, aby nie kupić roślinę w doniczce. Można dodać przyprawy w żywności i zapraszamy!