477 Shares 4530 views

Postmenopauza, co to jest i jak sobie z tym poradzić?

Dla wielu kobiet, które osiągnęły wiek 40-45 lat, przychodzi trudny okres życia, znany jako „klimakterium”. Zazwyczaj okres ten trwa od 10 do 15 lat.


Menopauza obejmuje trzy etapy: przed menopauzą, menopauzy i po menopauzie. Co to są te kroki, należy rozważyć nieco więcej.

Przed menopauzą – pierwszy prekursor klimakterium zespół, często towarzyszy zmęczenie, drażliwość, senność, osłabienie, bóle głowy, częste depresje.

W okresie menopauzy poziom hormonów płciowych spada i menstruacja ustaje. W zasadzie ich brak nie prowadzi do wznowienia sześciu miesięcy.

Tak więc dochodzimy do najważniejszych. Postmenopauza – co to jest?

Zazwyczaj chodzi o pięćdziesięciu lat i trwa przez całe życie. Na tym etapie w organizmie kobiety jest spadek żeńskich hormonów płciowych produkowanych przez jajniki i stracił płodności.

To nasuwa się następujące pytanie: „postmenopauza – to choroba lub stan normalny kobiet, które powinny się przyzwyczaić?”

Brakiem hormonów płciowych prowadzi do suchości skóry i błon śluzowych, więc są widoczne zmarszczki zaczynają zanikać i przerzedzanie włosów.

Zmniejszyć rozmiar macicy i ilość śluzu z kanału szyjki macicy, co w końcu zanika całkowicie. Zmieniać i kształtować pierś, tam jest ich rozluźnienie.

Obecność powyższych objawów sugeruje, że kobieta przyszła po menopauzie. Że jest to okres, i może mówić moczu podczas kaszlu, gorączki, śmiech i częste stany zapalne nerek, pęcherza moczowego, i tak dalej. N.

Plamienia u kobiet po menopauzie są traktowane jako objaw choroby nowotworowej. Konieczne jest zatem, aby przeprowadzić dokładną analizę pacjenta.

Głównym powodem plamienia nowotwór naczyń szyjnych, krwawienie może być również z powodu nowotworów jajnika. Później, po 6-7 latach, rozwój chorób sercowo-naczyniowych, często kobieta łapie choroby jak osteoporoza.

Bardzo boleśnie odczuwane przez wiele kobiet po menopauzie. Sposób postępowania w celu poprawy ogólnego stanu organizmu, często hormonalnej podaje bp podobną drogą płciową. Ten rodzaj terapii jest skuteczna w późnych etapach menopauzy. Zabieg ten wykonuje się w celu zapobiegania poważnych chorób układu sercowo-naczyniowego. Jednakże, istnieje przekonanie, że długotrwała terapia zastępcza hormonu zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka.

Jeśli nie jest przeciwwskazaniem do stosowania tej metody leczenia, lekarze zalecają środki wzmacniające, takie jak witaminy, ćwiczeń i zdrowej diety. Ważne jest, aby pamiętać, że w okresie menopauzy jest reorganizacja całego organizmu, związane z brakiem hormonów.

W normalnym toku zmian okresu klimakterium występują stopniowo, a ciało jest łatwiejsze do przystosowania się do nowych warunków.