705 Shares 2517 views

Uwaga! Jaskier ostry!

Jaskier ostry – wieloletnich chwastów rodzina jaskier. Macierzystych pojedyncze, wyprostowane, rozgałęzione liściastych, gładka lub lekko dojrzewania. Wysokość, zwykle około 50cm. Kwiaty roślin o średnicy od 1,5 do 2 cm, z pięciu Płatki pięć złocisto-żółty kolor. Gniazdo – półkulisty. Owoce – kuliste mnogooreshki. Orzechy kosoyaytsevidnye zakrzywione lub proste nosa. Liście palmitynian kwiat-klapowane, z góry – prawie siedzące, dolne przeciwnie – na długich szypułkach.

Propagowane przez nasiona jaskier łąka. System korzeniowy roślin włóknistych – składający się z licznych korzeni przybyszowych. Kwitnienie rozpoczyna się późną wiosną, a kończy w czerwcu. jaskry Kwiaty są powszechne: w Rosji – w ramach Europejskiej (z wyjątkiem dalekiej północy) i Syberii Zachodniej, a także na Białorusi i Ukrainie. Spełnia on na polanach, łąkach, brzegach lasów, ogrodów, upraw zatyka, pastwiska …

W medycynie naukowej jaskier łąka nie jest używany, jest on stosowany tylko w medycynie ludowej. W celu leczenia z wykorzystaniem łodygi, liście, kwiaty, zebrane w czasie kwitnienia.

Świeża trawa roślina zawiera glikozyd ranunkulin rozszczepialne podczas hydrolizy do protoanemoniny i glukozy. Ze względu na zawartość w swoim składzie protoanemoniny, jaskier kwiat należy do niezwykle trujących roślin. Sama nazwa zakładu, pochodzi od słowa „gorzki”, charakteryzuje jego właściwości

Ponadto świeże trawy zawiera taniny, flawonoidy, saponiny (kempferol, kwercetyna i glikozydy), alkaloidy, glikozydy nasercowe, witamina C, karoten. W owocach znaleziono małej zawartości tłuszczu, w kwiatach – karotenoidy (flavoksantin, alfa-karoten epoksyd hrizantemaksantin, taraksantin).

Spożycie żrących środków jaskier wywołuje podrażnienia przewodu pokarmowego (krwotocznego zapalenia żołądka i jelit). Przy wystawieniu na sercu zmniejszeniem amplitudy i częstości skurczów serca. W medycynie ludowej, jaskier ostry stosowany jako mestnorazdrazhayuschee i vesicant, jak również w leczeniu ran, oparzeń, reumatyzm, dna moczanowa, bóle głowy, na otarcia i jako środek wzmacniający.

Protoanemoniny gdy stosowane miejscowo mogą powodować poważne podrażnienia gardła, nosa i błon śluzowych oczu i skóry wokół oczu. Zatem istnieje łzawienie, ból w oczach, kaszel, skurcze krtani, wydzielina z nosa. Z wprowadzeniem jaskier leku pod skórę w miejscu wstrzyknięcia występują nekrozy – zniszczenie tkanki głębokie. Jednocześnie, istnieje również zjawisko ogólnego zatrucia, a mianowicie zawroty głowy, słaby i przyspieszony puls, omdlenia.

Świeża trawa jaskier w homeopatii stosuje się w chorobach skóry, nerwobóle, dna moczanowa. Maść z jej kwiatów są wykorzystywane do przyspieszają gojenie ropiejących ran, z niektórych chorób skóry i przeziębienia, szyję rozmazany gdy gardło. Sok nasączone rośliny bawełny może być zastosowana do chorych zębów. Małe dawki stosowane przed bulion kwiaty na choroby wątroby. Instaluje się korzystny efekt w postaci preparatów skórnych rośliny gruźlicą z powodu obecności w liściach bardzo znacznej ilości karotenu.

Stwierdzono doświadczalnie, że protoanemoniny w małych dawkach, to stymuluje centralny układ nerwowy, zwiększa ilość hemoglobiny i erytrocytów i ma grzybostatyczne i przeciwdrobnoustrojowe (dla E. coli i staphylococci) mocy.

W medycynie weterynaryjnej, acris Jaskier stosowany w leczeniu ran u zwierząt uruchomiony. Wywar jest stosowany jako środek owadobójczy.

Przy stosowaniu leki i napary jaskier powinny przestrzegać rygorystycznych zasad bezpieczeństwa (zwłaszcza – dla użytku wewnętrznego). Nawet miejscowe stosowanie maści lub infuzji powinien być pod nadzorem specjalisty-fitoterapevta.

kobiety w ciąży, dzieci i matki karmiące jaskier leczenie za pomocą leków jest przeciwwskazane.